Hastane çantası

Hamile çantasını kaç hafta da hazırladınız acaba ne zaman hazırlamaya başlanmalı ve neler konuluyor içine :blush:

1 Like
1 Like

Ben 28. Haftada hazırladım Listemi oluştururken hem internetten yardım aldım hem buradaki ve çevremdeki deneyimli annelerden yardım aldım :pray::pray:

4 Likes

@Fadik Göğüs pompasını hastanenize sorun bazı hastaler gerekli durumda pompa veriyormus. Birde emzirme danısmanları ilk zamanlar pompa onermiyor kolostrum denilen yağlı sütün çoğu pompa da kalıyormuş onun yerine elle sagmayı oneriyorlar. En iyi ve dogal olanı da bebegi sık sık emzirmekmis.

2 Likes

Hastanede bir gece en fazla iki gün kalınıyor . Bazı şeyler gereksiz bence mesela pişik kremi. Yenidogana hemen pişik kremi mi surecez hastanede. Ya da emzik biberon falan verilmez hemen. Süt pompasi da hemen kullanılmaz. Emzirme gerekli emmezse süt olmazsa mama verilir o da kaşıkla veya şırıngayla verilir. Fadik hanımın attigi liste yeterli bence. Hatta bebek kiyafetleri azaltılabilir bile.

2 Likes

Teşekkür ederim balım :pray: Ben kullanmayı düşünmüyorum ama ihtiyaç durumunda arayıp tarif edip bulamadıkları da stres olmaktansa listeye eklemek istedim :rofl:

1 Like

Ben 32 hazirlamaya basladim 35 te tamamen kapattim cantayi. Biberon gogus pompasi emzik koymadim eger gerek olursa yerini gostericem getirir esim evle hastane arasi 7 8 dk arabayla

Ben yarin 29+1 yani enabiza gore 30.haftamin ilk gununu yasiyo olcam çatpat bişiler aldım ama hepsi paketlerde duruyo hala çok zaman varmış gibi geliyo umursamıyorum​:sweat_smile:

2 Likes

Bence yıkamaya ütülemeye ve yerleştirmeye başla canım ne olur ne olmaz bebek bu ne zaman geleceği belli olmuyor

2 Likes

29 haftaligim . Ilk kizimdan kiyafet vs cok var o konuda pek bisey almayacagim ama kendime ufak tefek seyler kaldi. Nedense bu kizim erken gelecek gbi hissediyorum belkide korkuyorum o yuzden erken hazirlayip kenarda dursun diyorum. Bez vs aldim kiyafet var bi suru

Ben 33 haftalıkken hazırladım sonra 35 haftalıkken hastahanelik oldum iki gün kaldım hasta hanede lohusa takımı eşofman falan kullandım şimdi tekrar yıkadım ütüleyip katacağım yine yani önce hazırlamada fayda var hazırlayın ne olur ne olmaz

34 haftalık hamileyim , doğumum Azerbaycanda olucak özel hastane ve hiç birşeye ihtiyyac yok dediler ne bebeğime ne bana götürsem bile izin vermiyorlar giydirmeye ve ya kullanmaya

Yalnız fadikcim fazla bırakmışsın bnde bıraktım da geri getirdim :sweat_smile:

1 Like

Bilerek fazla aldım kuzum aslında evim yürüme mesafesinde ama olumsuz bir durumda telefonda tarif etmekle uğraşmak sinir olmak istemiyorum :rofl::rofl:

2 Likes

Kendileri mi veriyor herşeyi. Hem guzel bisey hemde kotu,:smiling_face_with_tear::see_no_evil:

1 Like

33.haftada hazırladımmm

1 Like

evet herşeyi kendileri veriyorlar herkesin bebeği ayn giyiniyor civciv gibi kötü bi yanı yok ama bence temizlik konusundada bir hastane ortamından temizi olamaz bazen kadınlar bebeklerine kiyafeti yıkamadan etiketini açmadan kutuda fln getiriyorlar bunları önlemek için iyi bence