Hamile anneler ve mide bulantisi çekenler bu yaziyi mutlaka okuyunnn

Bence alakası yok :blush:

1 Beğeni

Bu bulantıya sizden nurtopu gibi bir kız gelir diye bekliyorum :face_with_hand_over_mouth::face_with_hand_over_mouth::face_with_hand_over_mouth:

1 Beğeni

Bilmiyorum ki çokta alakasız değil gibi. Yüzdelik düşünürsek %75 bulantı cinsiyetle alakalı gibi.

2 Beğeni

Benim hiç bulantım olmadı. Kız doğurdum :face_with_hand_over_mouth:

2 Beğeni

Bence hormonlardan kaynaklı gibi :innocent:

1 Beğeni

Benim bulantım çok az oldu hamilelik başında toplasan 3 kere kusmusumdur kız bebegim olacak arkadaşım 6. Ayında hala kusuyor oğlu olacak

1 Beğeni

Alakası yokk 4. Ayıma kadar midem ağzımds dolaştım oğlum oldu

1 Beğeni

Admin ben kızlarımda hiç bulantı yaşamadım ama erkeklerde ilk 3 ay yaşadım sadece kız gebeliği zaten çok rahat geçiyor :melting_face:

Öncelikle hepinizin bebeği hayirli olsun sağlikla kucağiniza almak nasip olsun gebeliğin 5 6 inci haftasindan itibaren başlayan bulanti için bi beslenme önerisi vericem 3 uncu gebeliğim şuan başladi bende ama bunu hafifletmenin yollari var sabahlari kesinlikle tuzlu kraker yemeyin fazla tuz tuketmeyin şeker ve yağ tüketmeyin beyaz peynir elma dilim peynirli tost yeşillik roka kivircik havuç vs salata haline getirip ara öğun yiyin gece uyumadan önce köftelik ince bulgur 2 3 tatli kaşiği atin agziniza 1 2 dal maydanoz yiyip öyle yatin ama mümkün mertebe yan pozisyon uyuyun sirt üstü uyumayin koftelik bulgur gece midenizde oluşan asidi suyu cektiği için bulantinizi baya hafifletir yumurta haşlamasi yiyin ustune cok az toz biber tuz ve limon sikip yiyin simit alip az tuzlu yoğurtla yiyin bu zorlu süreçte emin olun bu size çok iyi gelicek ben bu şekilde besleniyorum ve baya baya hafifletiyor meyve olarak muz tüketin elma tüketin ama kesinlikle ilk aylarda portakal mandalina kivi gibi asitli meyve tuketmeyin bu midenizi daha da coşturur cünkü şimdiden hepinize hayirli doğumlar diliyorum​:heart:

8 Beğeni

Bunlar reflüyü tetiklemez mi çoğu mideye dokunan şeyler ama? Ben gece bulgur atsam ağzıma sabaha hastanedeyim :grinning:

Merhaba @Serapanne hoşgeldiniz :bouquet::heart::star_struck:

Bulantılarım geçmiyor napmam lazım :pleading_face:

1 Beğeni

Zencefil: Araştırmalar zencefilin bulantı ve kusmaya iyi geldiğini kanıtlıyor.

Soğuk gazlı içecekler: Zencefilli gazoz, maden suyu gibi gazlı içecekler, bir bardak soğuk limonata, naneli su veya limonlu buzlu su önerir.

Shake ve smoothie’ler: Yemenize yardımcı olması için meyve ve sebzelerle paketleyebileceğiniz soğuk meyve suları, shake ve smoothie’leri deneyin.

Az kokulu Yiyecekler: Az baharat içeren hafif yiyecekler Sulu meyveler: Sulu meyveler, özellikle su içeriği yüksek olanlar da yardımcı olabilir. Karpuz ve portakal ile ilk denemelerinizi yapın.

3 Beğeni

Çok teşekkür ederim :heart::cherry_blossom:

1 Beğeni

Migde bulantısına ne iyi gelir kizçeler​:disappointed_relieved::blush:

1 Beğeni

Bende çok fenaydim ne kalkabiliyo ne yiyebiliyodum doktor mide bulantısı ilacı verdi gece yatmadan 2 tane içiliyor sabah gerekirse öğlen de alınıyor onun sayesinde yiyebiliyorum çok şükür

2 Beğeni

Tuzlu kraker bana iyi geliyordu canım

Kızlar 33 haftalik Oldu Hamiləlyim Bende Tekar Miyde bulantısı Yaşiyorum Akşamlari Ve sabahları aşırı Miyde mulantisi oluyor acabaa bu haftalarda Normalmi bu

Bana yoğurt meyve ve kraker iyi gelmişti

1 Beğeni

Beni basım ağrımadıgı sürece ayakta tutan tek sey hap oldu. Ama ne prilam ne zofer. En son doktorum Dramamine 50 mg tablet verdi sabah aksam ac karnına onunla duruyorum. Cunku su bile icemedigim icin tansiyonum yukselmeye baslamıstı.