Amniyosentez yaptiranlar var mi?

22+2haftalik oldum bu hafta detayli ultrasonda bebegimde sorun cikti. Doktor ensesi kalin dedi .Bizde ertesi gun ozel doktora gittik . Orda da doktor ayni seyleri dedi bebegimin sadece ense kalinligi var buda ilerde downsendromlu vs. Kalitsal hastaliklar olabilir dedi . Her iki doktor da amniyosentezi onerdi . Bebegimin ense kalinligi 8mm cikti cok yuksek cikti . Allah buyuktur vardir bundada bir hayir. Rabbim saglikli dunaya ya getirmemi nasip eder insAllh . Yarin amniyosentez yaptirmayi dusunuyorum . Gobek deliginden mi aliniyor yoksa karinin her hangi bir yerinden mi siviyi aliyorlar aldiran var mi cok mu can acitiyor bilen var mi ?

3 Be─čeni

Bence iyi ara┼čt─▒r amniyosentez demek ├žocuktan hani kesenin i├žinden su alicaklar ald─▒ktan sonra suyu yetmezse ├žocuk zarar gelmez mi tut ki down sendromu ├ž─▒kt─▒ ald─▒r─▒cak misin butun gebeligini kendine bebegine de zehir ediceksin herturlu kabulsen yapt─▒rma yok ald─▒rma gibi niyetin varsa ald─▒r ben ├žo─ču yerde gordum amniyosentez yap─▒l─▒nca ├žocuktan s─▒v─▒ al─▒yorlar ├žocukta g├╝├žs├╝z kal─▒yor iki gune Allah korusun Allah korusun kalbi duruyor yani ben yapt─▒rmam yapt─▒r deselerde yapt─▒rmam

2 Be─čeni

Merhaba, in┼čallah temiz ├ž─▒kar amniyosentez sonucunuzÔÇŽHer┼čey AllahÔÇÖtan, varsa da bir rahats─▒zl─▒─č─▒ buna g├Âre kendinizi, psikolojinizi haz─▒rlaman─▒z a├ž─▒s─▒ndan yaptirmaniz daha sa─čl─▒kl─▒ lohusal─▒k zor ge├žmesin dilerim.

2 Be─čeni

Burada bir├žok amniyosentez yapt─▒ran arkadaslarin paylasimlarini okudum, ac─▒s─▒z oldu─čunu ve dinlendikleri takdirde sorun olmad─▒klar─▒n─▒ yaziyorlard─▒ÔÇŽAma siz hi├ž bir testi yapt─▒rmad─▒m, siz ald─▒racak misiniz bir┼čey ├ž─▒ksa kafas─▒nda insanlara yakla┼č─▒m─▒n─▒z hi├ž do─čru de─čilÔÇŽSa─čl─▒k a├ž─▒s─▒ndan yap─▒lmas─▒ gerekiyor testlerin ki┼čilerin bunlar─▒ bilip maddi ve manevi kendisini haz─▒rlamas─▒ gerekiyorÔÇŽ┼×eker testinde de ayn─▒ ┼čeyi yazd─▒n─▒z ben yapt─▒rd─▒m pi┼čman oldum tarz─▒ndaÔÇŽSiz pi┼čman olmu┼č olabilirsiniz ama buradaki yaz─▒lar─▒ binlerce insan okuyor ve ├žok hassas oldu─ču i├žin insanlar etkileniyor ├žo─čunun ilk gebeli─či neyin ne oldu─čunu bile bilmiyorÔÇŽBu yakla┼č─▒m─▒n─▒z de─či┼čtirin hi├ž do─čru de─čil test yapt─▒ran herkes bebe─čini sizden daha az d├╝┼č├╝nm├╝yor de─čil, kimse hamileli─čini kendisine zehir etmeye de merakl─▒ de─čil .S├╝rekli ayn─▒ ┼čeyleri yaz─▒yorsunuz, yapmay─▒nÔÇŽKimse bebe─čini annesinden daha iyi d├╝┼č├╝nemez.

6 Be─čeni

Ben amiyosentez yapt─▒rd─▒m. Fak├╝ltede karn─▒mdan ald─▒lar herhangi bi ac─▒ olmad─▒. ┼×├╝k├╝r sonras─▒n da da s─▒k─▒nt─▒ ├ž─▒kmad─▒ sonucu bekliyorum in┼čallah temiz ├ž─▒kar. Benim detayl─▒ da b─▒ sorun ├ž─▒kmad─▒ ama daha ├Ânce hamileli─čim de 39 haftal─▒kkrn kalbi durmustu ve yasimdan dolay─▒ doktorum ├Ânerdi yaptirdim

2 Be─čeni

Ben en ger├že─čini anlatt─▒m down sendromu denilince ilaci var m─▒ peki kabulleniceksin yada gebeligi sonlandirucaksin sadece bu ki┼čiye ├Âzel de─čil herkes i├žin bu bebegin suyundan al─▒n─▒yor ben mi yanlisim

