Hangi durumlarda emzik kullanıyorsunuz

Merhaba annişler,

Hangi durumlarda emzik kullanıyorsunuz? Eskiden bebek sebepsiz ağladında verirdim (karnı tok sırtı pek) bir de uykuya geçişte huysuz olursa verirdim. ama şimdi sanki emzik vermelerim arttı gibi

Siz hangi durumlarda emzik kullanıyorsunuz?

3 Beğeni

Emziğe karşı olan ben dışarda zor durumda kalınca (karnı tok sırtı pekken ağladığında) veriyorum. Hoş tutturana kadar da canım çıkıyor ama 10 dk oyalıyor en azından. Alışmasın diye daha birkaç kere verdim. Çok vermiyorum. Eşim de onaylamıyor zaten. Çok tatlı duruyor diye arada veriyorum ben :joy:

3 Beğeni

Umay tutmuyor tutsa da dakikalar alıyor tutturmam 10 a kadar saymadan bırakıyor onu da​:rofl: o yüzden ne bana eziyet ne ona. Bütün hepsini denedik bibs hariç zaten tutmayacaktır diye onu da almadım. Bazen tutsun istemiyorum değil ama. Tutsa dışarda zorlandığım zamanlarda çok işime yarar. Aklıma getirdin yine deneyeceğim ben emziği unutmuştum :rofl:

2 Beğeni

benimki hiç emzik götürmüyor geri atıyor​:rofl:

1 Beğeni

Emzik meme reddi yapar mı sence? Konuşma geriliği yaoar diye mi emzik istemiyordun

1 Beğeni

Meme reddi yapabilir. Konuşma geriliğine yol açar diye istemiyordum ama senden özendim azıcık :face_with_hand_over_mouth::joy: Azıcık tutsun dedim de zaten tutmuyor :roll_eyes: En azından hevesimi aldım :joy: Eşim çok korktu alıştırırım diye ama ucundan kurtuldu :joy:

1 Beğeni

biz bebeği dışarı çıkarınca ağzı açık şekilde oluyor bazen öyle uyuyor hava kaçmasın diye ağzına mecbur emzik veriyorum gaz yapıyor sonra bebekte ağzına dışarıda rüzgar olup hava kaçarsa

3 Beğeni

Benimki de saatlerce tutmuyor 3 dakika emip atıyor. Meme reddi yaparsa da yapsın ćok bunaldım artık

1 Beğeni

:sweat_smile: çok ilginçmiş şu 3 ay gelse de gaz derdimiz bitse

2 Beğeni

Allah korusun, öyle deme :pray: @Cansu

1 Beğeni

Arabayla dışarı çıktığımızda ağlarsa veriyorum ve gemen uyuyor onun dışında çok emzik vermiyorum ama keşke alsa hep