Ne kadar süre sonra olmaliyim

Kizlar iki ay on gün önce sezeryan doğum yaptım ve hala adet olmadım bu normal mi ve afedersiniz ama sadece geri çekilme ile korunuyorum ne kadr Korur bilmiyorum adet olmadan hamile kalınır mı

İlk doğumumda hemen adet oldum ikinci doğumumda 8 ay sonra

Doğumdan sonra süresi kişiden kişiye değişmekle beraber adet olmamak normal ancak korunmuyorsanz veya geri çekilme ile korunuyorsanz hamile kalma ihtimali çok yüksek test yapın

1 Beğeni

Doğumdan sonra adet olmasam bile mi​:scream:

Hamile olmuş olsam sütüm kesilmez mi peki

Benimde 2 ablam ilk gebelikler inden sonra 9 ay sonra adet oldular

Geri cekilmede bnce biraz supheli yani kalınabilir demek istiyorum

Doğumdan sonra adet olup olmamak gebeliği engellemez birçok hasta emzirdigine güvenip korunmuyordu ve bize gebelik şikayetleriyle geldiklerinde %80 pozitif çıkıyordu süt korumaz hamile kalma durumunda süt kesilmez

1 Beğeni

Gerçekten mi :scream: yandım o zmn

Az da olsa negatif ihtimal var dediğim gibi belirtileri takip edin ve test yapın

Hamile olup emziren insanlar cok var. Süt korumaz malesef

Ne gibi belirtiler mide bulantısı gibi faln mi

Evet adet olmasan bile hamile kalabiliyorsun sütün de kesilmez ben ikinci çocuğuma öyle hamile kalmıştım iyi korunman lazım

Mide bulantısı olabilir diğer hamilelikte yaşanan belirtiler olabilir kasik ağrısı vs

Geri çekilme korunma yöntemi değildir. Şansına hamile kalırsın veya kalmazsın. Eşim korunsun veya kendin korun

Daha iki ay önce doğum yaptım doktor hap veremem dedi sadece spiral önerdi onuda bn istemiyorum eşime geleck olursak ona hayat güzel hayatta korunmam diyo saçma sapan şeyler işte ne ypicam bilmiyorum