Yatak konumu

Kızlar merhaba, Benim evim 1+1 çocuk odası yapmayacağım mecburen ama yatak almak istiyorum oğluma. Yatak odamı tekrar şekillendireceğim en uygun konumda yatak ayak ucu kıbleyr geliyot aslında birebir oraya dönmüyoruz. Kuzey güney doğu batı olarak düşünün kuzey kıble batıda yatak başım olacak doğuda ayak olacak tam olarak kuzeye dönmüş olmuoruz aslında ama bilgisi olan bu konuda bana yardımcı olabilir mi?

3 Likes

Yön bilgim sıfır :rofl: Bilen vardır aramızda diye düşünüyorum :joy:Ben de bekleyim bari @SelinErçin

1 Like

Valla attım bende yönü zaten okuyan anlayabilsin die derdim bitti bu çıkrı ev küçük olunca konumlandırmak sıkıntı baya

1 Like

benim de yatak odamda oldu bebişin yatağı küçük sizinki gibi eşyaların yerini değiştik mecbur ama ölçerek siz de ölçe ölçe yapın bide bebeğin yatağını küçük seçmenizi öneririm öylece daha rahat olur ben mecbur küçük seçtim ölçerek yerleştrdn

2 Likes

Evet bizde ölçtük biçtik şimdi şu büyüyen çekmeceli beşikten beğendim çilekte zaten bu eve ilk geldiğimde de eşyaları ölçerek yaptırmıştım hep küçük ev sorun gönül istio 1 boş odan olsun bebek odası al ama işte şu kıble olayı aklımı kurcalıyor soluma yan dönünce kıbleye dönüyorum aslında

1 Like

yer olmuyorsa mecbur yön değiştireceksin napaa bilirsin ki başka türlü

1 Like

Dimiğ olmuo yani yok evirip çevirioruz

2 Likes

Memurluk sınav sorusu gibi olmuş :joy: ayak kıbleye bakmaz m(?) Buna benzer bi söz vardı o yüzden mı endişe ettiniz

1 Like

Ahahaha ya evet zor soru hocam :rofl: saygı açısından kıbleyr ayak dönülmez die biliorum

2 Likes

Annem de öyle derdi. Doğru hatırlamışım. Kasten yaptığınız bir durum değil, Allah kalbinizin iyi niyetini görür.

2 Likes

Teşekkür ederim​:blue_heart:

2 Likes

Benimde yatağım o şekilde kıbleye çapraz kaldı ayaklarımız. Beşiği de yana bitişik koymak zorunda olduğumuz için o da aynı hiza da. Alternatif yoksa eğer yapacak bişey de yok maalesef. Allah kalbimizi görür​:rose: Bu arada beşiği yanımıza koyduk koymasına ama beyimiz bana temas etmeden uyumuyor. Çok denedim hep ağlayarak uyandı uykularından, 3 ay bitti 4. ayda tekrar denemelere başlayacağım. İlk bir sene aynı oda farklı yatağı öneriyor doktor da :smiling_face_with_tear: Siz ne yapacaksınız yada yaptınız bu konu da ne düşünüyorsunuz?

2 Likes

@Esma Daha 20 günlüğüz biz. Doğduğundan beri emzirir emzirmez gazını çıkartıp yatağına koydum ben. Daha doğrusu ya pusete ya uyku minderine ya da beşiğe ama memede kalıp uyumasına izin vermedim hiç. Ha elbette güvenli bağlanma oluşsun diye tenimde uyumasına izin verdiğim zamanlar da oluyor ama emdikten sonra değil. Emzirme dışında kucağımda uyumak isterse ona engel olmuyorum ama emzirdikten sonra mememde uyuma ya da kokum olmadan uyumama sorunu yaşamamak için yerine yatırıyorum hemen. Beşiğinde uyumak istemezse pusete alıyorum, onu istemezse uyku minderine alıyorum. Her yerde uykuya dalabilmesini sağlamaya çalışıyorum. Şimdi çok şükür emmesi bitiyor, gazını çıkartıyor ve yerine koyuyorum, uyanmıyor. Başta ağlasalar da sonradan alışıyorlar. Emziren annelerde ilerleyen dönemlerde hep ayrı yatmada, yatağında yatmada sıkıntı ya da annenin dibinden ayrılmama vakaları çok gördüm, şahit oldum. O yüzden ben de ilk kez emziren bir anne olarak bunları yaşamamak için Rüya’da uyguladığım ayrı yatırma taktiklerini Eylül’de deniyorum ve şimdilik güzel gidiyoruz. Emzirme dışında bolca temas ettiğimiz için aramıyor belki de uykuda beni . Sen de bunları bir deneyebilirsin arkadaşım :pray::heart:

2 Likes

Galiba o ağlama olayı beni caydıran ya. Nefes almayı keserek ağlıyo ama yani bi tuhaf :woman_facepalming:t3: Demeyeceğim Nuran teşekkür ederim :heart: @NURAN

1 Like

Nefes almayi keserse yüzüne üfle. Emmeyi biririp kucağimda uyuyor hemen beşigine koyarsam ağlıyor. Kucağimda biraz derin uykuya dalınca beşiğine aldığım da oluyor

3 Likes