Troid ve demir ilacı

Kızlar troid ilacı kullnıyorum 25 mg . Doktor 18. Haftamda demir de verdi aç karna diyor ama aynı anda bunları kullanan troid hastası hamişler varmı aranızda

1. Haftadayim Hamileliğin başından beri levetiron25 mg demir hapı ciddi yan etki yaptı acillik oldum bırakmam gerektiğini söyledi doktor kullanmadım .

Doktorunuz tiroid ilacı kullandığınızı biliyor mu ? Bilerek verdiyse ve doktorunuza güveniyorsanız korkmayın. Herhangi bir yan etkisi olduğunda doktorunuza sorarsınız zaten

Demiri mi bıraktınız

Söylemeyi unuttum bugüm konuşucam

Arka aralaya mı yutuyordunuz

İki ilaç arası en az 15 dakika. Zorlanırsanız demiri gece yatarken de alabilirsiniz.

1 Beğeni

Dogum doktoruna ilk gittigimde tahlil yapti tiroit yuksekligi cikti ve ilac verdi yemekten yarım saat önce iciliyor ve kullaniyorum.Kullanmasam hamileligimin zor gecer demisti @Güzelgünler14

Evet onu bende kullanıyorum ama bşrde demir ilacı verdi onu nasıl hangş saat aralığında kullanıyorsunuz

Sabah kalkar kalmaz tiroid ilacını alın. Tuvalete git, el yüz yıka mutfağa gel derken 15dk geçer. Sonra demir ilacını alın. Sonra kahvaltıyı hazırlayın. Afiyet olsun :smiling_face_with_three_hearts: iki ilaç da aç alınması gerekiyor. Ama tiroid ilacı sadece sabah alınıyor demir ilacını gün içinde aç karnına da alabilirsiniz. Benim doktorum öyle yapmıştı.

1 Beğeni

İnternette troid ilacı ile en az 4 saat geçmesi gerek diye okudum da sanırım gece yatmadan önce yutsam daha iyi olacak benim için :innocent: siz sanırım hep sabah kullandınız

1 Beğeni

Tiroit ilacindan 2 saat sonra demir ilacini atabilirsiniz

Ben o sekilde kullaniyorum ferrum ve levotiron ferrumun ustunde o sekilde yaziyor

1 Beğeni

Tok karna dimi yani kahvaltıdan 2 daat sonra

Evet doktorun önerisiyle demiri bıraktım Hayır arka arkaya almiyordum ilaçları Gebelikten önce de demir hapı kullandigimda yan etkiler yaşamıştım o zaman damardan verilmişti demir. Tiroid hapı hassas bir konu bitince tekrar tahlil yaptırıp devam edilip edilemeyeceğine doktorunuza danışın

1 Beğeni

Üstüne çok hğzel yazmışlar helal olsun çok sağolunn :blue_heart:

Bende demire yarın başlıycam

Şimdi doktoruma mesaj attim o da aç karnina gunde 2 defa dedi. Ustune yazanla dedigi farkli​:smiling_face_with_tear:

Off napıcaz anlamadım :face_holding_back_tears: