Detayliultrason girdim 2 kere bebek harket etmiyor ne yapmaliyim

Acil cvp verin korkuyorum bebegim niye hareket etmiyor karnim da aciyor dokzor cok ugrasti ama simdi Cikolatali sut aldim 1 saat yuruycem

Vi┼čne suyu i├ž ├žikolatan─▒n yan─▒nda can─▒m bana ├Âyle demi┼čti doktor stres yapma g├╝zel haberleriniz bekliyorum dualar─▒m seninle

1 Be─čeni

Cikoltali sut aldim . Onu deniycem

Stres yapm─▒┼č olabilirsin tatl─▒ bi┼čeyler ye ve bebe─činle konu┼č dua okuuuu duyar seni

1 Be─čeni

Benimde bebe─čim hareket etmedi uyuyor olabilir. ┼×ekerli s├╝tl├╝ kahve i├žip y├╝r├╝d├╝m sonra hareketlendi stres yaparsan bebe─čin hisseder. Sakin ol

1 Be─čeni

Kahve ├žikolata ilac─▒ o can─▒m

1 Be─čeni

Yine olmadi yine hareket etmiyor

Bebe─čin kalp at─▒┼č─▒ varsa geli┼čimi g├╝zelse korkulacak bir┼čey yok can─▒m uyuyordur

1 Be─čeni

Benimki de s─▒rt─▒n─▒ d├Ânm├╝┼čt├╝ d├Ânm├╝yordu doktor k├╝sm├╝┼č dedi yar─▒m saat y├╝r├╝y├╝┼č yap dedi gittim geldim tatl─▒ bir┼čeyler yedim daha sonra tekrar girdik 50 dk i├žerde kald─▒m bir t├╝rl├╝ d├Ânm├╝yordu beni sa─ča sola ├ževiriyorlard─▒ g├Ârmek i├žin

1 Be─čeni

Ne oldu can─▒m hareket etti mi uyanm─▒┼čt─▒r ┼čimdi :slight_smile:

1 Be─čeni

Bebi┼člerimiz biraz inat biliyorlar doktora gidece─čimiz zaman─▒ kahve ve bitter ├žikolata 15 dk da ├╝st├╝ne y├╝r├╝ doktorum ├Âyle demi┼čti

1 Be─čeni

Kalp at─▒┼č─▒ varsa korkulacak bir ┼čey yok can─▒m neden endi┼če ediyor sun ki benimki de detayl─▒ da haraketsiz di. Her zaman─▒ her zaman─▒ uyacak diye bir┼čey yok

1 Be─čeni

Sabahtan beri ugrasiyoruz. Doktor canimi cok ac─▒tt─▒. Bebegim hic haraket etmedi 4 kere girdim detayli ultrasona 4cude de eliyle bastirdi sol tarafa fln yatim cok zor haraket etti . Ense kalinligi var dedi . Ensesi fazla kalin bebbekde sorun olabilir sakat veya hastalikli olabilir dedi karnindan sivi alip bebegin durumuna bakabiliriz ama dusuk riski olabilir ama sivi aldiktan sonra bebeginde sakat kalma down sendromlu vs. Varsa da hic bir sey yapamiyoruz bebegini sakat dogurmak istemiyorsan gebeligini sonlandirirz dedi . 22 haftalik olduk baska bir dok. Gorukmek istiyorum ama 1 hafta kaldi detayli ultrasona 18 ila 23 hafta arasinda yapiliyor diye bilirum 1 hafta sonra bakarlar mi acaba suan o kadar stresliyim ki ben napcami bilmmiyom sakat dahi olsa dogursam buyudugunde bebegim keske beni dogurmasaydin derse gozumun onunde aci cekerse kim dayanir ki buna aldirsam da onun acisina nasil dayancam . :pensive:Suanlik tek dusuncem baksa dok. Gitmek sizce ne yapmaliyim.

1 Be─čeni

Tek tek cvp vermek istemedim . Sizler ne dusunuyorsunuz.

Rabbim kimseyi se├žim yapmak zorunda b─▒rakmas─▒n ama doktoru bir degis derim ben belkide sorun yoktur ├Âyle diyip sa─čl─▒kla do─čan ├žok ├žocuk var

2 Be─čeni

Yan─▒ detayl─▒ ultrason da illa bebek hareket etmek zorunda de─čil fakat ense kal─▒nl─▒─č─▒ varsa dedikleri evet maalesef olabilir, s─▒rf bir doktora b├Âyle s├Âyledi diye gebeli─či sonland─▒rmak ta mant─▒kl─▒ de─čil sonu├žta hepimiz birer engelli adayiyiz,ben sizin yerinizde olsam hemen ├Âzel ba┼čka bir klini─če giderim

1 Be─čeni

S─▒v─▒ ald─▒rmak yerine nipt testi yapt─▒rabilirsin ama biraz maaliyetli onda kal─▒tsal hastal─▒k var ise ├ž─▒k─▒yor

1 Be─čeni

Can─▒m benim AllahÔÇÖ─▒m yardimcin olsun aynen ba┼čka doktora git i├žin rahat etsin in┼čallah her┼čey yolundadir yani amniyosentez riskleri var g├Âze alabilcen mi ├žok zor karar ald─▒rmak da sonu├žta b─▒ can kalbi at─▒yor AllahÔÇÖ─▒m kolayl─▒k versin ne desem bo┼č ┼čuan

1 Be─čeni

Ge├žmi┼č olsun i├žinizi ferah tutun ba┼čka bir doktora da ├ž─▒kman─▒z bence daha net olur.

1 Be─čeni

Can─▒m ben sen 2li tarama yapt─▒rmad─▒n m─▒ ├ž─▒kt─▒m─▒ orda bir┼čey , 24 e kadar detayl─▒ yap─▒l─▒yor korkma ba┼čka doktora git. Sakin kalmaya ├žal─▒┼č tek doktor la kalma , ama ben s─▒v─▒ al─▒nmas─▒na ┼čahsen kar┼č─▒y─▒m her hamileli─čin bir riski mevcuttur, bana her ne kadar sa─čl─▒kl─▒ densede kul yap─▒m─▒ cihazlar bunlar, down sendromu dedikleri bebek sa─čl─▒kl─▒ do─čdu─čunu da g├Ârd├╝m, sa─čl─▒kl─▒ dedkleri bebe─čin down sendromu olan─▒da i├žini ferah tut ne yapaca─č─▒na 2. Doktordan sonra karar verirsin daha iki haftan var detayl─▒ i├žin.

1 Be─čeni