Tirozomi 18 😭

Bence temiz çıkacak hiç korkmayın Allha siginin bol dua edin bende sizin ve yavrunuz için dua edeceğim.sizde bizi haberdar edin hayırlı haberle.bende ikili taramada down sendromu çıktı detaylı ultrason da burun kemigi kısa çıktı ama şükür içim rahat sizde öyle düşünün herşey allhtan.peygamber efendimiz buyurmuş ki evlat acısıyla imtihan olan anneleri cennette ben karsilayacagım.

2 Beğeni

Çok geçmiş olsun rabbimin bizi neyle sinayacagini hicbirmiz bilemiyoruz ve hiçbir şey için de son değil sebepsiz sonuçlar yoktur önce size sağlık ve güç versin sonra bebeğinizin sağlık durumu inşallah test yanilsamasidir diye dua edelim nedense sağlıklı bı bebeğinizin olacağını hissettim bende yine Allah bilir ama cumanın hayrına inşallah güzel sonuçlar sizin olsun :palms_up_together::palms_up_together::four_leaf_clover::four_leaf_clover::point_up::point_up:

1 Beğeni

Dimi ne güzel demiş bide bazen testlerde belli olmuyor doğumdan sonra belli oluyor bazı anomaliler şimdiden içinizi karartıp kendinizi üzmeyin siz elinizden gelen tedbiri alın sağlıklı beslenin düzenli uyku uyuyun kötü aliskanliklardan stresten uzak durun içinizi ferah tutun iyiyi anın kötüyü defedin ağlayın suya anlatın derdinizi tertemiz olsun gönlünüz :cherry_blossom:

1 Beğeni

Kesinlikle bu testte etrafımda bir sürü insan var aynı şeyler çıkan alllahtan daha alimi yoktur .içim ferah çok şükür .

1 Beğeni

@Han evet ben de sürekli sizin ve bir kaç arkadaş daha var yazılarınızı görünce heyecanlanırdım hemen okumak isterdim. Aynı haftada olmamız pisikolojik olarak bana umut oluyordu. Hep diyodum ki doguncada buradan yine güzel anıları paylaşırız. Bilmiyorum gerçekten de neden böyle oldu :sob: aklım almıyor. Sizin de dediğiniz gibi kesin sonuç istiyorlar çok fazla anomali varmış bu yüzden de amniyosentez uygulanak

1 Beğeni

Eşimin yeğeni dovn sendromlu. Benim de anne tarafım da böyle teşhis konuldu gebelik ilerlemeden sonlandırıldı.

Allah razı olsun. Zaten biz kimiz ki aciz zavallı kullar rabbim acısın merhamet etsin yavruma

Allah yardimcin olsun. Benzerler seyler yasamisiz. Ne denirki kelimeler kifayetsiz​:pensive:

1 Beğeni

Hepiniz den Allah razı olsun dualarınıza yavrumun da benim de çok ihtiyacım var. Gerçek den çok kötüyüm kendimi toparlayamiyorum herşeyi düşünürdüm her engeli belki derdim ki ameliyat olur geçer bir şekilde yaşar. Ama böylesi hiç aklıma gelmemişti. Çok büyük bir imtihan minicik kalbi inadına tutunuyor hayata bir gordeydiniz nasıl güçsüz heryeri delik… Anlatacak cümlem kalmadı artık :sob::sob::sob::sob::sob: aklımı oynatacağım. Bir tane evladım var 19 yaşında gözüm içine bakıyor anne tamam anne şöyle anne böyle güç durayım diyorum onu da başaramıyorum.

2 Beğeni

Allah sabır ve selâmet versin.Yüreğine inşirah nasip etsin…Allah dağına göre kar verirmiş imtihandan kolaylıkla çıkmanı çok isterim.Bebeğin ve senin için en iyisini Yaradan bilir hayırla sonuçlansın bu durum​:pensive:

1 Beğeni

Allahım sesini duysun dualarını kabul etsin :heart:

1 Beğeni

Genetik testinide yapmadan çok ümidinizi yitirmeyin doğruluk orani onda daha fazladir son olan sinucunuz kaç çikti ve suan bebek kaçinci haftada kaç kilo

1 Beğeni

Bahsedilen hastalık perinotoloji bölümün de detaylı ultrason da konuldu.

Tarama testlerin yapilmadimi kaç haftaliksin şuan

Evet iki tarama testin de bu sonuç çok yüksek bazı kan testleri ve genetik tahliller de de benzer sonuçlar varmış. 17+4 haftalık hamileyim ayrıntılı ultrason da kafa şekli kalp deki anomali onur ilikte iki ayrı yerde kese göğüs kafesinde bozukluk çene ve damak yapısı gelişmemiş bacakları içe dönük elleri yumru el belden aşağısı ve kafası haftasına göre uyumsuz kafatası ve böbrek de kist… Bunların hepsi üç ayrı hastane ve beş farklı doktor ile bakıldı. Onlara göre durum tirozomi 18 yada bu hastalığın diğer türleri. Şimdi amniyosentez yapılacak

Teşekkür ederim canım :rose:

1 Beğeni

Evet onu dicektim bende Edward hastaliği aslinda bu biz hastalara kessin net teşhis koyabilmek icin kaç gen taşidiğini testlerle belirmemiz gerekir bu yuzden sordum cok çesidi vardir bunun çünkü

1 Beğeni

Doktorlar da tam olarak böyle açıkladılar. Ama ne çeşidi olursa olsun tedavisi olmayan ve çok fazla derece de anomaliler barındıran yaşamla bağlantısı bulunmayan bir hastalık maalesef dediler. Hamilelik anne karnında kendi de sonlana bilirmiş eğer doğarsa da neler olabileceğini genetik doktoru ve perinotoloji doktorları ayrıntılı olarak anlattı. Şimdi testi verip sonucunu bekleyeceğim ve dua edeceğim. Elimden gelen başka hiçbir şey yok…

Sanırım siz sağlıkçısınız lütfen bana bir şey söyleyin bir umut varmı :pleading_face: yavrum için

İçim yandı… duymuştum bu hastalığı… ne denir nasıl teselli edilir… bilemedim… Allah yardımcıniz olsun… Rabbim ginlunuzdekini hayırla versin size… duamda olacaksınız :revolving_hearts::cry:

2 Beğeni