Mart'ta do─čum yapacak anneler ­čĺŚ

Hakk─▒nda hay─▒rl─▒s─▒ olsun can─▒m benimkide normal do─čum 20-25 Mart aras─▒nda olacak bakalim

Amin canim hakkimizda hayirlisi bakalim :star_struck: dogurursan yaz seninki normal belli olmaz s├╝priz yapabilir

1 Like

Ay valla bende diyorum 20 Mart felan gelse

Bende pazarlik yaptim Ne zaman dogum dedim 20 mart olur dedi dedim olmaz :rofl::rofl::rofl: hocam yapmayin balik burcu olmasin 21 de olsun koc oluyor dedim koptu adam tamam 21 de aliriz dedi dedim evde 2 koc 2 kova daha iyi olur tamam dedi :rofl::rofl::rofl: doktorumda bir alem

2 Likes

Benim normal do─čum i┼čte ne zaman gelir ve bebise kald─▒ :blue_heart:

Evet canim normal olani o en g├╝zeli saglikla gelsin in┼čallah

1 Like

Kendi tecr├╝bemden yola ├ž─▒karak fikir vermek istiyorum. ├ľncelikle ben sezaryen oldum. Erken do─čum oldu─ču i├žin s├╝t├╝m gelmedi. Mama olay─▒n─▒ hastane kendisi verdi. Enjekt├Âr ile i├žirdik. Neredeyse 3 g├╝n hastanede kald─▒m. ├çok terledi─čim i├žin getirdi─čim 2 pijama tak─▒m─▒ ve 1 gecelik yetmedi. Hem daha rahat emzirmek i├žin hem de deodoranta uzun s├╝reli veda etti─čim i├žin e┼čim eve gidip g├Âmleklerimden getirdi. ├ťst├╝m├╝ s─▒k s─▒k de─či┼čtirince kendimi daha rahat hissettim.

Di┼č f─▒r├žas─▒ ihtiya├ž bence. Sezaryen olursa ka├ž saat a├ž kal─▒yorsun. 2 g├╝n hastanede yat─▒yorsun. A─čz─▒n─▒n tad─▒ de─či┼čsin. Ho┼č ben normal do─čursayd─▒m da di┼č f─▒r├žalamadan duramazd─▒m.

Kilot ve Orkid yerine depend ile ├žok rahat etmi┼čtim ben. Hatta uzun s├╝re kilot giymedim depend kulland─▒m. ├ç├╝nk├╝ kilotlar─▒m d├╝┼č├╝k beldi ve diki┼čin ├╝st├╝ne geliyordu.

Asl─▒nda kendimize alaca─č─▒m─▒z ┼čeyler tamamen ki┼činin rahatl─▒─č─▒na g├Âre de─či┼čiyor. Terlik mutlaka al─▒n. Koridorda y├╝r├╝rken rahat etmeniz ├Ânemli. Ona dikkat ederek k─▒yafet tercihi ya da sabahl─▒k tercihi yap─▒n. Sezaryen olacaklar gecelik al─▒rsa daha rahat olur. Hele ki ├Ânden d├╝─čmeli gecelik olursa miss miss.

Doktorum bana spinal anestezi oldu─čum i├žin bol bol kahve ├Ânerdi. Daha sonra kahve de alm─▒┼čt─▒k.

Bebek i├žin ben hastane ├ž─▒k─▒┼č setleri almad─▒m. Hem┼čireye k─▒sa kollu i├ž z─▒b─▒n, eldiven, ┼čapka, tulum ve battaniye verdim. Baz─▒ hastaneler bebe─či y─▒k─▒yor baz─▒lar─▒ y─▒kam─▒yor. Benim hastanem y─▒kam─▒yordu. O y├╝zden i├ž z─▒b─▒na kan bula┼čm─▒┼čt─▒ boyun k─▒sm─▒ndan. Birka├ž saat sonra fark edince bebe─čin ├╝st├╝n├╝ de─či┼čtirdim. Toplamda hastaneden ├ž─▒kana kadar 6-7 kere falan ├╝st├╝n├╝ de─či┼čtirdim.

