Unutulmaz hamilelik anıları

Stres üstüne stres yaşamışsınız. :pensive: ne kadar sakin olun desek de stres olmamak elde değil
Benim düşükten sonra hamilelik olunca terkrar kaybedersem korkusu ile 20 hafta devam etti.
Siz kaç haftalıksınız hatırlamıyorum ama 20. Haftadan sonra korkular daha da azalıyor.
İnşallah riskiniz hemen biter. :heart:

1 Like

Umarım biter dediğiniz gibi şu an 18+5 haftalık

1 Like

Senin bebisin cinsiyyeti ne canim?ilk 4 ayda gaz sancisi bende çekdim,ilk gebeliğimde

1 Like

İlki de kızdı, bu da kız canım :blush:

2 Likes

Allah bağislasin canim,sende iki kiz bende iki erkek​:face_with_hand_over_mouth::hugs:

2 Likes

@baby_ugur Hepimizinki bağışlasın Rabb’im bizlere inşallah :pray: Erkek çocuk daha mı zor sanki ? :face_with_hand_over_mouth:

1 Like

Çok geçmiş olsun, şükürler olsun ki kullandığınız ilaçlar bebişe bir zarar vermemiş. Zor günler yaşamışsınız, işe döndüğünüzde de kendinizi çok yıpratmamaya, yormamaya çalışın​:pray:

1 Like

Çok teşekkür ederim
Çok şükür gerçekten. Yarında bakalım iş başında ne olacak :smiling_face_with_three_hearts:

Ben hamile kaldigim dan beri o kadar susadım ve tuavalet zorlugu cektim ki,
Bir yere cikdigimda , sudan bol icsemde susuyordum cok icincede tuvaletim geliyor fena.
Bu sorunla hep karsi karsiyayim.
İnşallah ikinci gebeligimde bunu yaşamam cokta.:pray:

Ahh şu arkadaşlar yaaa bende kardeşim dediğim arkadaşıma anlattım benim bi arkadaş da ikizdi tek bitirdi dedi sonra sen çok bağlanma her şey olabilir dedi sürekli olumsız konuştu bende dedim söylediğime pişman ettin diyo ben sen üzülme diye diyorum :roll_eyes:sonra inşallah çocuklarına veya çocuğuna sağlıkla kavuşursun yazmış ben orda kistim varmış doktor riskli dedi ama Allah büyük diyorm dua et diyorum bana dedikleri bunlar bazı arkadaşlar iyi yaptığını sanırken moral bozuyor malesef

2 Likes

Valla bana samimi gelmiyor sen üzülme diye söylenen bu sözler. Bir şeyi söyleme şekli vardır. Kalp atışını dinlemeye gideceğim zaman yakın bir arkadaşım beni aradı bu hafta duyamazsan panik yapma, korkma gelişimsel bir durum olabilir bu, ben duyammıştım çok yıpratmıştım kendimi, sen bunu bilerek git demişti. Bu o kadar rahatlatıcı bir konuşmaydı ki benim için.

O yüzden ben öyle insanlarla arama mesafe koymayı tercih ediyorum​:woman_shrugging:t4:

1 Like

Yanlış anlama sen üzülme diye başlanıyorsa tam olarak onun için yapılıyor aslında yaa kanamam olmuş hala devam ediyor dua et diye sana anlatırken böyle de teselli vermezsin

2 Likes

Evet maalesef öyle, bazen sadece insanların dinlemesini istiyoruz ama onu da yapamıyorlar

1 Like

Amin​:smiling_face_with_three_hearts::palms_up_together:t2:Evet çok zor,çok yoruyorlar,bece kiz cocuklari oyle olmuyor.İnsAllah ikinci oğlum biraz da olsa uslu olur​:face_with_hand_over_mouth:

1 Like

Hamilelikte marketde bayıldığım an ve o bayılmadan sonra evde hep eşime,ay bayılacağım galiba diye şaka yapıp eşiminde bu şakama hep inanması oldu. en unutulmaz anı oldu bana :sweat_smile:

1 Like

İlk hamileliğimde unutamadığım bi an var ki Rabbim kimseye yaşatmasın :disappointed: kızımın babasinin eski sevgilisiyle görüştüğünü öğrenmistim 3 aylık hamileyken affedilmesi zor şeyleri affettim zamaninda ve bu hayattaki en büyük pişmanlığımdır ama dünyalar güzeli bi kızım oldu cok şükür hamileliğimin iyi yönüde zararli olan ne varsa tiksinmistim ve kızım bi tek bana tepki veriyordu buda beni mutlu ediyordu :smiling_face::smiling_face: bu hamileligimdeyse ilk 4 ay aşırı mide bulantilarim ve kusmalarim oldu hastande yatacak kadar ama ilkinde yasadigim seyleri yaşamadim eşim cok destek oldu bana hala da öyle hamile oldugumu öğrendigim andan beri en cok istedigim sey oğlumunda babasi gibi bir kalbi olsun :pray::pray:

5 Likes

Çok güçlü kadınmışsın :muscle:t2:helal olsun :rose: ben senin kadar olgun olamayabilirdim. Evlilikte en önemlisi sadakat bence :melting_face:

3 Likes

Cocuk olunca herseye katlaniyor insan birde sahip çikanin da yoksa mecbursun zaten okumaya o zaman karar verdim hemen sinavlara girip açiktan okudum ki elimde meslegim olsun muhtac olmayim kimseye en son zaten arkadaş sırdaş dedigim evime soframa aldığım esiyle cocuguyla ailecek görüştüğüm kadinla da aldatinca boşandim sonra meslegimi aldim elime ohh miss :smiling_face::wink:

4 Likes

Kızına örnek bir anne olmuşsun. Benim annem de küçükken hep bunu söylerdi. Eline mesleğini al kocanin eline bakma bir gün ayrılmak istersen kocana muhtaç olma kendine güvenin olsun derdi. Belki de bu yüzden çok okudum. Çok da tembel bir öğrenciydim. Lise’de Allah yürü yaa kulum dedi. Çevdemde mutluz evliliği olan çok kişi görduğüm için evliliği zihnimde kısıtlayıcı olarak görmüşüm. Atanmak için ćok çabaladım. Ailem sıkıydı benim. Ya kazanacam ya evlenecem dedim. Severek aşık olarak evlendim. İyi ki de evlenmişim. Şuan çalışmamak koyuyor mu evet. Bebeğimi bırakıp işe gitmek için hazır mıyım onu da bilmiyorum ćevremde o kadar okudu da bir yere sap olamadı kocasının eline bakiyor yorumları duyunca psikolojik olarak çok etkileniyorum. @ezgi-y anneannemin cenazesinde bile bunu sordular :unamused:

4 Likes