Yeni doğan ağızda pamukçuk

Hergün farklı bir maratona uyanıyorum kızlar biri bitiyo diğeri başlıyor hamdolsun :face_holding_back_tears::pray: Şimdi tecrübeli annelerim yeni doğan bebeğimin ağzında pamukcuk olmaya başlamış ve dudağında aft çıkmış :face_holding_back_tears::face_holding_back_tears: öneriniz var mı ne yapmalıyım karbonatlı su diye duydum ama meme reddi yapıyo yazmış birisi korktum nasıl geçer buu yas inanın ya aslında haftaya doktor kontrolümüz var ama o kadar sürede ilerler diye korkuyorum desteğinize ihtiyacım var help​:face_holding_back_tears::heart_eyes:

3 Likes

Yok canım bizimkinde de oldu az bi şey ıslak pamuğu karbonata batır dilini temizle geçiyo

Kulak pamuğu ile temizlesem olur mu elimi ağzına sokturmuyo asla

Oda olur bence ya pamuk yada bi mendille temizlendiği için sıkıntı olmaz bizde meme reddi olmadı korkmana gerek yok canım

1 Like

Sağol canım çok teşekkür ederim

1 Like

Rica ederim :two_hearts:

Eskiden bizim yaslilar derdi canim bebeğe sırtını dönüp yatarsan ağzı pamukcuk olur diye digruluk payı vardır mutlaka ozellikle kirkliyken bebeginizi sirtiniza dönüp yatmayin geciyir hemen benim büyük kızımda olmuş tu

Benim bebeğimde de oldu süt kalıntısı sandım ama annem pamukçuk olduğunu söyledi yumuşak bir tülbenti karbonatlı suya batırdı ağzını içini dilinin üzerini sildi. Ama tek seferde geçmedi üç gün üst üste yaptık öyle geçti

Karbonatlı su yap canım, meme reddi yapmaz çünkü sürekli ağızda tutmuyorsun zaten :kissing_heart:

Pamukçuk hastalığı kendiliğinden geçmez, bu nedenle mutlaka tedavi edilmelidir. Bir çay bardağı suya bir tatlı kaşığı karbonat koyup gazlı bezle bebeğin ağzı günde 3-4 kere temizlenmelidir. Ardından mantara karşı damlalar 7-10 gün süre ile kullanılır.

Annenin göğüs ucundan kaynaklanan bir enfeksiyon varsa bu durum tedavi edilmelidir. Bebeğin kullandığı biberon ve emzikler sık sık steril edilmelidir. Anne de göğüs ucu bakımına özen göstermeli ve temiz tutmalıdır

Meme reddi ile alakası yok canım ama sen genebir Dr götür gerekli ilaçları verir geçmiş olsun

1 Like

Yarın sabaha randevu aldım doktora canım ağzında aft da çıkmış hemen baksın doktor dedim

1 Like

İyi yapmışsın canım

Kızlar önerileriniz için teşekkür ederim doktor dilindekine süt kalıntıları dedi hergün ağzını temizleme yap dedi aft sandığım şey ise süt yastığıymış emen çocukta olur dedi doktorumuz, sanırım bazen çok efhamlı anayım​:face_holding_back_tears::face_holding_back_tears:

1 Like

İlk çocukda öyle oluyorsun sonrakiler de rahat oluyorsun canım bir şey olmadığına sevindim :smiling_face_with_three_hearts:

1 Like

Kötü bir şey olmamasına sevindim canım :heart:

1 Like