Sigarayı nasıl bıraktınız

Herkese merhabalar, hamileliğimi ilk öğrendiğim dönemde mide bulantılarımla beraber sigarayı bırakmıştım 13. Haftaya girdim mide bulantılarım hafifleyince sigara isteğiyle baş edemiyorum 12 yıldır kullanıyorum yakıp 2 3 nefes çekip atıyorum ama zorluyor içmek istemiyorum sizler nasıl bıraktınız

1 Beğeni

İrade gucu… Yoksunluk hissine kapilmamak icin surekli elimin altinda,gozumun onunde 1,2dal bulundurdum elim her gittiginde canim her istediginde gerekirse elime bile alip sigaraya ulasamadigim icin icmiyo degilim elimin altindasin ama ben iradeliyim ve can tasiyorum diyerek geri birakirdim. Zamanla elimde aramaz oldu Herseyden once edinilmis bi el aliskanligi var bosta kaldigin an elin ariyo… asabiyete bagladiginda,üzüldügünde vs ilk sigara istiyosun bebegin emzik/meme istedigi gibi

3 Beğeni

Kimse benden beklemezdi bir anda bıraktım eşim ailem tüm çevrem şaşkındı 8 hafta hiç aramadım bile ama 2 ay sonra neden zorluyor anlam veremiyorum bende yoksun değilim paketim duruyordu 4 gündür bu durumdayım deneyeceğim teşekkür ederim

1 Beğeni

Vucuttan tamamen atildi artik ve hucrelerine kadar 12senedir edinilmis bi aliskanlik var. Sen psikolojik olarak yoksunluga girmedin ama vucut girmis :sweat_smile: karar vermen gereken sey (bence) iradeni sen mi yönetiyosun o 1dal sigaramı :thinking: ben diyosan icmezsin zaten :sweat_smile: bir defa bagimli olan 20sene icmese bile 1nefesle yine baslayabilirmis oyuzden basarilar ve 13hafta icmemissin bence basarabilirsin​:heart:

3 Beğeni

Teşekkür ederim :melting_face: motivasyona ihtiyacım vardı umarım başaracağım

3 Beğeni

3 ay canım istemedi bnmde 3 aydan sonra yine başladım :disappointed:

Bende bir anda bıraktım arada benide zorluyor

@SibelB 12 yılın vermiş olduğu alışkanlık ve bağımlılık zorlaması normal, kolay olmaz elbette ama içme isteği olunca bebeğimin sağlığı herşeyden daha önemli onun için irademe sahip olmayalım gibi… düşünerek kendini motive edebilirsin

1 Beğeni

Walla bendede öyleydi artık günde 2 tane falan tek içiyorum

Irade cidden önemli bu konuda 7 haftalik dim kendim isteğim le bıraktım 7 ay oldu bırakalı cok şükür artik yoklamiyo bile bebeğimin sağlığı bnim icin daha önemli​:heavy_heart_exclamation:

Beni içemiyorum midem bulanıyor sıgradanı

Bende yaklaşık 6 yıldır içiyordum günde 2 paket bitiyordu ilk sene Pko dan dolayı bebeğimiz olmadı herkes bana soruyordu olursa nasıl bırakacaksın diye yeterki olsun diyordum onun için bırakırım dedim sonra hamile kaldım öğrenir öğrenmez ben bunu bebeğime yapamam hakkım yok onu zehirlemeye dedim bıraktım ve bir daha kokusuna bile tahammülüm kalmadı. Ben bilmeden kendme hedef belirlemisim bırakmayı böyle olunca da zorlanmadım

1 Beğeni

@Hümanurun_annesi Çok güzel açıklamışsınız :cherry_blossom:

2 Beğeni

Ben çok zor hamile kaldım yani tüp bebek tedavisi ile tedavi sürecinde ara ara bıraktım olmadı tutunmadi embriyolar geri başladım 5 kere tüp bebek tedavisi denedim yani anne olmak için çok çabaladim şimdi rabbime bin şükür hamileyim 18 haftalık ikizlerim olucak Allah’ın izniyle sigaraya gelince hamile olduğumu öğrendiğim gün onlari ne kadar zor bulduğum ve çocuklarımın benim ufacık bir zevkim için ilerde astım hastası yada bağışıklığı düşük bireyler olmasını kendime yakıştıramadım o gün bugündür asla ne elime aldım ne içilen ortamda bulundum. İcmeyin imanın bizim yerimizde olmak isteyen binlerce arkadaşımız var :pray: biz çok şanslıyız.

2 Beğeni

Bende 6 ayıma kadar içmedim kusmalardan sonra yine canım cok istiyo kendime engel olamıyorum keşke birakabilsem ama iradem cok düşük baş edemiyorum :pensive::pensive:

Hamile olduğumu ogrendigim zaman ilk doktor kontrolümde bıraktım.Doktorum iki yıldır uğraşıyorsun kolay elde etmemissin demesi üzerine sonra düşündüm ona bunu yapamam zehirleyemem diye kafamda bitirdim canim istemiyormuydu evet istedi hatta annemi kaybettim bu süreçte en çok ozaman sinandim ama yine yenilmedim hep bebeğimi dusundum biraktim

Çok zor evet ama yapabilirsin. Sadece bebeğini düşün. 1 dal sigaranın bile onun vücuduna verebileceği o büyük zararı düşün.

2 Beğeni

Ben de uzun süredir içen birisiyim hamileliğimin 8 haftasında Bir Sabah uyandım ve sigaradan tiksindim şu an 30 haftadayım tek tük canım istiyor ama hala içemiyorum kokusundan tiksiniyorum çok farklı bir duygu Rabbim bütün hamileleri tiksinti versin Ben gibi inşallah günde bir paket içerken şu an sigara içenlerin yanında bile duramıyorum midem bulanıyor hala bu yönde çok şanslıyım bence :innocent: