Normal doğum mu sezeryan mı 🤷‍♀️

Benim uşakta makat gelişli bacaklarını kasıklarımda hissediyorum umarım değişir

Ya nişan görme değişiyor işte… nişan görüp 1 hfta sonra doğum yapan var… hiç nişan görmeyen var… ben nişan(kanamalı akıntı) görene kadar özel hayata devam ettim… çünkü doktorun yap demişti

Son haftalarda hep makat geliş görünüyordu tam hafta olarak hatırlayamıyorum son haftalarda sık gidiliyor ya doktor muayenesine hep öyle dediler belki döner dedim ama içimde bir his hep dönmeyecek sezeryan olacağım gibiydi gerçekten de öyle oldu 38. Haftamda bı gittim doktora beni geri göndermediler sezeryan yapacağız hemen dediler çantalarınız hep hazır olsun bu sefer erkenden hazırlayıp koyacağım benim hala eksiklerim vardı ve çantamı yerleştirmemiştim herşey ütülenmiş bekliyordu yerleştirmeden doğuma alındım neyseki kardeşim gelip evden toparlayıp getirmişti çantamı alel acele doğuma girdim inanır mısınız kimseye haber verememiştim bile hem komik hem heyecanlı hem hızlı bı doğum olmuştu hiç unutmayacağım :joy: Herşeye rağmen çok güzeldi doğumum :smiling_face_with_three_hearts:

Rabbim evladınızı size bağışlasın

1 Beğeni

Bende böyle bir soru sormuştum bana cevap vermiştin :see_no_evil::face_with_peeking_eye::sweat_smile: hepimizi dogum korkusu sarmış cidden allahim bir avazda kurtarsın inşallah hepimizi her zaman dualarimda olacaksiniz bu sayfa yeni sayfa galiba​:cherry_blossom:

Amin cümlemizin evladını Rabbim bizlere bağışlasın :palms_up_together:

Anne olmanın her şekli zor maalesef ki . 2 doğumun da kendine göre zorlukları var . Ben sezeryan olup 40 gün yerinden kalkamayana da şahit oldum olduğu gün sanki hiç olmamış gibi ayağa kalkana da şahit oldum . Bu sezeryan konusu biraz vücut yapısına ve senin etine de bağlı . Normal doğuma gelirsek aynı şekilde , açılman olursa prensesler gibi 2 ıkınmada doğurursun , ama çatın açılmazsa saatler süren çatırdayan kırılan kemiklerinle haftalarca otururken sancı çekersin . Yani ikisinde zor , ikiside sabır istiyor . Ama bilimsel olarak kanıtlanmış bir şey var . Hafızanın kaybetmediği tek acı doğum sancısıymış. Sen istediğin kadar zorluk çek bebeğinle temas ettiğin an her şeyi unutuyorsun :face_holding_back_tears: yeterki sağlıklı doğum olsun ki seçim yapmana gerek kalmasın .

2 Beğeni

8 saat sancı geçmiş ve İki normal.dogum yapmış biri olarak söylüyorum kesinlikle normal doğum. Şu anda da 27 haftalık hamileyim şimdilik bebek ters duruyo ama inşallah döner ve normal doğum yaparım. . Allah çok güzel bı şekilde kolaylığını veriyo ve yardımcı oluyor

1 Beğeni

Ben sezeryan oldum ama boyle bi durum yasamadim.hic agrim olmadi.gobek de kalmadi.bu da bunyeye gore degisen bi durum bence.