Hamilelikte sigara

Kızlar 17 haftam bitmek uzere ben sigarayi halen birakamadim ben gibi olan var mi

4 Likes

35 hafta 2 günlük bende bırakamadım sadece azaltabildim keske bırakabılsek.

1 Like

Bende 15 haftalığım canım bende bırakamadım malesef ama azaltmaya çalışıyorum aklıma geldikçe kuruyemiş atıyorum ağzıma su içiyorum sakız çiğniyorum yavaş yavaş alışmaya çalışıyorum hayırlısıyla bırakırız inşallah :heart:

Ben sigara bağımlısıyım sabah gözümü açtığımda ilk sigara içerim azaldığında sigaram depresyona girerdim ama şimdi 2 aydır icmiyrm ilk başlarda içtim sonra vicdanım ağır basti bıraktım

Ben bıraktım tamamen ama bazen günde bir tane de olsa içesim geliyor içmiyorum ama çok içesim geliyo

Sabah ac karnina icmem gerekiyo gibi hissediyorum azaltiyim dedikce cogaltiyorum sinir oluyorum ama kendime yine de krize giriyorum birakmak aklima gelince

3 Likes

Bende kullaniyorum gunde 10 taneyi gecmiyor elimden geldikce azaltiyorum ama dedigin gibi seninde azalticam bugun az icicem dedigim gun daha cok iciyorum iradem hic yok bu konuda malesef icmeyince de agresif bi hamilelik geciriyorum esimi kiriyorum sacma sapan seylerde bile odaklanma problemi yasiyorum icmeyince aklim sigara da oldugu icin

1 Like

Gunde kac tane iciyorsun

Ama ac karnina icme en azindan haraketlerini hissetmedigin icin belki de suan hala karninda can oldugunu unutuyorsun ama ben mesela haraketlerini hissettigim andan beri sabahlari ac oldugum da tekmelerini kipirtilarini hissediyorum sanki acikmis da annesini uyandiriyor gibi hemen kalkip kahvalti yapiyorum kiyamiyorum ic gudusel olarak hemen nikotin yukleyemiyorum vucuduma en azindan karnin tok olsun

Allah herkesin bebeğine sağlık uzun ömür versn bende bırakamadım en incesinden içiyorum ve arkadaşın desiği gibi azaltıcam dediğim gün dha cok içiyorum bugün detaylıdan cıktım herşey güzel çok ğyi dedi ciğer gelişimi 7 aydan sonra tamamlanıyor en azından o zaman bir rık belki fazla dikkat ederim diye ümid ediyorum bacılar

Ben öğrendiğim andan itibaren direk kestim zaten çok fazla bulantı ve halsizlik hissediyorum birde onu içersem sanırım ayağa kalkamam

18 haftaligim bendr birakamadim malesef baya azalttim hafif sigara iciyorum keske birakabilsem :smiling_face_with_tear:

Evet onu bende duymustum bacim kac haftalik seninki

Malesef bende bulanti olmasina ragmen yine de icesim geliyordu tiksinemedim senin iraden gucluymus helal olsun kiz sana

Benim de hafif ama uzun malesef icince sigara sigaradir ya hafifi incesi fark ettigini dusunmuyorum

Etmez olurmu esimin sigarasi kalin ve agir ondan cekmek icin aldigimda inan yogunlugu farkedeyi icine cekerken bile

Ya tabiki agir oldugu fark eder ama hamilelik surecinde demek istedigim sonucta incesi de zarar kalini da diye dusunuyorum bende ince kullaniyorum ama ben kalinini hamile kalmadan once de icemiyordum agir geliyordu zaten keske hic icmesek ama

Vallahi her duyan gören tebrik ediyor ama ben genelde öyleydim sigara beni biraz rahatsız etsin hemen bırakırdım 6 ay icer 6 ay icmezdim belki ondan zorlanmadım

Belki de iraden kuvvetli oldugu icin istedigin an birakabiliyormussun ne mutlu sana valla :slight_smile:

1 Like

21 bacım