Beta HCG değeri nasıl?💉

Merhabalar​:blue_heart:Adetinden 3 gün önce beta 33 iken 2gün sonra tekrar kan verdim 65 çıktı. 2 günlük düzenli artışıma göre bugün 520 çıkmalıydı 420 çıktı aile hekiminm kesin değil kadın doğuma git dış gebelik olabilir dedi 4+ 5 teyim beta düşük mü? Net 2 kat artış görmemek endişelendirmeli mi

1 Like

Hayır canım birebir nokta atışı artmak zorunda değil bu vücudun beta salgılamasıyla alakalı. Bence seninki gayet normal geldi bana

1 Like

9 gun gecmisti betamda 5 bin kusurdu

1 Like

Benim hastanede beta hcg yüksek çıkmıştı sağlık ocagında düşük çıktı bebeğin kalp atışınıda duyduk çok şükür ama böyle birşey başına gelen varmı sebebi ne olabilir?

1 Like

Aramıza hoşgeldin :tada: @Tasarımcıanne

Ben bu konuda çok iyi bilgi sahibi değilim. Bilen arkadaşlar yazacaklardır

Umarım bebek müjdesini verirsiniz burda :pray::heart:

Çok teşekkür ederim hoşbuldum​:hugs: inşallah

1 Like

Selam arkadaşlar sağlık ocağına ilk kan verdiğimde beta 200dü 1gün sonra tekrar kan aldılar beta yükseldimi diye 400olmus sağlık ocağı doktoru 2kat yükselmiş dedi 4kat yükselmesi gerekiyor değerin dedi ultrason cekilmen gerekir dedi dış gebelik de olabilir dedi önce ultrason çekil öyle ebe kayıt açsın dedi inşallah dış gebelik değildir ayın 14üne en Erken kadın doğum için randevu vardı aldım heyecan ile bekliyorum :pray:

2 Likes

Benim bildiğim 2 kat yükseliyor diye biliyorum rabbim mutlu haberler nasip etsin

1 Like

Aynen canım bende öyle biliyordum içinde biraz korku oluştu inşallah öyle bir durum yoktur inşallah dış gebelik olmaz

2 Likes

Amin inşallah dış gebelikte bi düşük bi yükseliyor diye duydum ama bilmiyorum tam

1 Like

Düşüş olmadı çok şükür bakalım inşallah hayırlısı ile 14ünde ultrason da görürüm

2 Likes

Canım adetin kaç gün gecikti bir gün arayla kan vermişsin iki kat artması çok iyi bence normalde iki günde bir iki kat artar 4 kat artması gerekiyor diye bir şey yok

1 Like

Aile hekimliği doktorlarının çoğu pratisyen hekim bir kadın doğum uzmanı kadar bilgi sahibi değiller

Son adet tarihim 5kasim canım

Betan gayet iyi bence

Bana da öyle geldi canım beni biraz korkuttu öyle söyleyince

1 Like

Yok canım dediğim gibi aile hekimleri jinekologlar kadar tecrübeli değil bakmayın takip vs yaptıklarına acildeki doktorlar daha bilgili onlardan :smile:ay şimdi burda aile hekimi çıkarsa alınmasa bari söylediğime

Yok canım alinacak bir durum yok canım benim

Sağlık ocağındaki doktorlar kadın doğum hakkında bilgileri yok sadece kitaplarda okuyup akıllarında kalanlar çok itimat etme kendini korkutma gayet normal artmış 2 katı artması lazım

Teşekkür ederim canım birde şunu sorabilirmiyim karnım ağrıyor ve karnımı şiş hissediyorum bu normal mi

1 Like