Mucize Anne Forum Kullanma Kılavuzu

Merhaba mucize annelerimiz. Bu yazımızda forumu nasıl kullanacağınız konusunda bazı noktalara değineceğiz.

Yeni Bir Konu Açma

Ana sayfa sol üst tarafta bulunan + Yeni Konu butonuna tıklayarak metin editörüne ulaşabilirsiniz. Metin editöründe iki türlü konu açma seçeneği vardır. Ya normal konu ya da soru cevap konusu oluşturabilirsiniz. Normal konu için metin editörü ilk açıldığında konu için bir başlık, konu ile ilgili kategori ve etiket seçildikten sonra konu içeriği yazılır. İsterseniz metin editörü altında bulunan görsel simgesine tıklayarak resim ekleyebilirsiniz.

mucize anne editör

Soru cevap konusu oluşturmak isterseniz metin editörü üzerindeki + simgesine tıklayıp Soru Olarak Sor seçeneğini seçmeniz gerekir.

Bir Konuya Cevap Verme

Forumda izin verilen kategorilerde yazılan konulara veya cevaplara cevap verebilirsiniz. Bunun için her gönderi altında bulunan simgesine dokunmanız yeterlidir. Bu size yazma ekranını açacaktır. Cevabınızı yazın ve Yanıtla basın.

Bir konuyu veya gönderiyi şikayet etme

Forum kullanım şartlarına uymayan hakaret, küfür içeren konu veya mesajları forum yönetimine kontrol etmesi için bayrak koyabilirsiniz. Her konunun ve mesajın altında konu ile ilgili denetimler vardır.
ikonuna tıklayıca aşağıdaki sayfa açılır.

şikayet

Burada var olan seçeneklerden birini seçebilir veya Başka Bir Şey seçeneğini seçerek şikayetinizi yazabilirsiniz.

Bir Konuyu Yer İmlerine Kaydetme

Beğendiniz bir konu daha sonra rahatlıkla bulmak için o konuyu yer imlerinize kaydedebilirsiniz. Bunun için her konunun altında bulunan butonuna basmak yeterlidir. Kaydettiğiniz yer imlerini profil sayfanızdan veya sol üst köşede bulunan menü ikonuna tıkladığınızda görebilirsiniz.

Kullanıcı Engelleme

Eğer bir kullanıcının yorumları sizi rahatsız ediyorsa o kullanıcının mesajlarını ve konularının size gösterilmemesini sağlayabilirsiniz. Görmek istemediğiniz kullanıcının avatarına tıklayıp profiline gidin.


Burada sizi üç seçenek karşılayacak. Normal, Sessiz, Yok Sayıldı

Normal

Kullanıcıya ait konular ve cevapları ve bildirimlerini alırsınız.

Sessiz

Kullanıcı hareketlerinden dolayı bildirim almazsınız. Örneğin bir kullanıcı sizin her konunuza gereksiz cevaplar yazığ bildirim almanıza neden oluyorsa bu seçeneği seçerseniz artık bildirim gelmez.

Yok Sayıldı

bunu seçerseniz kullanıcı ile ilgili hiç bir şey görmezsiniz.

Profil Seçenekleri

Profil ayarlarını yapmak için ekranın sol üst köşesinde bulunan menü ikonuna tıklıyoruz. Karşımıza bir çok seçenek çıkacak. En alttaki avatar simgesine tıklıyoruz.

mucizea anne profil ayarları

Tercihler seçeneğini seçiyoruz. Burada artık fprofil fotoğrafı, kapak fotoğrafı, mail adresi, şifre işlemleri gibi bir çok seçenek göreceksiniz. Burada istediğiniz ayarları yapabilirsiniz.

Kullanıcı Durumu Ayarlama

Ruh halinizi anlatan profil durumları ayarlayabilirsiniz. Örneğin sinirli, neşeli, gergin gibi onlarca durum arasından seçin yapabilirsiniz. İsterseniz durumunuzu zamanlayabilirsiniz de. Durum ayarlamak için yine sol üst köşedeki tıklıyoruz. Sonra avatar seçeneğini seçiyoruz ve ilk sırada yer alan durum seçeneğini seçiyoruz. Burada önemli nokta durum isimlerini İngilizce olarak aramanız gerekiyor.

Özel Konu ve Özel Mesajlaşma

Forumda iki türlü özel konuşma seçeneği vardır. Biri chat, diğeri ise özel konudur. Özel konu ile Chat arasındaki fark şudur: Chat mesajları forumda 30 gün sonra silinir ancak özel konular hiç bir zaman silinmez.
Biriyle özel konu ile konuşmak için, özel konu oluşturulacak kullanıcının avatarına tıklayın açılan ekrandaki seçeneklerden mesaj olanı seçiyoruz. Eğer sohbet seçerseniz chat mesaj seçeneğini seçmiş olursunuz.

özel mesaj

Chat

Forumda anlık chat (sohbet) seçeneği siz mucize ananelerimizin kullanımına sunuldu. Sohbet mesajlarının 30 gün içinde silindiğini unutmayın. Chat kullanmak için ekranın en üstünde bulunan ikonuna tıklayın. Burada çeşitli sohbet odaları göreceksiniz. Herhangi bir odaya girip burada sadece üyelerin görebileceği mesajlar yazabilir, yazılan mesajlara cevap verebilirsiniz. Konuşmalar whatsapp gibi anlık olarak herkese iletilmektedir. Sayfa yenilemek gerekmez. Forumun hiç bir yerinde sayfa yenilemenize gerek yoktur. Tüm konular ve cevaplar anlık olarak yüklenir.

4 Likes

@oburhanim isteseniz burda da uygulama kullanim hakkında farkli detaylı bilgi var :blush:

@YuletKubra isterseniz bi inceleyin :innocent:

1 Like