Hamilelikte evcil hayvanı bebeğe hazırlama süreci hakkında

Merhaba anneler, bebek doğmadan önce evcil hayvanınızın psikolojisini bebeğe nasıl hazırlıyorsunuz?
Bizim kedimiz var bebek doğmadan önce kedimizi yeni sürece nasıl hazırlamalıyız
İlk ultrason fotoğrafını kedimize gösterdik ve kokladı. Ben, kedinin pek anladığını düşünmüyorum

Bebek doğmadan önce patiklerini kediye sürterseniz , bebek doğduktan sonra kedi kendi kokusunu da aldığı için uyum süreci kolay oluyormuş

Bu makaleyi okumustum bana cok ilham verdi. Aynısını uygulayacagim :slight_smile:

1 Like

Ben daha hazırlamadım sadece söyliyorum ona bu eve bir bebek gelicegini birlikte bebegi sallayacaz diyorum

Kedinin karakterini tanımak çok önemli. Bebeğin kapısını kapattım arada bir kedinin girmesine izin verdim demiş. Bizim kedi kapı kapalı olunca daha çok merak ediyor. Kapıyı bile açmasını biliyor.

Kedinin yanında beşik sallamayın kedi beşiği oyuncak olarak görebilir demiş. Benim kedi oyuncu değil.

Bence benim kedi bebeği koklayınca tıslayacak ama hamile olduğumdan beri de bana karşı çok nazik. Arada bir yeni doğan bebek sesi dinletiyorum. Yatıyorsa ayağa kalkıp sesin nerden geldiğine bakıyor.

1 Like