Hamilelikte Mide yanması pulcet

Reflü için mide yanması için pulcet kullananlar var mı

Hamilelikten önce kullanıyordum sabah ac karna alınıyor mide koruyucu diye verdi doktor bana bende işe yariyordu bide hamileyseniz eğer bi doktora danışın

1 Beğeni

Reflü hastalığı var bende hamilelikten önce pantpas kullanıyordum reflü için hamile kalınca bıraktım gaviscon verdi doktor fayda etmedi pulcet verdi sonra doktor 3 4 kere kullandım iyi geldi ama zararı olur diye endişe ediyorum biraz 34+6 bu haftalara zar zor geldim mide yanmasından 1 ayda anca 3 4 kere kullandım pulceti sürekli kullanmadım ama tereddüt ediyorum bebeğim için 1 gün alınca 4 gün idare ediyor her gün kullanmaya korkuyorum bu yüzden zararlı olsa vermezler diye düşünüyorum sonra

Yani dedigim gibi ben hamile degilken kullaniyordum ama doktor verdiyse bi zarari olacagini sanmiyorum

1 Beğeni

Gaviscon \ Gaviscly ile yaşıyorum resmen hamileliğimi . Gün içinde yakacak bir şey yediysem amenna , ama gece kafamı yastığa koyduğum an cayır cayır yanıyorum . Hemen bir kapak gaviscon içiyorum anında kesiyor

1 Beğeni

Teşekkürler :smiling_face:

Gaviscon bende pek fayda etmedi ya benim ki ileri derece oldu hamilelikte kusturuyordu bide reflü rahatsızlığı hep olduğu için daha da şiddetlendi herşeyi denedim bende fayda etmedi sağlıcakla kucağımıza alalım bebeklerimizi :palms_up_together:t2::baby:

1 Beğeni

Hiç kullanmadım… süt veya salatalık yemeyen çalışıyorum rahatlatıyor

1 Beğeni

Onların bir faydasını görmedim ben kusuyordum artık o derece Allah yardımcımız olsun :palms_up_together:t2:

Pulcet degilde bende nexium kullanıyorum

1 Beğeni

İlk defa duydum onu mide ilacı mı oda