Tüp bebek le hamile kalanlar

Tup bebek transferinden sonra tam olarak nasil hesaplaniyor yani normal son adet tarihine gore hesaplanmiyor mu?

Tüp bebek süreci normal gebelik süreciyle uzaktan yakından alakalı bişi değilki son adet tarihine bağlantılı olsun… üstelik adet başlandığında ilkgün ilaçla adeti kestiriyolar gebe kalmadan ilaçlarla vücuduna gebe hissi verdiriliyo ki rahim ona göre kalınlaşsın da transfer edilen bebek tutunabilsin… ki ilaçlara rağmen ara kanama olursa rahim iç dokusu kanamayla dökülüyo doz arttırılarak devam ediliyo süreç 1ay daha öteleniyo normal gebelikte ilişkiye giriyolar yumurtalıkta döllenip rahme ilerliyo yarleşmesi ilişkiden sora 2hafta yerleştikten sora hcg salgılıyo poztif haberi adet gecikmesinden 10gün soraya tekabül ediyo. = Tüp bebeğe gelirsek döllenmiş ve artık zigot konumuna ermiş halde direkt olarak rahme veriliyo yani sizin farkında olmadan geçirdiğiniz 2haftayı biz laboratuar ortamında geçirtip vücuda ilaçlarla miş gibi hissettiriyoruz…bu sebeple donmuş,taze,kaçıncı gün olduğu vs. Transfer gününden geri gidilerek hesaplanıyo adet tarihine göre değil. Adet tarihine göre olsa ben 2ekimden beri adet görmüyorum :)) transfer günüm 11aralık :))

2 Beğeni

Merhaba arkadaşlar bende tüp bebek. Tedavisiyle hamile kaldım 5+3 şuan kesiyi ve bebeği ne zaman gördünüz

@Ayşebayrm54 Hcg 3000gorunce gel kese bakalim demisti doktorum. Ole yaptim

Keseyi gördüm bugün 5+4 de kalp atışını ne zaman duyarım acaba

Haftaya bugunbebegi gorursun oburhaftada insaallah kalbi duyarsiniz :heart:

5+4 görüntü bu şekilde arkadaşlar

1 Beğeni

Merhaba canım bende tüp Bebek gebesiyim tanışabiliriz