Kilo yüzünden kafayı yiycem

Arkadaşlar merhabalar ben 28haftalık hamileyim, yaklaşık 20.haftama kadar kustum ve 67ile başladığım gebeliğime o kilo ile devam ettim fakat 23.haftamda detaylı ultrasona gittiğimde 71kilo olduğumu gördüm şok oldum çünkü yeni yeni yemek yemeye başlamıştım her neyse takılmadım bebek büyüyor sonuçta dedim 25.haftamda kontrole gidince 74 olduğumu gördüm ona da takılmadım dün sağlık ocağı çağırdı oraya gittim 76olmuşum anlamıyorum yeme içme düzenim aynı canım bir şey çekse bile abartmıyorum eve abur cubur almıyorum alırsam yerim diye ayda 30gün varsa 29günü ev yemeği zaten bu neden oluyor olabilir?? He bu arada görünüş olarak o kadar aynıyım ki külotlarım falan hala oluyor alttan olan şeylerim oluyor hala sadece karın bölgem büyüdü alt kısmım çok az büyüdü

2 Beğeni

Ben öleyim o zamannn 74 le hamile kaldım şuan 95 im

Ya bu kilolar elbet gider olsun ona takılmıyorum ama yesem alsam anlayacağım yeme düzenim aynı olmasına rağmen almam garibime ve gıcığıma gidiyor

1 Beğeni

Dediğin gibi kilo bu alınır verilir de bebişler sağlıklı olsun yeter. Belirli haftalara gelince öyle olur bu bebeğinin sağlıklı geliştiğini gösteriyo bence

1 Beğeni

Bende şu an 35+6 haftamdayim hamileliğim ilk gününden bu yana 13 kilo almişim 52 den 65 oldum bakalım doğuma az kaldı kaçıncı kiloda doğum yapicam insanların fizik sağlık durumuna göre ilerliyor benim çok sağlık sorunlarim olduğundan dolayı pek kilo alamadım canını sıkma o yüzden bebeğin kilosu iyimi ne kadar senin ki kilosu ve benim de cidden iç çamaşırlarim aynı oluyor fizik olrak hic degismedim desem sadece doğum yaklaştigindan dolayı bide hamileyken az vucut şişer o kadar alt kiyafetlerim hepsi bana oluyor zaten göğüs ağırlığı bir kilo fazla desem bebek ve bebek suyuda birlikte 6 kilo oraya kilodan ziyade vücut ağırlaşıyor bazı insanlarda

Ödem var ve icinizde zaman ilerledikçe bebek büyüyor plesanta büyüyor normal o sekilde almaniz

1 Beğeni

Aslında ödemim yok sık kontrol ediyorum doktor da memnun şuan ödemim olmadığı için ama dediğiniz gibi karın içimizde bir sürü şey var bebekle beraber

Bnde 26 haftayz 9 kilo almışım hiç yapacak bişe yok buna engel olamıyorsunuz stres yapmayın hamilelerin tadını çıkarın siz istedikten snra verirsiniz snra ztn.bnm pantolonlarim falan olmuyor mesela kilo aldığım belli bak sizde oda yokmus

@Elifleyim canım bende aynıyım inan ki 20 haftalık oldum 7/8 kilo aldım. Gerçekten de bir şey yesem hadi neyse​:pleading_face: işin içinden çıkamıyorum resmen… Bir de şöyle iki üç kilo almış anneler yokmu iyice deli oluyorum arkadaş ya​:flushed:

1 Beğeni

Bence onlar yalan söylüyorlar :joy: karın içimiz bile 3-4 kilodur zaten

1 Beğeni

Alt kısmım da biraz aldı ama çok az her şeyim oluyor hala ama göbekten giyemiyorum tabi :joy:

Preklemsi yani tansiyona dikkat edin muhakkak ki doktorunuza belirtin. Bende 71 ile hamile kaldım 80 kiloyum şuan 26.hafta

:sweat_smile::sweat_smile: Umarım öyledir. Ben burda daha 20. Haftada nerdeyse 10 kilo almışım 35. Haftaya gelmişler…

• Ay ben de 5 kilo almışım nasıl vereceğim bilmiyorum yok psikolojim bozuldu​:flushed: demiyorlar mı bide :rage:
2 Beğeni

Vücuttaki kan oranı artıyor plasenta büyüyor bebek büyüyor lütfen kendine yüklenme normale dönünce alırsan dert et :sweat_smile:

57 ile hamile kaldım 29 haftalıgım veee 75 kiloyum :face_holding_back_tears: nasıl bukadar aldım bende bilmiyorum

Şey… Çok az kilo aldığınızı söyleyerek sizleri teselli mi etsem bilemedim. Üzgünüm çok şaşırdım ve bayaaaaa imrendim. Siz 28. Haftanızda daha 4 kilo almışsınız. Ben 18. Haftamda şimdiden 3 kilo aldım. Ağlamak istiyorum…

İç sesim :joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy:

1 Beğeni

Evet ona da dikkat ediyoruz şimdilik tansiyon ödem gibi problemimiz yok :hugs:

Canımsın, ama 4değil 67ile hamile kaldım kustum bir süre 66oldum şimdi 28.haftamda 76 kiloyum yani 10kilo kadar almış oldum ama napalım alacağız demekki yapacak bir şey yok bebeklerimiz sağlıklı olsun​:nazar_amulet::heart:

Ben de bilmiyorum akşam bi geldiler bana dedim yemesem de alıyorum zaten kendimi sıkmayacağım artık, doğumda kilo kaybedeceğiz sonrasında kalanları da veririz takılmayalım bu kadar :nazar_amulet::heart: