Lohusa anneler eşlerinizi bu döneme nasil adepte ettiniz?🤱🏻

Merhaba canlar :heart::rose: Esler bu donemlerde yardimci ve destek olmalari icin neler yaptiniz tecrübelerinizi bizlerle paylasir misiniz? Haydi yorumlara…

4 Likes

İlk bir hafta çok heyecanlıydı bir dediğim iki olmadı. Sonra anne ve baba rollerimize adapte olmak zor oldu. Eşin içinde yardım etme isteği olması lazım yoksa yıpranan kadın oluyor

5 Likes

Rüya’da iken herşeyime baştan aşağı yardım etti. Gece bile dönüşümlü kalkıyorduk. Ama bunda tam tersi oldu maalesef. Ben dedikçe yapmaya başladı. Zaten annesi bizimle kalıyordu doğumdan sonra, annesini görünce iyice salmıştı. Annesi gittikten sonra da dürttükçe yaptı. İkinci çocukta biraz daha salıyor erkekler bana göre

6 Likes

Valla ben razıyım eşimden Allah da razı olsun dogumda yanimda kaldi benle beraber oda uyumadı süt yapsın ye çabuk iyi ol diye diye yiyecek taşıdı hastaneye enfeksiyondan yattığımızda da aynı şekilde sabah aksam gitti geldi simdi evde de durum aynı sabah gitmeden kahvaltımı hazırlar cocuk durmuyor yiyemem diye odaya arada atıstirmam icin biseyler koyar aksam isten gelir yemegi hazirlar bizlerin demesiyle yada yönlendirmesiyle olmuyor bu işler icinden gelmesi lazim zaten biz deyince de bi kıymeti kalmiyor diye düşünüyorum ben

5 Likes

Çok şanslısın ve çok haklısın :smiling_face_with_three_hearts:

3 Likes

Darisi benim başıma inşallah

3 Likes

2 ay bunun hayalini kurdum. Anne eş fark etmez :smiling_face_with_tear:

4 Likes

Kiyamam yaa seninle yakin olmayi o kadar cok istiyorum kii düşünsene evlerimiz yakın olsa kimseye ihtiyacimiz olmaz dönüşümlü yaparız yardim ederiz birbirimize :smiling_face::smiling_face: @Cansu

4 Likes

Ben eşime çok sinirliydim illada normal diye direttiği için . Daha sonra sütüm az geliyordu bebeğim sarılık olmuş yine sinirlendim . Emzirirken ağrıyordu ağlaya ağlaya emziriyordum moralim iyice bozulmuştu bana desiği şey emzirceksin sağlığı için önemli hasta olursa sana sorarım . Baba olduktan sonra çok değiştiğini düşündüm konuştuk rahatsız olduğumu söyledim sonra kendi de gözlemledi artık karışmıyor ne desem yapıyor geceleride onu kaldırıyorum bezlıyo doyuruyo gazını cıkartıyo uyutuyo gunduzlerıde o sekılde ben pek bakamıyorum agrılarıödam

6 Likes

Benim eşim hiç adapte olamamıştı ilk doğumum da kızım reflulu diye bende çok zorlandım sezeryanli halimle bile hiç uyumadan kalkıp tek bakıyordum ilk zamanlar sonra aileler yardımcı oldu yani biraz zorlu geçti bizde,eğer kendi dusunmuyorsa ne yaparsan yap çok zor

4 Likes

Yine eşin kendini gözlemleyerek doğru yolu bulmuş

2 Likes

Katılıyorum

3 Likes

Artik 4 uncu yillar da geciyo oda anliyor Konusuyordum ikimizin sonucta bu cocuk Sadece bana bagimli degil benim yapabilecegim Seyler var emzirmek vesaire. Diger seyleri beraber yapabiliriz illa anne yapacak Diye bi kaide yok diyorum. Anliyor sukur.anlamalari da lazim Gozlerinin onundeyiz sonucta.19 Yasindaki oglum bile yukumu aliyo Ben soylemeden. Daha bi haftalik oyle bi bag kurdularki Abisiyle ten tene temas cok onemli Su donemde ben bunu gordum tecrube Ettim.

4 Likes

Ne güzel olurdu :star_struck:

3 Likes

Evet doğumdan sonra babalar bi değişik oluyor

2 Likes