Kilo yüzünden kafayı yiycem

Ya normale dönünce kendimi tutabiliyorum evleneli 2yıl oldu hiç kilo almadım mesela insanlar evlenince alınır derlerdi :sweat_smile: ama gebelikte resmen yemek yedikten 1saat sonra midem kazınıyor çok garip

2 Beğeni

Hahaha :joy::joy: kuzenim doğumda 7kilo kaybetti hatta doğumdan sonraki ay bi 5kilosu daha gitmişti kalanları da veririm diyordu o yüzden biz boşverlerim kilo işini kendimizi salmadan ama aç da bırakmadan sağlıklı bebekler dünyaya getirelim inşallah :nazar_amulet:

3 Beğeni

Gerçekten de tamda dediğiniz gibi düşünüyorum bende. Doktorlar bebeğim ile alakalı okadar kötü şeyler söyledi ki, doğsa bile yaşamaz dediler… Adını hiç duymadığım bir hastaliktan bahsediyorlar beş aydır yatıyorum düşük olmasın diye… Neye üzüleceğim şaşırdım. Rabbim evladımı sağlıklı sıhhatli kucağıma almayı nasip etsin. Yüz kilo olsam hiç verenesem ne olur ki! Sonuç da sağlıklı sıhhatli bir yavrum olmuş :pleading_face: ayyyy canım ay dua edin lütfen benim bebeğim de sağlıklı doğup sağlıkla büyüsün… Rabbim onu bana bağışlasın​:palms_up_together: tek canımı sıktığım şeyde kilolarım olsun

2 Beğeni

canım sıkıntı hiç yapma. ben de 62 kilo ile hamile kaldım şu an 38 haftaya doğru gidiyorum kilom da 85’e doğru gidiyor :joy::joy::joy: artık tartılmıyorum sen de tartılma. vücudun benim çok ödem topladı bacaklarım falan şişti. normalde 38 numara terlik giyen ben 40 numara terlik olmuyor. bacaklar inek bacağı gibi oldu :joy::joy::joy: kendimle dalga geçiyorum sadece​:joy: etrafımdakilerin dediğini dikkate almıyorum. biliyorum çünkü geçeceğini bu kiloların. önemli olan bebeğin sağlıklısıhatle büyümesi. bir tek buna odaklan ve tartılma doğum yapana kadar sana tavsiyem. kafan rahat oluyor. ben de senin gibiyim öyle çok fazla yemedim. normal seyrinde yesem bile vücut onu çok güzel bir şekilde kiloya döndürdü. bünye meselesi. kimisi çok yer ama alamaz kilo. kimisi çok az bir şey yese yarar. Sen kendini başkalarıyla sakın karşılaştırma. Bir de zaten son haftalarda vücut ödem topluyor. doğumdan sonra ödemlerin çoğu gidiyor. sonra lohusa psikolojisi emzirme vs derken kiloların çoğundan kurtulmuş oluyorsun. diyeceğim o ki psikolojini falan bozulmasın. kendine odaklan bebeğine odaklan. etrafındakilerin söylediklerini takma. hayırlısıyla doğur, gerisi bir şekilde hallolur diyetle falan.:hatching_chick::cherry_blossom::heart_eyes::sparkling_heart::sparkling_heart::heart: unutma sen bir mucizeyi kucağına alacaksın olur o kadar. :hatching_chick::candy:

1 Beğeni

Görüntünüz aynıysa muhtemelen kastan alıyorsunuzdur yağdan değil hem de bu süreçte çok kolay kilo alınıyor doğumdan sonra da çok kolay geri verilen kilolar oluyor

Çok teşekkür ederim güzel doğumlar diliyorum size :heart_eyes: benim de evde tartım yok kontrollerde doktor tartıyor beni sadece

