Hamilelikte yapılan tahlil ve testler

Merhaba hanımlar siz hangi tahlilleri ve testleri yaptırdınız

Ben şeker yükleme hariç hepsini yaptırdım

fetus sonogram GIF

1 Beğeni

Yapılması gereken tüm testleri yaptırdım ben

Merhabalar üçlü test haftaları nedir bazı sitelerde 18 hafta son diyor bazılarında 20. Hafta sın diyor

Kanamam olduğu için 2’li, 3’lü ve 4’lü tarama testini yaptıramadım. Doktorum kanama varken bu testler yapılırsa doğru sonuç vermez dedi o yüzden NiPT test dediğimiz fetal DNA testini yaptırdım. Detaylı ultrasona girdim. Şeker yüklemesi yaptırdım ki gebelik şekeri çıktı. Hipotiroidi hastası olduğum için karaciğer testlerimi ve tiroid testlerimi her ay düzenli yaptırdım. Hamilelik başında böbrek ultrasonu çektirdim. Zaten her ay kan veriyordum kan değerlerime bakılıyordu. Ona göre kullandığım takviyeleri güncellerdi doktorum. Aşılarımı da oldum.

Kadın doğum doktorum, endokrin doktorum ve diyetisyenim ne derse dinledim :smiling_face_with_three_hearts:

1 Beğeni

16-20 hafta arasında yapılıyor ben 16. Haftada yaptırdım

2li tarama bide her ay kan verirdim parmaktan idrardan. 2 3 defa da enfeksion varmı yok mu diye alttan muayene için test yapıldı. 2 3 defa da kan değerlerime bakıldı

2li tarama yapıldı. Her ay kan ve idrar testi bakılıyor. Geçen günde şeker yüklemesi yaptırdım. Doktorum neyi uygun görüyorsa onu yaptırıyorum bende