Kizlar Genelmi epidural anestezimi

Kizlar hangisini onerirsiniz benim icin @agustos-anneleri @bursa-anneleri

2 Be─čeni

Nekaa kald─▒ k─▒z doktor normal doguma uygun degilsin filanm─▒ dedi hay─▒rd─▒r kotu bisi yoktur insaallah

1 Be─čeni

Sezeryan olacak dedi canim ondan simdiden soruyorum ilk gebelikte sezeryandi benim

Ben ilkkez sezeryan olcam beyin cerrahim epidurale yada baska sisteme uygun olmadigimi soyledi. Belimdeki platinlerden sebeple

Bende ilkte genel oldum bu doktor israrla epidural ol diyor bebege ilac gitmesin diyor

E doktorunu dinle bence ozmn. Ve elimde olsa bende muhtemelen epidural secerdim cunku genelde bebek odaya verildiginde temizlenip veriliyomus ve soylediklerine gore suyun icindeyken derisi beyaz koruyucu bi tabakayla kapli ya o tabaka varken adeta cennet gibi kokuyomus epidural olmayinca o kokuyu duyamiyomusuz :pleading_face:

Bir tane do─čum yapan hem┼čire de b├Âyle demi┼čti. Genelde bebe─če de ila├ž gidiyormu┼č

Evet cnm ┼čster istemez anestezi bebe─čede ge├žiyor s├╝rekli uyuyor emmiyor sonra da Allah korusun sar─▒l─▒k oluyor bence de epidural daha mant─▒kl─▒ en az─▒ndan do─čumdan sonra 3-4 saat can─▒n yanmayacak bebe─činle ilgileneceksin buda ├Ânemli bir detay

Epidural oldum ben ├Âneririm

Benimde ilk do─čumum genel anestezi oldu ┼čimdide ├žok korkuyorum 35haftaya girdik do─čum yakla┼čt─▒k├ža stres oluyorum bu do─čumda da bi yan─▒m epidural anestezi istiyo ama ├žok korkuyorum ayaklar uyusunca panik olurum diyede ama k─▒z─▒m─▒ hemen gorcem bi yan─▒mda bi┼čey gormeyim komple uyusuyum sonra kucagima al─▒y─▒m diyorum dedi─činiz gibi ilk dogumda bebe─čim ilk g├╝n├╝ uyudu daha sonras─▒nda sar─▒l─▒k olmu┼čtu amaa ben bebe─če ila├ž gitti─čini bilmiyordum ┼čimdi sizden ├Â─črendim bilemiyorum kafam kar─▒┼čt─▒ iyice

Spinal anestezi ile sezeryan oldum can─▒m profilimden hikayemi okuyabilirsin :cherry_blossom:

Epidural . Eger korkun,heyecanin varsa dikerken hafif sedasyonla ├žakirkeyif oluosun rahat oluyor

Canim peki sutle alakasida varmi benim sutumde gelmedi gwlende kalitesizdi.evet oglum sarilik oldu cok dogru genel anestezi oldum ilk gebelijte bu ikinci ayni hatayi yapmak istemiyorum

1 Be─čeni

Belden igne ile sezaryen oldum ben. Ikinci gebeligim bu. Bence komple uyutulmaktansa bebegi ilk ciktigi an canli canli gormek kokusunu icine cekmek cok guzel. Sadece evham yapmayip derin dusuncelere dalmamak gerekiyor. Iste beni simdi kesiyorlar dikiyorlar vsvs gbi. Ki zaten bebegi gordukten sonra tum dusunceniz o oluyor nasil cok guzel gbi. Ben bebek ciktiktan sonra bir saat sonra falan ameliyat bitti o zmana kadr hep bebegi i dusundum. Guzel seyler dusunmek gerekiyor. Aklin kotuye gidince tansiyon dusuyor falan. Komple uyuyunca da bebegini uyaninca goruyorsun ve agriyla uyaniyorsun falan diye duydum

Sezaryen olursam ben de acaba hangisini olurum diye bi d├╝┼č├╝nm├╝┼čt├╝m, genel anesteziden sonra uyanmak etmek kalkmak ├žok zor oluyo bide bebe─či ├žok ge├ž g├Ârm├╝┼č olucaz Epiduralde de acaba korkar m─▒y─▒m diye d├╝┼č├╝n├╝yorum ve o belden a┼ča─č─▒s─▒n─▒ hissetmemek bana da k├Ât├╝ bi duygu mu ya┼čat─▒r o s─▒rada diye d├╝┼č├╝n├╝yorum ama san─▒r─▒m bacaklar─▒n─▒ vs hissedebiliyosun tam ben de bilmiyorum. hemen bebe─či kuca─ča almak g├╝zel bir duygudur eminim sezaryen olursam san─▒r─▒m epidural tercih ederim daha ├Ânce 2 kez ameliyat oldum o genel anestezi ├žok i─čren├ž bir ┼čey ─▒yy :roll_eyes:

Genel anestezi ok. , epidural anestezi de ok. Spinali ilkkez duydum desem :sunglasses::rofl: arastirip ogreniyim bakim neymis gerci bana fuzuli bilgi olacak herturlu benim secme luksum yok :sunglasses:

1 Be─čeni

S├╝tle ilgisi varm─▒ bilmiyorum ├ž├╝nk├╝ benim s├╝t├╝m gelmi┼čti kendime gelene kadar emziremedigim i├žin mama vermi┼člerdi sonras─▒nda emzirmistim

Ben ilkte genel oldum denilen digru cocuk uyanmiyordu naparsak yapalim.azcik tutuyirdu daliyordu sonrasi sarilik oldu hemde cok yuksekti hastanede yatti somdi ayni seyleri yasamak istemiyorum o yuzsen kararsizim

Oyle ama epiduralde cocuga ilac vs gitmiyor epidural olacagim karar verdim cunku suttende geciyormus ilk gebelikte yaptigim hatayi yapmiyacagim sarilik oldu cocugu birturlu uyandiramiyorduk cunku emmiyordu

Evet bende genel anestezinin bebe─če ge├žti─čini duyunca epidural olmas─▒ daha iyi diye d├╝┼č├╝n├╝yorum sezaryen olursa epidural tercihim olcak

2 Be─čeni