Tirozomi 18 😭

Allah razı olsun… Takip ettiğim kadarıyla Sizin de hamileliğiniz zor geçiyor. Rabbim sağlıklı sıhhatli evladınızı kucağınıza almayı nasip etsin. Ve evlatlarızı size sizleri de onlara bağışlasın​:rose::heart:

Rabbimin işine karisilmaz çok hasta yaşamaz bu engelli dedikleri bebek sağlıkla dünyaya geldi .bir sinavdasin sabırla selamete çıkarsın insalah :pray: çok zor ama bebeğinden vazgeçme derim

1 Beğeni

Asla vazgeçemem ben Rabbime teslim oldum…En hayırlı olanı nasip etsin diye dua ediyorum…

Doktorlar enggeli dediler ama sağlıkla doganlar var bütün testleri yaptırdın mi amniosentez yaptırmadan emin olma kendinide üzme

1 Beğeni

Benim erken doğum riskim vardı şükür bu güne kadar geldik… agrilarim var bayağı… ama sizin yanınızda konuşmaya utanırım :cry:

2 Beğeni

Estağfurullah canım… Allah kimseyi korktuğuyla imtihan etmesin… Sağlıcakla gelsin yavrunuz…

1 Beğeni

@Nryaks tlfn elimde kala kaldım kelimeler, cümleler anlamını yitirdi ne yazsam bilemedim​:pleading_face::persevere: sadece şunu söyleyebilirim aklımda ve dua 'mda olacaksın :palms_up_together:t2:

2 Beğeni

Hepimizin bu dünyada bı imtihanı var. Canevimizden vuruluyoruz. Ama yaradan Allah alanda verende Allah. Derdi veren rabbim dermanını sabrinida verir. Allah’ım yar ve yardımcın olsun inşallah. Ve inşallah çektiğin acıların ilacını en güzel sekilde gönlünce verir

2 Beğeni

Allah razı olsun… Rabbim hepimizin yardımcısı olsun :blue_heart:

1 Beğeni

Bendede trizoma 16 cikmisti nipt testinde ayni seyleri sizin gibi bende yasadim doktorum bana aminiyosentezi onerdi ve cok sukur sonucum temiz cikti cok sukur rabbim mucizelerle dolu

2 Beğeni

@Hatice @GüneşBulut2.y @Minee :rose:Allah hepinizden razı olsun… Dualarınıza ihtiyacım var. Rabbim den asla umudumu kesmiyorum ama bu kadar çok olumsuzluğu da görünce insan ister istemez yıkılıyor…Benim küçük mucizemdi o… Yıllar sonra hiç ummadığımız bir anda geldi :pleading_face: elbet vardır Rabbimin bir bildiği

1 Beğeni

Yani üzgünüm bunun tedavisi gerçekten yok dogduktan 3 gün sonrada 10 gün sorada yaşamina son veriyor bebek bazen doğumda ölü doğabiliyo bazen düşükle sonlaniyo ama bunun hiçbir tedavisi yok ve 5 ten fazla anormallikler taşiyorlar yaşasa bile hortumla ilaçla beslenmek zorunda bitkisel hayat gibi tibben bizim bildimiz bu ama allahin işine karişilmaz belkide çok saglikli gelicek dunyaya yanilmiş olucaz bilemem ozur dilerim ben aliskin oldum için belki bu kadar rahat dile getirebiliyorum ama allaha güvenin

1 Beğeni

Ve bu hastalik 700 gebede bir görülebilen bi çeşit çok nadir olur

Yok bende sen gibi dusunuyorum… bir arkadasimin cocugunun beyninde bi sıkıntı vardı hastaligin adini hatirlayamicam Allahta hatirlatmasin cocuk kafasinda bahce hortumu gibi hortumla kuvezde yasamak zorundaydi dogdugu an ameliyata alindi ve her hafta,her ay ameliyattaydi… yaralari iyilesemeden yenileri aciliyodu 1,5sene anne baba kokusu sıcaklıgı bilmeden küvezde yasam savasi verdi yavrucak ama bi video izlemistim 2grup cocuk ustunde deney yapiyolar bir grup cocuk cok disiplinli ve sevgisiz yetisiyo diger grup sevgiyle ve gerektigi kadar disiplinle ilk gruptakileri dogduklari andan itibaren asla kucaga almiyolar direkt memeden emzirmiyolar kisacasi cocugun asla biriyle bag kurmasina,sevgi hissetmesine izin verilmiyo ve ilk gruptaki cocuklar hicbir hastaligi olmamasina ragmen ölüyolar… dogurana kadar göbegini oksuya oksuya sevgini gosteriyosun,konusa konusa kendine alistiriyosun sora 1kere bile yaninda oldugunu hissettiremiyosun bide hic sucu olmadigi halde senin kararin ustune aci cekerek ölüyo… trizomi 18 sonucu nipt yada benzeri dogruluk payi yuksek son teknoloji testler vermediyse yaştan ötürü sistem saglikli bebegi hasta gosterebiliyo dilerim anlattiklariniz nipt sonucu degildir :sweat::cry:

2 Beğeni

Teşekkür ederim bilgilendirdiginiz için…aslında sürekli olarak araştırıyorum ama olabilecekleri bilsem de bir umut işte

Teşekkür ederim canım… Rabbime emanet ettim herşeyin hayırlısı olsun elimden başka hiçbir şey gelmiyor… Allah sizede sağlıkla sıhhatle evladınızı kucağınıza almayı nasip etsin…:rose:

2 Beğeni

Ümidinizi kaybetmeyin sakın Allah öyle büyük ki, inşallah amniyosentez sonucunuz temiz gelecek hep beraber sevinecegiz …

1 Beğeni

İnşallah canım :rose:

Canım merhaba niyetim inan ki morelini bozmak değil. Ama senden bir ricam olacak, doğumuna çok az kaldı rabbim ikinize de sağlık sıhhat versin hayırlı bir şekilde evladini kucağına almayı ve büyütmeyi nasip etsin… Lütfen eğer aklına gelirsem bana doğumun esnasında dua eder misin? Doktorlar yanılmış olsun bebeğim sağlıklı sıhhatli hayırlı bir şekilde doğsun ve yaşasın :palms_up_together::pleading_face: Ne kadar sağlık sorunu varsa rabbim hepsine şifa versin en hayırlısı en güzeliyle şekillendirsin yavrumu​:sob::sob::sob: Bugün randevum var o yüzden de çok iyi hissetmiyorum kendimi inşallah hayırlı haberler alırım… Seni eşine ve evlatlarını Allah’a emanet ediyorum :palms_up_together:t3::rose:

2 Beğeni

Rabbim gönlünde olanı hayırla versin canım… inşallah çok güzel haberlerle dönersin inşallah bebeğin doğduğunda sağlıklı hayırlı bir evlat okur sana… senin gibi dua isteyen arkadaşlar var… liste yaptım… doğuma giderken elime yazmayı planlıyorum :slightly_smiling_face::palms_up_together:

1 Beğeni