Doğumu kolaylaştıran egzersizler (videolu)

Merhaba anneler, doğumu kolaylaştıran egzersizler yapmaya ne zaman başladınız?

Yapılan hareketleri de paylaşır mısınız?

1 Like

Doktorunuza danışın, hareketleri yaparken kendinizi çok zorlamayın.

3 Likes

1 Like

2 Likes
1 Like
1 Like
1 Like

@Esma ben gördükçe burda paylaşıyorum. Buna benzer hareketleri denediniz mi?
Bebek tabi istediği gibi gelsin ama ben de bir normal doğumun tadına bakmak istiyorum. Şuan 26. Haftadayım. Bu hareketleri henüz yapmaya başlamadım.
Bu hareketlerden sonra bir fark hissedilir mi çok merak ediyorum.
Denemek isterseniz sonucunu benimle paylaşır mısınız?
Bir de admin hanimın paylaştığı makale vardı. Oraya da sizi etiketleyeceğim.

2 Likes

Bugün sağlık ocağında doğumdan önceki son kontrolüm vardı. Oradaki hemsiremi çok seviyorum tıpkı bir anne gibi kendisi Allah razı olsun. Ona danıştım böyle böyle egzersizler var yapsam sorun yaşar mıyım diye. Doğum yaklaştığı için onermediğini söyledi. Allah korusun keseni patlatırsın enfeksiyonla uğraşırsın bu sefer dedi. Kendi nasıl gelmek isterse bırak öyle gelsin dedi… Öyle olacak artık. Her hangi birşey yapmayacağım. Böyle de aniden fikri değişen bir gebeymişim demekki :sweat_smile::sweat_smile:

1 Like

Ebenin dediğini yapmanız en güzeli. Ben hemşireyim ama bi ebe kadar değilim. Hepimiz bebeğimizin iyiliği için çabalıyoruz. Iyi yapmışsınız.
Doktorum doğumun kolaylaşması için yerleri koltukları elinle sil diyormuş.
Doktorum izin verirse mayıs ayında egzersizlere başlamak istiyorum. Genelde squat yap diyormuş

1 Like

Doğum iznine ayrıldığımda ramazan ayının ilk haftasıydı. Bir hafta izin verdim kendime dinlendim. Sonraki hafta duvarları sildim koltukları sildim. Kendimi gebeliğimin en başından itibaren hep iyi hissettim bı de ben. Hani o ilk haftalarda olan aşırı yorgunluk dışında mide bulantısı vs. hiç yaşamadım. Bebeğim hep hareketliydi zaten her kontrolde pozisyon değiştirmiş oluyordu. Bu son iki seferde kafa yukarda gördü doktorum. Hele bu son seferde kafası yukarda bacağı da kafasının üzerindeydi :sweat_smile::sweat_smile: Kalbimde olan normal doğumdu tüm zorluğuna rağmen. Çünkü vücutta bebeği karşılamak için daha hazır oluyor en önemlisi süt mesela. Okurken sıkılmayın sonra buralarda durum böyle :upside_down_face:

1 Like

Kendimi önemsenmiş hisettim. Teşekkür ederim. Kolay ve güzel doğum olsun

1 Like

Amin inşallah :heart:

2 Likes

9 gunun kaldı nasıl hiss ediyorsun ?:slightly_smiling_face:

2 Likes

İçime sıcak sıcak bişeyler akıyo böyle bı telaş mı desem huzur mu bilemiyorum. Çok karmaşık. Koltuklarda bebek görüyorum uyuyo. Sanki gününün yaklaştığını hissediyor benim oğlan kendi çıkmaya çalışır gibi bir kaç gündür :smiling_face_with_tear: Ah yavrum dönmeye mi çalışıyorsun sen diyorum totosuyla elimi itiyo :joy::joy: Yeri kalmadı ki nereye dönsün :upside_down_face:

2 Likes

Evet :sweat_smile:oyle oluyor insan bir yerə gideceginde veya heyecanlandiginda içinde sıcak bir şey akar gibi hiss eder bende oyleyim

1 Like

Bir yandan da korkuyorum neresinden bakarsan bak bir ameliyat mevzu bahis. Normal doğumda da bir yaram olacaktı muhtemelen ama anestezi falan geriyo beni :woman_facepalming:t3: Geceleri yatağa yatıyorum tavanda ameliyathane görüyorum. Kafamı dağıtacak bişeyler yapmam lazım. Anksiyetem var tertiklenirse tamamen uyutmak isteyebilir doktorum. Konuşmuştuk çünkü bunu onunla…

1 Like

Beldən uyuşma gerçək doğuma benziyor bebek oldugunda goruyorsun bebegini.ben oyle yapmayı dusunuyorum inşallah .sakin korkmaher şey iyi olacak düşün

1 Like

Zaten ben kendimi kontrol altında tutabilirsem spinal anestezi olacağım. Bakalım hayırlısı :heart:

1 Like