Hamilelik döneminde bebeğiniz ve kendiniz için ne zaman hazirliklara başladınız🌸

Demi yaaa​:face_holding_back_tears::face_holding_back_tears::hibiscus::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts: erken bişi almaktan korkuyordum ama bence de yavaştan alayım annesi kubani​:face_holding_back_tears::hatching_chick:

2 Likes

Cinsiyet öğrendikten sonra yavaş yavaş başladık aslında. Detaylı ultrasondan sonra biraz daha hızlandık :sweat_smile: Şimdi 28 haftalık ve eksiklerimiz neredeyse tamamlandı diye düşünsem de her an karşıma yeni bir eksik çıkıyor :joy: bir an önce eksikleri tamamlayıp artık yavaştan düzenlemeye geçmek istiyorum ev bit pazarına döndü çünkü :joy::joy:

3 Likes

:sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile: hayırlısı olsun sağlıkla gelsinler de bebislerimiz hal olur bir şekilde. Bende yavaştan başlasam iyi olur sanki gerisi takdir i ilahi hayırlısı :smiling_face_with_three_hearts::hatching_chick::palms_up_together:

3 Likes

Aynen öyle :smiling_face: Şu ekonomide erteledikçe iki katına çıkıyor her şey her an, yavaş yavaş almakta fayda var

3 Likes

Bende öyle düşünüyorum :smiling_face_with_three_hearts::heart: Zam iyice vurmadan almak gerek. Erken hazırlık uğursuzluk getirir diye korkularım vardı bakiyorum mecbur yani almak gerek bebisin ihtiyaçlarını.

3 Likes

Evet ugursuzluk degil de,niyet dusmuyor oyle erken almaya , bende bisey almiyordum.
Ama haftadan sonra basladim 7 ayima giris yapar yapmaz almaya basladım.

2 Likes

Azar azar alsam iyi olur kıyafet de cinsiyeti belli olduktan sonra hayırlısı ile :hibiscus: Doğrudur bazen niyet ediliyor yine Allah’ın emri oluyor inşallah sonu güzel olsun​:palms_up_together::heart:

2 Likes

Sizin cinsiyet belli oldu mu

1 Like

@Cansu.ylmz malesef belli olmadı doktor henüz çok erken olduğunu söyledi 1 veya 2 aya ancak belli olur dedi. Bugün 13 haftalık oldu bebeğim

2 Likes

Anladım teşekkür ederim :smiling_face_with_three_hearts:

2 Likes

Rica ederim :smiling_face_with_three_hearts::cherry_blossom:

26+3 haftadayız.Hiçbirşey almadık,bile isteye.
30 haftayı geçtiğimde alıcaz inşAllah.:blush:

2 Likes

Ya ben de alışveriş yapmak istiyorum. Malum herseyin fiyatı çok artıyor. Ama daha dur diyorlar cinsiyet belli olsun falan. Siz ne zaman yaptiniz alışverişlerinizi.

2 Likes

Cinsiyetsiz olan ürünleri almaya başlamak mantıklı bence. Dediğin gibi herşeyin fiyatı günlük artıyor neredeyse

2 Likes

Ben kızımda hep ortak renkler almıştım 3. Aydan sonra doğuma kadar ucun ucun almış tamamlamıştır çok etkilememisti bizi bütçe bakımından ama şimdi oğlumda hep bekledik son zaman alalım son zaman alırız diye diye fiyatlar hep iki katına çıktı bence ucun ucun ortak renkler alınmalı sarılı turunculu yeşilli felan son vakite bırakınca birden alınca butceyide sarsıyor benden gelecek tavsiye böyledir​:smiling_face:

3 Likes

Biz daha hiç alışveriş yapmadık şu an 27+5 haftalığım bu ay sonu birden yapmayı her şeyi bir almayı düşünüyorum

2 Likes

Ben de ilk ortak kız erkeğe uyan renklere göre aldım mesela yatağı krem aldım daha cinsiyet belli değilken sonra cünsiyet belli olunca ona göre almaya başladım. Bence de admin ve diğer arkadaşların dediği gibi cinsiyeti belli olmasa da yavaş yavaş bir şeyler alsanız iyi olur sonra da cinsiyete göre almaya devam edersiniz :smiling_face_with_three_hearts:

2 Likes

Ben de öyle dusunuyorm önümüzdeki ay almaya başlayacam inşallah çünkü sona bırakınca gerçekten zorlanicaz. Bebek arabası mesela cinsiyet farketmez ki ya da beşik

2 Likes

15.haftadan sonra hazırlıklara başladım azar azar parça parça aldım

Bende pek bişey almadım kızımın vardı kıyafet tek tük bişey aldım okadar bez aldım yeni doğan bebek arabası beşik zaten var o da beşik kullanilmiyim.belli değil kızımda sadece 3gun kullandım ayimdayim daha hastane çantamı hazirlamadim ev temizliğini yapmaktan Allah’tan sadece mutfak dolapları ve yatak odası dolabı kaldı onu da bitirsem cantayi hazirlayacam usengecim biraz 35haftaya girmek üzereyim.

2 Likes