Vallahi sene 1999 ben 900gram doğmuşum sanırım yanımda ikizimin gelişimi durmuş top gibi kalmış o benim de büyümemi etkilemiş doktorlar bebeğe fazla bağlanmayın ölür demişler herkes de öyle bekliyormuş annem çok zorlamış koltuk altlarıma kasıklarıma pamuk koyuyormuş birbirine değip yara oluyormuş çünkü, 6ay zar zor emmişim sonra bırakmışım ama şuan gayet iyiyim :joy:170 boy 76kiloyum 7aylık hamileyim. Siz bebeğinize odaklanın boşverin herkesi amaaannnn :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

1 Beğeni

Allah razı olsun canım… Rabbim den basla kimsenin gücü yetmez mucizelere… Ömür veren de o alanda o… İnşallah benim yavruma da can verecek, ömür verecek… Sağlıklı sıhhatli doğacak ve büyüyecek yavrum… Bende burdan güzel güzel anılarımı paylaşacağım… Rabbim sana eşine ve yavruna da hayırlı sağlıklı ömürler versin :rose:

1 Beğeni

Bakalım doğuma son 80gün kolay verecek miyim göreceğiz :joy::heart:

Vücut su topluyor bunuda göz ardı etmelisin benimde sadece karnım var ama bacaklarım ayaklarım bariz şiş farkındayım tuzdan uzak durmamız gerekiyor ayrıca bol bol su tüketimi :wink:

Sadece sen kilo almıyorsunki bebiş de kilo alıyor. Aldığın kilonun ortalama 4-5 kilosu memeler, rahim bebek, bebeğin eşi, artan kan hacmi

Kizlar 26 hastalığım 3 kilo almisimdir ben neden hic alamadim

Bende aksine kilo alamim ikiz hamileyim 60 başladım şimdi 30+3gunluk oldu 65 kilo oldum

1 Beğeni
  1. Haftadayım ve 9-10 kilo aldım bazen çok takıyorum bazen de hiç takmıyorum ama keşke almasam olmuyor :joy::joy:

Evet evet tuz dozunda kullanıyorum bazen atmıyorum bile sanırım ödemim olmamasının büyük sebebi bol su içiyor olmam, zaten şu sıcaklarda içmemek ne mümkün :hot_face:

Bende aynı durumdayım :face_holding_back_tears: kilo vermek istiyorum kafayı yedim . Bide kayınvalidem de baskı yapıyo bana S beden bile artık büyük oluyo fln ben hamileyken fitdim fln diyo iştahım bile gitdi . Napıcam bilmiyorum sürekli ağlıyorum bu duruma

Bende 75 ile hamile kaldım su an 80.50 ebe çok almışsın dikkatli ol dedi ama 26.haftada çok da değil yani moralimi bozdu :pensive:

Kız saçmalama dur şimdi bebelerimiz sağlıkla doğsun veririz sen hiç kimseyi takma şu süreçte her kafadan bir ses çıkıyor yani aldıysam ne olmuş içimde insan büyütüyorum hadi ordan de :smile::heart:

Boş yapmış, diyorlar ki ilk 3ay kilo almamak lazımmış tamam zaten alınmıyor o süreçte, 3.aydan sonra her ay 1,5 kilo dedi dr bana gayette normal yedim içtim bir gittim almışım bu birazcık da bünyeyle alakalı sanırım bence sen çok iyisin şuan :roll_eyes: ben geçen gün ebeye dedim ki 7.ayıma giriyorum 9kilo aldım toplam dedim ayy çok iyi ben hamileliğimde 20kiloyu geçmiştim dedi ona çok takılma veriliyor hemen sağlıksız da beslenme ama dedi o kadar yani senin ebenin bildiği benimkinin bilmediği ne olabilir o kadını dinleme sen boşver

1 Beğeni

Ay bencede çok iyi geldi :innocent::innocent: Her gidişte can sıkıntısı kadın zaten bı defa da kilodan vurdu :grinning: Sağlıkla gelsin miniklerimiz de kiloyu veririz dediğin gibi :smiling_face_with_three_hearts::heart:

1 Beğeni