Mide yanması ve mide ağrısı

Merhaba, mide ağrısı için neler yapıyorsunuz? Bebek organları iyice sıkıştırdı. Midem kaburgamın içine gömülmüş. Ağrısı uzun sürmedi ama acıttı. Öneriniz var mı?

1 Beğeni

Mide yandigi zaman.bebegin tuyleri çıkıyor diye biliyorum .bunun için bisey yapamazsın .ama rahatlatmaq icin midene duşmeyen şeylər yeme zorla.bebege faydası olsa bile. Acılı ekşi yeməkdən kaçın.ve yeməkdən sonra uzerinden yogurt iç miydeyi çok rahatlatıyor.

1 Beğeni

Merhaba hanımlar Son günlerde mide yanmasından dolayı mutsuz olduğunuzu görünce bu konuyu açmak istedim. Mide yanmanızı engellemek/önlemek için neler yapıyorsunuz. Önerilerinizi bekliyorum :innocent:

Benim midem din galiba başladı yanmaya,çok eziyet cekdim küstüm falan zor uyudum ya​:pleading_face:

Süt, salatalık iyi geliyor bana :blush:

1 Beğeni

Bir de neden midem yanmıyor bebeğimin saçı olmayacak mı diyordun :smiling_face_with_tear: Çok mu dua ettin kız :innocent:

:sweat_smile::sweat_smile:galiba @cansu

1 Beğeni

Uyurken kafa altındaki yastık sayısını arttırabilirsin Küçük lokmalarla yavas yavaş yemelisin Suyu yudum yudum içmelisin Domates gibi kabuklu sebzelerin kabuğunu soyup yemelisin Az yağlı yemekler tüketmelisin Paketli gıdayı kısıtlamalısın Baharatı az ve ağır olmayan baharatlar kullanmalısın nane gibi isot gibi bi baharatıniz var onu kesmelisin Asitli içecekler içmemelisin @Cesurumm

1 Beğeni

Tesekkur canim bazilarini biliyorum ,:innocent:

1 Beğeni

Kızlar bebeğin saçı ne zaman cikar ve mide yanması ne zaman olur

1 Beğeni

Ben 7 aylık oldum bir kez bile midem yanmadı. Mide yanmasının bebek saçı ile bir alakası yok

1 Beğeni

Bence mide yanmasi ile sacin alakalsi yok :blush:gebeligin ilk zamanlarında fazla istifra etmekten yanmalarım olmuştu simdi de 7. Ayimdayim bebek mideye baski yaptigi için yanma oluyor

2 Beğeni

@Giz9435 burada daha çok bilgi varmış

Bir senedir gaviscon kullaniyorum Gunde uc dort tane bayagi rahatliyorum Ama yatmadan iki saat once agir seyleri Yememeye dikkat o saatlerde çıkıyor midedeki asit

2 Beğeni

@Tamella :blush:

Canımsın yaa canımmm​:heart::heart:

1 Beğeni

Bu durumu araştırdım oyleymiş,saçla alakası yokmuş hormonlardanmış

1 Beğeni

Benim 22.haftada başladı ama çok sık olmuyor nadir yani 3 günde bir kere felan

2 Beğeni

Benim bazen miydem kotu oluyor,şimdide oyleyim,ama miyde yanmasımı bilemedim. Dugduguma göre miyde yanmasi zor bir şey . Ben bu yasadigimin miyde yanması oldugunu dusunmuyorum. Nasıl bir şey yaşayan varsa anlata bilirmi :smiling_face_with_three_hearts: Bende emin olayım.

Kızlar merhaba. Ben hamile kalmadan önce fazlaca tatlı düşkünü biriydim ama hamile kaldığımdan beri tatlı yeme isteğim hiç yok hatta ekşi sevmezdim şu süreçte ekşi ve tuzlu şeyler daha cazip geliyor. Azda olsa şekerli şeyler yediğimde mesela bir dondurma yediğimde bile başıma çok kötü ağrı giriyor sizde böyle bir durum yaşayan oldumu ? Bir de 7. Haftamdayım mide bulantısı olsa bile kusma sorunu hiç yaşamadım fakat mide yanması çok fazla yaşıyorum baharatlı ve ağır şeyler tüketmiyorum hamileliğin başında bu tarz şikayetleri olan varmı benim gibi ?