Hamilelikte sık sık acıkma

Arkadaşlar hamile kaldığımdan beri yemek yediyim halde acıkıyordum bıkmıştım çünki miydem bulanıyordu və kusuyordum yediklerimi.ama yemeyincede aç kalamıyordum malum.
Şimdi yine acıkıyorum ama hiç bişey yemek istemiyorum.
Acıkınca atışdırmalık bişey aklıma gelmiyor.her acıkdıgımda yemək yeməkdən de bıkıyorum.
Atışdırma olarak patlamış mısır yiyorum.ama doymuyorum.
Sizcə ne yemeliyim?atışdırma olarak

Peki bu sorunlar sizde oldumu?

3 Likes

Daha sağlıklı, hem Bebişe hem size daha faydalı şeyler yiyebilirsiniz :blush: Ceviz, fındık, badem bunlar çok iyi geliyordu benim bulantıma :smiling_face: Meyve, Yoğurt ve Süt de öyle. Meyveli Yulaflı Yoğurt, içine biraz da Ceviz karıştırıp yiyebilirsiniz. Hem faydalı hem doyurucu :smiling_face: Besleyici olur

1 Like

Çok güzel bir soru sormuşsun. Doktorum benim diyetimden çok memnun kaldı. Seninle 1 gün yediklerimden bahsedicem.
Kahvaltı
2 dilim kepekli ekmek
3 parmak kalınlığında pastörize beyaz peynir
1 haşlanmış yumurta
Domates salatalık
Kahvaltıdan 2 saat sonra
1 adet kivi 4 adet fındık
2 saat sonra öğlen yemeği
4 yemek kaşığı sebze yemeği
Yoğurt
1 dilim kepekli ekmek
2 saat sonra
1 adet meyve
2 saat sonra akşam yemeği
Sadece 1 tabak ne varsa onu yiyiyorum

Pilav varsa ekmek çorba içmiyorum
Makarna varsa ekmek çorba yok
Bulgur varsa ekmek çorba yok
2 saat sonra aklıma gelirse yine 1 adet meyva yiyiyorum

Eğer canım tatlı çekerse baklava 2 dilim
Sütlü tatlı 4 parmak büyüklüğünde

Patlamış mısır yersen bebeğine faydası olmaz

4 Likes

çok güzel bir beslenme :clap::clap::clap:

1 Like

Çok iyi besleniyormuşsun.ama ben acıksam bile canım hər şey istemiyor .sorunum bu işte

Meyvəli yogurt deyil ama .sadə yogurt yiyorum

1 Like

Super. Doktora her gittiğimde pastörize sütten yapılmış ev yogurdu ye diyor

1 Like

Evet bunu bana doktor soylemedi.kendi canım çekiyor diye yiyorum aslında​:grin:

1 Like

Meyveli hazır yoğurt değil zaten. Vitamin de olması açısından ben içine mevsime uygun meyve doğuruyorum yarım. Ben de çok fazla yiyemiyorum ama yediğim şeylerin de çocuğa faydalı şeyler olmasına dikkat ediyorum. Bence kesinlikle miktarından ziyade yediğin şey daha önemli

2 Likes

Aynen oyle,bu arada çilek aldik, bugun bebeğim bayram etdi bence içerde​:smiling_face_with_three_hearts::rofl:

2 Likes

Ahahahha ayyy ona ben de bayram ederdimmmm​:drooling_face:

1 Like

:rofl::rofl::rofl::rofl:canım çekti deme​:rofl::rofl:günaha batırma beni :grin:

1 Like

Ahahahha yok yok tatlı olan şeyleri aşermiyorum ben pek. Normalde çok severim de, hamilelikle birlikte huyum da değişti :smile:

2 Likes

7 gönderi yeni bir konuya bölündü: Bebeğin cinsiyeti

Hamileliğin başından beri yiyemiyorum :pensive: cok midemi bulandırıyor. Ev yapımına benzer yoğurt alıyorum dışardan onu da sade yiyemiyorum yani havuç tarator, cacık şeklinde yiyebiliyorum.

1 Like

Yoyemiyorsan məcbur etme çocuk istemiyor demək ki​:blush:

1 Like

Ben de öyle düşünüyorum ya. Cok Sevdiğim bazi seyleri su an yiyemiyorum diyorum bebegim sevmiyor demek ki ben sevsem de :sweat_smile:

1 Like

Aynen oyle :rofl::rofl:bebeklerimiz hər şeyi beyenmiyor​:smile:

1 Like

@Elüf yukarıda da günlük beslenmemden bahsettim. Belki senin için faydalı olabilir
Şuan bebek senin depondan besleniyor. Sen sağlıklı beslenirsen depon boş kalmaz

Genelde fazla canım yemek istemiyor ama isteyince de doğduğumu anlamıyorum . :rofl::rofl::rofl:

2 Likes