İlk doğum mu zor ikinci mi

Rabbim en güzel şekilde doğumu nasıp etsin

1 Like

Doğum egzersizlere başladın mı canm basladiysan hangi hareketler yapion

Eğitim aldığım ebem gösterdi ama başlamadım bugün tam 37 haftalık olduk ve baya ağırlaştım

Arada nefes egzersizleri yapıyorum sadece bu ara kasılmalarım çok fazla oluyor iyi de geliyor

Her gebelik kişiye özel bence kimse kimsenin doğum hikayesini dinleyip korkmasın! Allah hepimizin yardımcısı olsun :innocent:

2 Likes

Başladım ben

Ben şimdi hamileler çok fazla bişi demiyecem Rabb’im herkese kolay doğumlar nasip etsin

Başla tam zamanı…

Bence ilki daha zor olur… çünkü ben kriz kontrolü çok iyi olan bir insanım. İlk doğumda ne yaşayacağımı bilmeden o kadar sakin kaldıysam bu doğumda daha bilinçli daha kontrollü olurum diye düşünüyorum… örneğin ilk dogumumda eşimin ısrarı yüzünden sancılar 5 dk da bir gelmeye başladığında hastaneye gitmiştik… 4 saat sancida kaldım ve doğum yaptım… ama şimdi hastanem daha yakın olduğu için son anlara kadar evde kalmayı planlıyorum… eşime de kendini de yirtsan ben istemeden bu kapıdan çıkmam diyorum…

Ne oluyorr hurma yenince cnm

Araştırmalara göre hamileliğin son haftalarında hurma yemek rahim ağzıni açıyor yani doğumu kolaylaştırır tabi ilk aylarda yememek lazım