Meryem ana otu normal doğumu kolaylaştırır mı?

Meryem ana otunun normal hamileliği kolaylaştırdığı söyleniyor. Önceki hamileliklerinde deneyen oldu mu hiç?

1 Beğeni

Ben doğumum da kullandım Meryem ana otunu, belki psikolojiktir bilemiyorum ama etkisinin olduğuna inanıyorum

1 Beğeni

Meryem ana eli otunun normal doğumu kolaylaştırdığına dair yazılar okudum. Sizce bu gerçek mi yoksa sadece psikolojik bir durum mu?

Bence gerçek fakat çok dikkatli olman lazım doğumdan hemen sonra sudan kesinlikle çıkarmam lazım yoksa kanama durmuyormuş yani onu yapacaksan aklın fikrin onda da olması lazım ya da birine kesinlikle onu hatırlatacaksın bildiğim kadarıyla öyle diyor sudan çıkması lazımmış dogum olur olmaz

İnternetten nasıl bir ot olduğuna baktım. Çok ürküttü. İnternette 20 30 dk suda bekletilmesi yeterli yazıyor.

Arkadaşlar sizde illaki duymuşsunuzdır.meryem ana otunun doğumu kolaylaştırdığı söyleniyor.Bunu deneyimleyen yada çevresinden gören bilen varmı? Gerçekten işe yarıyormu?

1 Beğeni

@MucizeTeyze meryem ana otunun doğumu kolaylaştırdığı söyleniyor. Bu doğru mu? Meryem ana otu doğumu kolaylaştırır mı?

1 Beğeni

Meryem ana otu, Doğu Anadolu Bölgesi’nde özellikle doğum sürecinde kullanılan bir bitkidir. Ancak, Meryem ana otunun doğumu kolaylaştırdığı ya da etkileri konusunda bilimsel bir kanıt bulunmamaktadır. Bu tür doğal yöntemler hakkında bilgi edinmek isteyenlerin, öncelikle doktorlarıyla konuşmaları ve uzman tavsiyesi alması önerilir. Herhangi bir sağlık problemi olan veya hamile olan kişilerin mutlaka doktorlarıyla görüşmeleri önemlidir.

1 Beğeni

Meryem Ana Otu veya bilimsel adıyla Verbascum thapsus, bazı kültürel ve alternatif tıp uygulamalarında kullanılan bir bitkidir. Ancak, doğum kolaylaştırmak veya doğumu hızlandırmak için Meryem Ana Otu’nun kullanılması konusunda yeterli bilimsel kanıt bulunmamaktadır.

Meryem Ana Otu, bazı tıbbi kaynaklarda rahim kaslarını rahatlatıcı etkisi olduğu için doğumu kolaylaştırmaya yardımcı olabileceği şeklinde belirtilmektedir. Ancak, bu etkinin güvenilirliği ve etkinliği konusunda yapılan çalışmalar sınırlıdır ve sonuçlar çelişkilidir.

1 Beğeni

Teşekkürler bilgi için

1 Beğeni

Ben kullandim dogumumda meryem ana otunun ustune meryem suresi okumuştum dogumum basladiginda suya koydum ilk basta yavas yavas acildi yaprakları sonra bi baktım bayavi acilmis o esnada ebeler kontrole geldiginde tam acilma olmus diyerek doguma aldilwr yani ben de etki etti diyebilirim :blush:

2 Beğeni

Maşallah ne kadar güzel.İnşallah bendede etki eder

1 Beğeni

Bizde etki etmedi. Otların hepsi açıldı ben de açıldım ama bebek kanala girmedi. Bence alınmalı, doğuma girerlen moral motive ediyor

1 Beğeni

Sonra ne yapılıyor? Bazıları doğuma girmeden sudan için falan da demiş kafam karıştı :sweat_smile: Yanlış bir şey de yapmak istemiyorum ama aklımda benimde meryem ana otu

3 Beğeni

Ben suyunu içmedim ama içenler var

1 Beğeni

Doğumdan çıktığımda baktim bayagi bayagi acilmieti yaprakları hemrn sudan çıkardım sabah hastaneden cikmadan once baktığımda toparlanmisti tekrar :blush: ama ben de suyundan icmedim icinler var

1 Beğeni

Her aktarda var mı acaba?

2 Beğeni

Aktarlarda oluyor genelde ben ilk girdiğimde buldum

1 Beğeni

Ben de 2. Girdiğim aktarda buldum. Çok da ucuz :innocent:

2 Beğeni

Ayyy teşekkür ederimmm​:smiling_face::smiling_face_with_three_hearts: Alayım inşallah faydasını görürüm :smiling_face:

2 Beğeni