1 Be─čeni

Ben kendim hicbir testi yapt─▒rmad─▒m isteyerek takintliyim ablamada ├žocuk sakat dediler beyninde kitle var dediler yapt─▒rmad─▒ ama tum hamileli─či a─člayarak ge├žirdi kad─▒na b─▒ dusmanligim yok zarar verebilir

Yazd─▒─č─▒m gayet a├ž─▒k, payla┼č─▒m─▒ konuyu uzat─▒p bulandirmayacagimÔÇŽAllah ┼čifa versin tekrar sa─čl─▒kla kuca─č─▒n─▒za almay─▒ nasip etsin :rose:

2 Be─čeni

Arastirdim . Benim cevremde yaptiranlar var . Tabi ki de gebeligi sonlandirmiycam ama her sani,e dusunecegim acaba bebegim sagliksiz mi saglikli mi . En azindan 4 ayimi zehir etmem down sendromlu cikarsada simdiden kabullenip kendimi ona gore hazirlamak istiyorum. Dun doktor sivimin yerinde oldugunu soyledi. Ne kadar endise etsemde yapmak istiyorum. Bazen biz anne adaylari bebegin cinsiyetini merak ediyoruz yada bir test yapt─▒r─▒yoruz temiz mi cikti sorun mu cikti diye 3 hafta bile beklemekte zorluk cekiyoruz istem.siz bir sekilde aklimiz orda kaliyor benim durum suan boyle her saniye bu dusunce ile gebeli─či zehir etmek istemiyorum. Bebegim benim stresimden etkilenip farkli bir hastalik cikarta bilirim. Ben cok kafaya takan biriyim. Istemsiz bir sekilde bebegime zarar verecgim . Hangi anne adayi uzulmez ki size soruyorum basiniza gelirse hic mi merak etmiyceksiniz veya kafaya takmiycaksiniz. Ben ve esim bebegimizin saglikli olmasini cok istiyoruz ama ozurlu olursa da yapacak birsey yok o da benim canim kanim onu nasil atabilirim . Sizin onunuze herhangi bir (baskasinin bebegi) bebek koysalar . Bu bebegin hayati senin 2 dudaginin arasinda olursa ne yapardin . Bebegi olduremen ,ama onu sokakta gorsende dalga gecseler cocukla ne yaparsin . Kucuk cocuklarin bile o ozurlu cocuga deli demesi seni rahatsiz eder mi ben baskasinin bebegine perisan oluyorum . Kendi cocugma ├Âl├╝r├╝m. Benrabbim nasip ederse ilk cocugum olacak bebegim ozurlu dogarsa elimden geleni yapacagim. Cok uzulecegim ama Rabbim bana bunu uygun gormus derim . ─░n┼čallah her bebek saglikli dogar . Canim kizim Birce NazÔÇÖ─▒m da bana cok guzel bir hediye Allhin emaneti olacak :smiling_face_with_three_hearts:

2 Be─čeni

Allah sa─čl─▒kla kuca─č─▒m─▒za almay─▒ nasip etsin in┼čallah hepimize

1 Be─čeni

Cok guzel yazm─▒┼čs─▒n─▒z . Cok da hakl─▒s─▒n─▒z. Benimde ilk gebeligim ve encok burdaki anne ve anne adaylarindan bilgi aliyorum. Onlarin tecr├╝besi benim icin onemli . .hastaneye gitmeden once az cok burdaki annelerin yorumlarini okuyorum . Onlarda nasil olmus ne yapmam gerekiyor sizlerden bilgi aliyom . Bu beni mutlu ediyor hastanede oturup acaba bana ne yapcaklar accaba ne olacak bebegime diye dusunmektense hastaneye gidince az cok kestirebiliyorum ne yapamam getektigini olumsuz birsey olunca hemen aglamiyorum kendimi teslli ediyorum . Bu siteye giriyorum tek benim bebegimde cikmamis diyirum burda bebegi hastalikli olup sonrdan gecen yada cok saglikli dogan bebekler var bunu sizler paylasmasaniz biz nerden bilecegiz . Daha cok endise edecegiz . Int diye birsey var demem her 8nt yazan dogru olmuyor . Burda bizzat yasayip gormus anneler var . O yuzden bu uygulamay─▒ seviyorum.