G├Â─č├╝s ucum ├ž─▒kmad─▒─č─▒ i├žin u├ž ├ž─▒kar─▒c─▒ ald─▒m. E─čer ilk do─čumsa ├žantaya at─▒labilir.

Akl─▒ma gelmiyor ba┼čka bir ┼čey. Ama mesafe fazlaysa evle hastane aras─▒nda fazladan e┼čya al─▒nabilir. Yani ben temkinli olmaktan yanay─▒m. Eksiklik hissedece─čime fazla alay─▒m dursun.

3 Likes

Harikas─▒n :partying_face:

1 Like

Do─čumdan ne kadar s├╝re sonra kahve t├╝ketmeye ba┼člad─▒n─▒z bide hangi kahveyi ben ilk do─čum s─▒rt a─čr─▒m ├žok oldu─ču i├žin bunda ├Ânlem almak istiyorum

1 Like

Normal do─čum mu sezeryan mi

Odaya ├ž─▒kar ├ž─▒kmaz kahve getirdi hem┼čireler. Bitter ├žikolata ve kahve s─▒n─▒rs─▒zd─▒. Ama gebelikte diyabetle u─čra┼čt─▒─č─▒m i├žin ├žikolata yemedim. Kahveyi daha ├žok ba┼č a─čr─▒s─▒n─▒ ├Ânlesin diye veriyorlar san─▒r─▒m. Eskisi gibi rahat rahat kahve i├žti─čim i├žin ├žok da sorgulamad─▒m :face_with_hand_over_mouth:

2 Likes

Evet ┼čimdi veriyolar bnm zaman─▒mda vermiyodular o y├╝zden ├žok k├Ât├╝ a─čr─▒ ├žekmi┼čtim :disappointed_relieved:

1 Like

34.6 olduk bizde mart─▒n ilk haftalar─▒ do─čum olur diye d├╝┼č├╝n├╝yorum hen├╝z birtane ├žorap bile almad─▒m bilmiyorum do─čum korkular─▒m varÔÇő:expressionless:

1 Like

Eeeee Mart annisleri ne yap─▒yorsunuz haz─▒rl─▒klar ne durumda

1 Like

Ya benim bu aralar cok canim s─▒k─▒l─▒yor oflayip pufluyorum hep hafif kas─▒klarim agriyor uyumakta zorlan─▒yorum d├Ân d├Ân bir hal oldum 33+1 oldum hazirliklar tamam sadece kendi kiyafetlerimi koyucam ├╝t├╝ledim kiri┼čmasin diye bekletiyorum sen napiyorsun canim nasil gidiyor

1 Like

Valla mide yanmas─▒ devam ediyor bu aralar acayip derecede a─čr─▒m oluyor sertlikte cabas─▒ yeri dar geliyor galiba

Bebi┼čin her┼čeyi haz─▒r ama daha kendime hi├ž bir ┼čey anlamadim onlar─▒da al─▒nca valizi kapaticam Bide art─▒k 34+2 g├╝nl├╝k olduk

2 Likes

Benim her ┼čeyim haz─▒r ├žok ┼č├╝k├╝rÔÇő:smiling_face_with_three_hearts:

2 Likes

Ben de surekli nefes almaya calisiyorum bunalimda gibiyim nefes alamadikca aglayasim geliyor

1 Like

Benim cantam hazir.kuzumun camasirlarini bugun yikadim yarin nasipse ├╝t─▒ yapicam sonrada cantaya.cok s├╝k├╝r bitiyor.33+3├╝z bizde

2 Likes

Persembe kontrolum var.okula gidip gelirken bi toparlaniyo ├Ż├╝r├╝yemiyorum ├Âyle olunca sizde de oluyomu sertlik zaten hep var

2 Likes