Hamile anneler ve mide bulantisi çekenler bu yaziyi mutlaka okuyunnn

Gebeligin ilk aylarinda kilo kaybi onemli doktor oyle demisto bana git bence de canim goster

1 Beğeni

Sütlü nesquik yerdim yumuşak :smiley:

2 Beğeni

Meyve, yoğurt iyi gelebilir

1 Beğeni

Capidol folik asit beni mahfediyor yaa sizdede aynı sorun var mı

1 Beğeni

Doktorunuzdan ilacınızı değiştirmeyi isteyin çok yan etkisi varsa

1 Beğeni

Tuzlu kraker canım bana baya iyi geliyordu

1 Beğeni

16 haftalık hamileyim.Dışarıda iken sorun yok ama kendi evimde ozellikle yatak odası banyonun kapısının önünden bile geçsem midem bulanıyor. Artık eve girmek bile istemiyorum. Prilam olmadan yaşayamaz oldum ne zaman geçer bu yoksa hep böyle mi olacak

1 Beğeni

İnşallah 5. aydan sonra rahatlarsınız diye düşünüyorum :pleading_face:

Geçmiş olsun :pray:

1 Beğeni

İnşallah.önce 3 ay dediler 4 ay oldu inşallah 5 de geçer :shamrock:

2 Beğeni

Biraz daha sabret arkadaşım 2-3 haftaya geçer inşallah

3 Beğeni

Konu konu dolaşıp kendim gibi olan anne adaylarını aramak istemedim konu açarsam kolay olur dedim :smiley: internette vs sabah bulantısı ve gün içinde bulantı normal diyor ama gece yatmaya yakın yada uyku arasında minik uyanışlarda bulantı yaşayan varmı.?

4 Beğeni

Hayırlı akşamlar canım aramıza hoşgeldin gebeliğin hayırlı olsun :heart: @tup-bebek anneleri grubuna katılıp ordaki annelerle tanışabilirsiniz fikir alışverişinde bulunabilirsiniz isterseniz

2 Beğeni

Aramıza hoşgeldin :tada: @Hümanurun_annesi

Gebeliğin hayırlı olsun :ribbon:

Bende de ikinci gebeliğimde uyku aramda ya da gece oluyordu

Yönlendirme icin tesekkurler. Uygulamada kimsenin kalmadigindan suphe efmeye baslamistim :smiley:

1 Beğeni

Merhaba @Hümanurun_annesi hoşgeldiniz :bouquet: ilk 3 ay çok olur ama sonra rahatlarsınız hayırlı olsun :smiling_face_with_three_hearts:

Hamilelikte bulantıyla başa çıkmak için birkaç öneri şunlar olabilir:

1. Küçük ve Sık Öğünler: Büyük öğünlerden kaçının ve gün boyunca küçük miktarlarda beslenmeye çalışın.

2. İyi Kokulu Yiyecekler: Limon, nane gibi iyi kokulu yiyecekleri deneyebilirsiniz.

3. Zencefil: Zencefilin çayını içmek veya zencefilli atıştırmalıklar tüketmek bulantıyı azaltabilir.

4. Soğuk ve Kuru Yiyecekler: Kraker, kuru ekmek gibi hafif ve kuru yiyecekleri deneyin.

5. Sıvı Tüketimi: Gün içinde yavaş yavaş su içmek ve içme sırasında çok soğuk olmayan sıvıları tercih etmek önemlidir.

6. Rahatlatıcı Aktiviteler: Rahatlatıcı aktiviteler, özellikle yemekten sonra yürüyüş gibi hafif egzersizler bulantıyı azaltabilir.

Eğer bulantınız şiddetliyse veya devam ediyorsa, mutlaka sağlık uzmanınıza danışmalısınız.

2 Beğeni

Soguk içcecek ve gazli kesinlikle tavsiye etmem

Tetiklemez kuru olduğu için ve 2 tatli kaşiğindan zarar gelmez benimde reflum3var bir sorun yaşamadim bunlarla umarim sizlere de iyi gelir bunlar​:slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Merhaba hoşbulfumm​:heart::heart:

Miyde bulantısı ilacı vermedimi canım sana doktor ben prilam kullanıyorum miyde bulantım için

Sizin durumunuz zor. Allah yardımcınız olsun