Hamile anneler ve mide bulantisi çekenler bu yaziyi mutlaka okuyunnn

Bende prilam kullanıyorum ama yine kusuyorum yine kusuyorummm

1 Like

Heeeeh aynı ben prilam bir gram fayda etmedi sonra doz arttırdı doktor 3 dedi oda ayda etemyince zofer başladık işte 7. Haftadan beri zofer kullanıyırum ben özel bi ilaç biraz kuvvetli bi bulantı ilacı

1 Like

Hani bu hamilelik iştah açardı benim tam tersi mutfakla aramı açtı :joy::joy::joy:

1 Like

Sorma sorma hepsi başka oluyor benim ilk gebeliğimde hiiiç böyle değildi kustuğumu bile bilmem iştah vardı tam 20 kilo almıştım bunda da kus Allah kus 6. Aya gircez ben kilo verdim bu zamana kadar :grinning:

1 Like

Kızlar Allah kolaylık versin, ben 18+4 oldum hâlâ hamile olduğuma inanamıyorum, hiçbir belirti yok normal hayattaki gibiyim. Bebeğimi hissettigim zaman hamileyim diyeceğim :joy::joy:

1 Like

Bende 9 uncu haftadayim şuan geçen salı ve çarşamba günu öyleydim her yediğimi kusuyordum doktora gittim herşey normal prilam Dr verdiler bana iyi geldi sabah akşam birer tane içtim ama aşırı uyku yapıyor Ve yemekleri görünce duyunca düşününce bile migdem bulaniyordu şükür şimdi iyiyim :pray:t2:

1 Like

Fayda ettiyse ne mutlu sana keşke bana da iyi gelseydi de zofer kullanmak zorunda kalmasaydım hem ağır bi ilaç hemde baya pajalu 1 aylık bulantı hapı masrafım 2 bin lira buluyor

Kızlar merhaba, 10. Haftama girdim ve çok fena mide bulantıları yaşıyorum sürekli midem bulanıyor birşey yesem de yemesemde benim gibi olan var mı :pleading_face:

1 Like

Merhaba, hoşgeldiniz :purple_heart: Gebeliğiniz hayırlı olsun :ribbon:

İlk haftalarda çok normal maalesef. Ben de öyleydim. 4. aydan sonra rahatlarsınız :blush:

1 Like

Valla canım bende 13+5im hayla miyde bulantılarım bitmedi sabahları heleki çok kötü oluyorum prilam kullanıyordum pek etkisini göremedim şimdi prizin kullanmaya başladım ama yine de miyde bulantım kesilmedi tam olarak gebeliğin hayırlı olsun :pray::smiling_face_with_three_hearts:

Kizlar 7+2 yiz ikizlerimle bende acayip mide bulantısı ve iştah kaybı var sadece domates salatalık ve suyla yasiyorum icim başka bişey almıyor mide bulantısına ekstra oneriniz nedir

Allah yardımcınız olsun vallah cok zor sen yine domates salatalık suyla beslenmişsin ben hiçbir şey ağzıma süremiyordum su bile 16 haftalık oldum bi kaç gündür azalma oldu daha iyim inşallah seninde geçer bana hiçşey fayda etmiyordu belki sende olur yeşil nane veya kuru nane çiğne ve yut inşallah etki eder​:palms_up_together:

Benim de 7. Haftada başlamıştı ve aşırı bulantı kusmam vardı gün içindw asla geçmiyordu. Prilam kullanıyordum yine da bana mısın demiyordu. Su içsem suyu kusuyordum. Genelde muz, tuzlu kraker le geçerdim bu dönemi 12. Hafta da azalmaya başladı 14. Haftadayım artık daha da az. O dönemde az az sık sık yemek daha mantıklı ve yağlı, baharatlı, asitli şeylerden uzak durmalısın bence. Yani ben öyle yapmıştım

Valla 22 haftadayum ilaç kullanmazsam acillik oluyorum hala bulantılsrım geçmedi hsyat kalitem düştü resmen su bile kokuyor ne yemeği yapasım geliyo ne yiyesim :sob:

Ben üç gebeligimde de aynı bulantiyi çektim. Hayat duruyor. Su bile icemiyorsunuz. Yüzüstü yatarak geçiyor aylar. Zorlu bir süreç ama merak etmeyin 16. Haftada geçecek.

Kızlar 14 haftalik oldim hala midem bulaniyor oluyorum kusmaktan icim disima cikti ne zaman gececk bu dayanamıyorum siz neler yapiyosunuz​:disappointed_relieved:

1 Like

Arkadaslar bugun tam 7 haftalik oldum sabah randevum var kalp atisi icin gidicem ama asiri midem bulanio bugün basladi ne yediysem cikardim nasil hastaneye gidicem bilmiyorum ne yesem gecer bu mide bulantisi

İlk haftalarda çok zorluyor maalesef. Tuzlu kraker iyi geliyordu bana

1 Like

Onzyd diye bi dilaltı ilacı önermişlerdi bana özelde ama devlette mecbur kalmadıkça bu şikayet için kullanmasan daha iyi dedi. Ev hanımı olunca sade hastaneye gideceğimde kullandım buarada sgk karşılamıyo.