2 Be─čeni

Amin insAllh her bebek saglikli olur :pray::palms_up_together::smiling_face_with_three_hearts:

3 Be─čeni

Allah sa─čl─▒kl─▒ s─▒hhatli g├╝zel k─▒z─▒n─▒zi.kucaginixa.aayi nasip etsin in┼čallah ben k├Ât├╝ b─▒ manada demedim hi├žbir test yapmad─▒m detayli yapmad─▒m tek ┼čeker yuklemesi yapt─▒m ┼čekerim 140 ├ž─▒kt─▒ doktor bana acil acil dahiliyeye git dedi halbuki 140sinirda ben ka├ž g├╝n a─člamakla gecirdim yani e demek istedi─čim o test iyice ara┼čt─▒r─▒lmas─▒ gerekiyor tek doktorla de─čil bebegin suyu sonu├žta demek istedigim bu kadar ben kendim bebe─čim olsa ayn─▒ d├╝┼č├╝nceyle giderim amacim k─▒rmak de─čil

1 Be─čeni

Han─▒mefendi lohusal─▒k depresyonu diye bir┼čey var ve inan─▒n hem normal lohusadan hemde normal depresyon dan daha a─č─▒r ge├žiyor , b├Âyle bir ┼čoku han─▒m efendi kuca─č─▒na ald─▒─č─▒ gibi ├Â─črenmel yerine 4 ayda kendini haz─▒rlayarak bu s├╝rece haz─▒rlanmak istiyor belki , bu kadar muhalefet olman─▒n anlam─▒ yok ├ž├╝nk├╝ annemiz yapt─▒ranlar─▒n bu s├╝re├ž hakk─▒n da fikrini sormu┼č sizin fikrinizi de─čil

4 Be─čeni

Yok canim sorun degil . Benim tek dilegim bebegimin saglikli olmasi biz anne ve anne adaylari da herkesden cok bebegimizi d├╝┼č├╝n├╝yoruz. Onun iyligi icin ben yapilmasini uygun gordum . Gerekenleri yaptirip gerisinj AllahÔÇÖa birakiyorum .inan─▒yorum ben ,kizim cok guclu bir bebek :smiling_face_with_three_hearts::palms_up_together::pray:rabbim her bebege sifa versin bebekler annelrin en guzel mucizesiÔÇő:smiling_face_with_three_hearts:

Evet oyle d├╝┼č├╝n├╝yorum . Simdiden onu kabulendim . Babasi da simdiden cok ilgili ne olursa olsun bizimle buyup gider diyo . En buyuk destekcim esim o kabul etmese cok yipranirdim. Allahima sukurler olsun merhametli bir e┼čim var . Allahdan gelen bir emanet olacak belki de cok saglikli olacak ve ben onu hep mucize kizim diye sevecegim .ayrica Yorumunuz icin tsk ederim .:smiling_face_with_three_hearts::pray:

2 Be─čeni

Benim bebegimede beycigiyle alakali sorun var diyorlar. Banada onerdiler ama ne olursa olsun sonuc benim icin de─či┼čmeyece─či icin kabul etmedim. Ama birkac yerde ense kaliginyla ilgili ilerki haftalarda ense kalinligi ayirt etmesi zor bi durum diye okumustum. 12. Haftalarda bu sorun cikmazmiydi cunku doktorum 12. Haftanin ense kalinligini en iyi anladigimiz d├Ânem demisti. 2 li tarama da ve ultrason da ozaman ayni sikinki varmiydi?

1 Be─čeni

Ikili testim temiz cikti. ├ť├žl├╝ testim de temiz cikti detyli ultrasonda s─▒k─▒nt─▒ cikti aslinda bende dusundum neden bu testlerde cikmadi doktor mu yanlis bakti diye ozele gittik daha ayr─▒nt─▒l─▒ incelendi ve oda aynisini dedi . Ense kalinligina 24 haftadan sonra doktorlar bakmiyormus . Bana dokturum boyle dedi yarin karindan sivi aldirmadan once bir kac doktara da ha soracagiz . ─░n┼čallah temiz cikar .tek duam bebegimin saglikli olmasi .

Dilerim AllahÔÇÖtan sapsaglikli hay─▒rl─▒ b─▒ evlad─▒n olucak duam seninle bende hamileyim bana ┼čekerin var dedi─činde kendimi d├╝┼č├╝nmedim bebe─či d├╝┼č├╝nd├╝m ama burdakiler olsun ba┼čka doktor olsun sinirdasin i┼čte dikkat et iyi ara┼čt─▒r emin ol gerisi takdiri ilahi Allah her┼čeyin en iyisini en hay─▒rl─▒s─▒n─▒ en g├╝zelini versin insallah

1 Be─čeni

Benim de 12. Haftada ense kal─▒nl─▒─č─▒ ├ž─▒km─▒┼čt─▒ 3.2 ydi doktorum amniyosentez yapt─▒rabilirsin ama d├╝┼č├╝k tehlikesi var demi┼čti kan testi var bide fetal DNA diye ge├žiyor 10 bin tl gibi bir fiyat─▒ var diye hat─▒rl─▒yorum orda da sonu├ž ├ž─▒k─▒yor ve riski yok ben her ikisini de yapt─▒rmad─▒m ba┼člarda ├╝z├╝ld├╝m Tabiki ama ne olursa olsun raz─▒y─▒m

2 Be─čeni