Korse kullanimi

Selam kizlar 2. Hamileligim 6 hafta sonra dogum yapicam ilk hamileligimden alt gobegim kaldi bunda kose kullanmak istiyorum ama dogumdan ne kadar sonra korse kullanmaliyim uyusukluk gecincemi 1 2 hafta sonra mi

3 Beğeni

Sezeryanda bilmiyorum ama normal doğumda 21 günmüş canım @Leyla1991 abla bizim için sormuş doktoruna :revolving_hearts::smiling_face_with_three_hearts:

1 Beğeni

Canım doktor korseyi 20-21 gün sonra kullanmayı öneriyor çünkü pervisler ve rahim doğum sırasında yumuşuyor hemen sıkı bir korse takarsanız idrar torbası sarkması idrar kaçırmaya vs davetiye çıkarırsınız dedi bilginiz olsun

4 Beğeni

Canım hem normal doğum hem de sezeryanla doğum yapanlar için mi geçerli. Bu durum

1 Beğeni

Sezeryan doğumdan sonra 1 hafta 10 gün içinde doğum yaptığınız doktora kontrole gidiyorsunuz dikişlerinizi kontrol ediyor durumunuza göre detaylı bilgiyi doktorunuz veriyor korseyle ilgili

1 Beğeni

Hangi korseyi tercih etdiniz?

Ben normal doğum yaptım onun için sordum ama her iki doğum içinde geçerli dedi öyle dediğine göre sezeryan da aynı ama belki senin Dr farklı bir şey söyler sezeryan doğum için onu bilemem gene sorun isterseniz

1 Beğeni

Doğumdan hemen sonra yazma veya şal bağlayabilirsiniz göbeğinize, zamanı gelincede korse takarsınız, öyle olur, kayınvaldem demişti o öyle yapmış, sadece yazmayla bile göbeğini kaybetmiş,

Sezeryan ya da normal doğumun hemen ardından korse değil de bel bağları ya da kuşak, şal vb. Göbeğinizi bağlayabilirsiniz çok fazla sıkmadan. Daha sonra iyileşince korseye gecersiniz.

Merhaba arkadaşlar Ben doğum yapalı 8 gün oldu. Normal doğum yaptım. Bu Üçüncü hamileliğim benim diger cocuklarimda da tülbentle sardım hiç göbek klmadi. Şimdi de öyle yaptım bugün de korseye geçtim ve bir hafta da göbeğim hiç kalmadı … bu arada tülbenti sıkı sarmayı unutmayın … bide benim tülbentim büyük boydu daha geniş sarma imkanım olsun diye büyük kullandım.

1 Beğeni