Hamile anneler ve mide bulantisi çekenler bu yaziyi mutlaka okuyunnn

Naneyi ilk haftalarda önermiyorlar diye biliyordum sakıncası yok dimi ama benim bahsettiğim taze nane

Ben nanenin sakıncalı olduğunu hiç duymadım bende hiç mide bulantısı olmadı olan arkadaşlarin paylaşımlarini paylaştım yardımcı olur diye bence fazla kaçırmadığın sürece bir şey olmaz

1 Beğeni

Bu dönemlerde her yerden birşeyler duyduğum için tedirginim bende hep :woman_facepalming:t2::sweat_smile:

1 Beğeni

O zaman dikkat et canım :smiling_face_with_three_hearts::hugs:

1 Beğeni

Nane değilde maydanozu duymuştum ben. Doktorum maydanoz yeme hele çayını falan sakın tüketme demişti. Kuru naneyi çorbalarda taze naneti salatalarda kullanıyorum bir sıkıntı da yaşamadım.

1 Beğeni

Son haftalarımda benim de tekrar başlamıştı

2 aylik hamileyim agzima su dahi vuramaz oldum yürüdüğüm yolda midem bulanıyor…

2 Beğeni

Aramıza hoşgeldin :tada:

Gebeliğin hayırlı olsun :ribbon:

İlk gebeliğimde öyleydim, Allah yardımcın olsun :pray:

Az daha dayan, 3. aydan sonra rahatlarsın inşallah :pray::heart:

1 Beğeni

Bende ilk 5 ay yediğimi sürekli çıkardım. Kendimce çözümler üretmeye çalışıyordum tamamen bitmese de azalıyordu. Yemeklerimde yağ ve baharatı azalttım. Sade çubuk kraker, muz, beyaz leblebi yedim. Yemek yedikten sonra dik oturdum. Açık havada yürüyüş yaptım. Çünkü ilaç pek etkili olmuyordu.

1 Beğeni

Merhaba canım aramıza hoşgeldin :star_struck: Gebeliğin hayırlı olsun :smiling_face_with_three_hearts:

1 Beğeni

Aynen bende bu durumdaydım.

Sudan başka bişey tüketemiyordum.

Mide bulantısı için (pastörize)yoğurt deneye bilirsin

5+3 ten selamlar mide bulantısı birşey yiyemeyek halsizlik üşengeçlik kasık sancısı daha sayabilirim :smiley:

2 Beğeni

Merhaba 5+2 bulantı kusma yok ama uyku halsizlik üşengeçlik var bide sanki sol boşluğummu yada böbreğimdemi tam yerini anlamadığım bi ağrı var acaba üşüttümmü

Merhaba bende de aynisi var midemmi bobreklerimmi bilemedim agridan ziyade sertlik gibi sislik gibi

1 Beğeni

Kızlar merhaba sata göre 10+1 ultrasona göre 11 haftalık gebeliğim ama ben 5. Haftadan beri şiddetli bulantı ve günde 3-4 kere kusma yaşıyorum hiç bitmeyecek gbi geliyor cevremdekiler 3-3,5 ayda geçtiğini söylüyor tuzlu kraker tuzlu leblebi beyaz leblebi herseyi yemeye çalışıyorum kesilsin diye ama geçmiyor roaccutane kullanan biriyim yüzüm bebek gibiydi ucu olmayan kistik sivilcelerim çıktı 3 tAne hepsini oynayıp yara yaptım artık beni her bakımdan etkilemeye başladı 3 gündür bulaşık makinasını bosaltamadım öyle bir halsizlik var ki kolumu kaldıramıyorum dün ütü yapmaya kalktım 2 parça ütülemeden yoruldum.ki ben çok enerjiğim normalde temizlik yapmadan duramam akşama kadar iş yapsam yorulmam ama çalışıyorum eve kendimi zor atıyorum ne zaman geçer bunlar şikayet etmiyorum bebeğimin varlığına şükrediyorum ama hormonal mi bilmiyorum bitkin hissediyorum artık

1 Beğeni

Bende 11 haftaya kadar surdu

1 Beğeni

Kişiye bağlı örneğin ilk 3 ay ve 4 ay çok kötüydü sonra tamamen geçti benim ki ama bazı gebelerimiz doğuma kadar çekiyor bunu

1 Beğeni

12+1 haftamdayım bulantılarım çok fazla nasıl hafifletebilirim ?

1 Beğeni

Merhaba hoş geldin canım. Mide bulantıların yakınca son bulacaktır. Genellikle 2. trimester çok daha rahat geçer. Mide bulantılarını hafifletecek bazı yöntemler aşağıdaki makalede yazıyor. Bak istersen işe yarayabilir.

2 Beğeni

Teşekkür ederim :purple_heart:

2 Beğeni