Rahim sarkmasi

Hamilelikten önce rahim sarkması var demişti doktor çocuktan sonra toplarız dedi …Şimdi 10+2 haftalık hamileyim bu sarkmanin doğuma yada bebeğe bı zararı olur mu bilgi sahibi olan var mı acaba ?

Herhangi bir bilgisi olan yok mu acaba?

Doktora sordun mu bir zararı var mı diye yada sakıncalı mı diye

Hamileliğin ağrılı geçer demişti gebelikten önce

Sağlıcakla kucağına alırsın inşallah bende tam bilgi sahibi değilim ne desem yalan şimdi Allah yardımcımız olsun hepimizin sağlıklıca kucağımıza alalım bebeklerimizi hepimiz Allah’ın izniyle :palms_up_together::baby:

1 Beğeni

Allah razı olsun burda yüzlerce anne var belki biride bu durumu yaşamıştır diye sormak istedim

1 Beğeni

Merhaba bende de aynı durum var. Ve sarkma git gide artıyor. Çok korkuyorum bu sekilde. Bebege zararı varmiymiş ogrenebildiniz mi?

Yok henüz bişey demedi benimde kabız olduğumda alttan yumurta gibi bişey geliyo elime korkuyorum bende çocuga bişey olur diye

Bebeğe zararını söylemedi ama hamile kalırsam ağrılı geçeceğini söylemişti …normal doğum yapamamaktan da korkuyorum biraz yolu tikarsa sezeryan ihtimali var

Bende 16 haftalik hamileyim. Vajinamdan disari cikmis ceviz buyuklugunde bisey var. Normal dogum yapamazsın yolu kapali dedi. İlk dogumum normal olmustu bu sezeryan olacakmis. Bi de buyuk ihtimal erkwn doğum olur dedi:( bu durumun gebelikte tedavisi yok mu. Daha doguma çok var sarkmanin artmasindan korkuyorum

Benim yoktu gebeligimin 2. Ayında şiddetli oksurukle olustu. Öksürüğüm 1 ay surunce sarkmada arttı

Gebelikte bişey yapmaları mümkün değil ilacı vs yok çünkü tek çözüm ameliyat oda çocuktan sonra …ben çocuk 2 yaşına gelmeden ameliyatta düşünmüyorum çünkü verecekleri ilaçlardan emziremem 2 yaşını geçtikten sonra olabilirm dusuncesindeyim…benimde yol tikalidir o zaman :pleading_face:

Siz kac haftalik hamilesiniz. Bi de sizinde rahminiz disari cikti mi tam olarak aynı durumda miyiz diye merak ettim. Bu şekilde yaşamak çok zor. 2 yaş uzun bi zaman​:pensive::pensive::pensive:

15+4 hafta dediğim gibi kabızlık zamanları alttan yumurta benzeri bişey geliyo elime bı kaç saate düzeliyor tekrar…mecbur beklemem gerekir eğer sezeryan zorunlu olursa bide onun üstüne ameliyatı kaldiramam bakacak kimsemde yok o halde bebeğime bakamam

Benim sarkma gebelikten önce farkedildi normal muayenede sizinki önceden yokmuydu hamilelikte mi farkedildi

Hamilelikte farkettim. Oncesinde oyle bi belirti yoktu. Allah yardimcimiz olsun ne diyelim :pensive:

Benimde vardı rahim sarkmam tuvalete oturunca çıkıntı halinde elime geliyordu 2. Çocuktan sonra oldu benim normal doğum yaptım sonra ameliyat olman lazım dedi doktor yaş ilerledikçe zor çünkü ama çocuk düşünüyorsan tekrar ondan sonra ameliyat ol dedi tekrarlar çünkü dedi hamile kalınca ben 3. Hamile kaldım ilk zamanlar elime geliyordu şuan rahmim gerildikce kayboldu özelde ki doktor normal doğum yapabilirsin dedi zamanla yukarı çekiyor kendini doğumdan 6 ay sonra ameliyat olabiliyorsun benim şuan 38 haftalık oldu bakalım nasıl olucak hamilelik de evet çok ağrılı geçiyor bende rahim sarkmasından diye düşünüyorum

Sizide baslarda erken dogum yapmak zorunda kalabilirsiniz dediler mi. Bi sure dışari çıkmaması için halka pesser taktim o biraz cikmasini engelliyordu. ama tahriş ediyor diye artık onuda takamıyorum. Peki kaçıncı aydan sonra yukarı çekiliyor. Çunku benim her geçen gun disari cikmasi artiyor ve büyüyor:(

1 Beğeni

Geçmiş olsun aynen bana da öyle dedi çocuk düşünüyorsan tekrar sarkar çocuktan sonra toplarız dedi valla normal doğumun ihtimali bile çok güzel inşaallah hepimiz sağlıkla sıhhatle hayırla bereketle normal doğumla kucağımıza almak nasip eder rabbim

1 Beğeni

Normal zamanda da varmı tuvalet sırasında yada öksürük hapşırık gibi durumlarda mi cikiyo