Bebek haberini sevdiklerinizle paylaşma süreci hakkında

Merhaba anneler bebek müjdesini ne zaman sevdiklerinizle paylaştınız
Bizim daha düşük riskimiz devam ettiği için paylaşmadık ama annemiz şüphelendi galiba ‘size battaniye örüyorum’ dedi boyutu küçük rengi de sarı bebek için yapıyor olmalı.

2 Likes

İkinci trimester başlangıcında paylaşmak isteyebilirsiniz. Çünkü o zaman düşük riski oldukça azalacaktır. Allah korusun düşük olması durumunda sizinle birlikte sevdiklerinizin de üzülmesini istemezsiniz

2 Likes

Biz de henüz söylemedik düşük riskimiz tamamen bitince söyleyelim dedik. Gizlemek de ayrı zor.

4 Likes

Merhaba bende henüz söylemedim ama benim sebebim farklı oğlum henüz 18 aylık ve gebelik aklımızda planlarimizda hiçbir şekilde yoktu beklenmedik ve şaşırtıcı.Duyulsa söylenebilecekleri az çok tahmin edebiliyorum.canımın sıkılmasıni istemediğim için söylemiyorum.Fakat 2.gebelikte düşük riski geçmeyen kanamalar çok zorlu bir surecti bende herkesle paylaştım.bu süreçte kimi dua etti kimi yemegimi kimi moral motivasyon derken süreci rahat ve kolay geçirmem için elinden geleni yaptilar.Uzulsek beraber üzüldük mutlu olduk beraber mutlu olduk.

2 Likes

Biz çok Sabırsızdık. 3 haftalıkken öğrendik. Tutamadık kendimizi :see_no_evil: Şuan 5 haftalık olduk. Zaman hiç bu kadar yavaş geçmemişti :sweat_smile:

5 Likes

Bana ilk 3 ay hiç geçmeyecekmiş gibi gelmişti. 3 ay 3 yıl gibi geçti. Şimdi hamileliğin balayı denilen 2. Trimesterdayım bi fark görmedim. Bebek hareketlerini hissedince ve düşük riski bitince, balayı başlayacak galiba

2 Likes

Bizde 6 hafftada söyledik bebeğin kalbini duyduktan sonra söylemek istedik

2 Likes

2 ci trimestrda söyledik.Annem,ablam,kaynanam biliyordu ama akrablara söylememiştik.

1 Like

Woww 11 ay sonra.

Hey anne adayları:loudspeaker: Sizler ne zaman söylediniz? :smiling_face_with_three_hearts:

3 Likes
  1. Ayımdayım bazen soyleyim diyorum çünkü kayınvalidem ve görümcemle dip dibeyiz çok yakınız.Bazen sarhoş gibi oluyorum uyuyorum Cat kapı çalıyor bilseler daha anlayışlı olurlar belki ama herkesin haberi olur bu sefer de ondan çekiniyorum.
1 Like

Gebelik testi yaptim evde pozitif ciktigni gördük esimle, esime dedim ki doktora gidelim ultrason da gorelim oyle soyleriz herkese. 1 saat sonra kayinvalidem ve annem sırayla ariyorlar gozunuz aydin bebek geliyormuş diye herkese yetiştirmişti aninda

1 Like

Kan vermeye gittim sonucu alınca kaynanam fark etti sağolsun tüm komşulara duyurmuş duymayan kalmadı :wink:

1 Like

Onlar öğrendi mi Allah herkes duyar mübarek anons sistemi gibiler

2 Likes

Reglım gecikmisti kendimden şüphelenip bir test yaptırdım eşimden habersiz esim o ara uyuyordu test çift çizgi çiktı heycanlandım şaşırdım eşimi uyandirip ona söyledim sabah olunca anneme gidip söyledim bi kaç hafta böyle 3 muz bildik sonra eşim tarafına söyledik annem babama söylemiş kalp atisini duyunca hersey yolunda oldugunu ogrenince 1,5 2 aylık oluncada komsular hep sormaya basladi varmi bebek diye falan bizde 2 aylıktan sonra söylemeye basladık tabi bir kişiye söyliyince laf yayılıp gidiyor yani tek bir kişiye dememiz yeti​:joy:

2 Likes

Eger risk bulunuyorsa 3 ayi doldurmayi bekleyin diye önerebilirim. Biz kalp atisi duymayi bekledik sonra soyledik ama ondan sonra bile insan tedirgin oluyor bir de bol bol felak nas okuyun :smiling_face: :see_no_evil:

2 Likes

Biz ailemize kalp atışını duyup bebeği gördükten sonra söyledik. 8. Haftaydı. Ve ailelerimizi uyardık kimseye sakın söylemeyin henüz diye. Yakın arkadaşlara ise 12. Haftada söyledik

1 Like

Ben düşük riski bitsin öyle paylaşalım düşüncesine pek katılmıyorum Allah korusun ilerleyen aylar da bir risk veya doğum anı da bir risk Biz hemen söylemiştik ailelere belki etrafa söylemek için ilk üç beklenebilir herkesin kendi tercihi tabi ki :cherry_blossom:

2 Likes

Hemde nasıl duyanlar bide telefonla arıyorlar bebekmi geliyor diye ya anne dedim bıraz büyüsünde öyle söyleseydin dedim ben bı tuhaf oluyorum komşuya bı gittik maşallah 20kisi falan gelmiş hepsi de hayırlı olsun diye​:heart_eyes:

2 Likes