Hamile anneler ve mide bulantisi çekenler bu yaziyi mutlaka okuyunnn

Teşekkürler hoşbuldum

1 Beğeni

İnşallah doktor birazda psikolojik olduğunu söyledi iyiyim diye olumlamalar yapın iyi gelecektir

1 Beğeni

O his hiç bitmeyecek. Benim de eşim içiyor. Içmediği zamanlarda huzsuz oluyor. Nolur git iç diyorum. Bazen de bebek doğduğunda senin kokunu içine çekmek yerine sigara kokucu çekecek. Buna nasıl dayanacaksın diyorum.

O kusmadan önceki his gelince tavana bakıp uluyarak ağlamak istiyorum :joy: Yarın tekrar aynısı olursa aklımda tutmaya çalışıcam inşallah işe yarar :sweat_smile: @afrikanın_gelini54

1 Beğeni

Yanında leblebi kraker tarzı şeyler bulundur hemen ayağı kalkma onlardan ye biraz mide boş kalınca suyu yukselirmis o bulandırirmis

1 Beğeni

@Cansu önceden sigarayı hiç bırakamicam hamileyken de içerim diye düşünüyodum sonra sizin söylediğiniz gibi bebek sağlıklı olsa bile anne kokusu değil sigara kokusu alacak diye olmayan çocuk için vicdan azabı çekiyodum çok şükür kendiliğinden bitti :blush: Planladığımız gibi gitmiyor hayat Eşimde de böyle olur belki Belki ilk tekmesini hissederse üzülüp bırakır Belki ilk dokunduğunda Belki de hiç bırakmaz bekleyip görücez :joy:

1 Beğeni

Küçük çubuk kraker aldım 5 6 tane Birini baş ucumda koyucam bi de onu deneyeyim araştırırken denk geldi şimdi siz de söyleyince aslı var demek ki teşekkür ederim :blush: @afrikanın_gelini54

Rica ederim midedeki suyu çekiyor :face_with_hand_over_mouth:

1 Beğeni

@afrikanın_gelini54 hadi inşallah :blush:

Sen kaç aylıksın? Ben 2 aylık oldugumda hər gün 24saat midem bulaniyordu yedigimle kusdugum aynı oluyordu…agliyordum sinirden niyə boyle ne zaman keçəcək diye .bulantım hala var .eksiye nisbeten biraz az . 2aylık olduğumda doktor ilaç yazdı …yedigini kusarsan bebek ac kalır diye…yazdigi ilaç tabiki hamileler icin…bebeğe zarar siz…2,3 aydır kullanıyorum.dun bitdi bugün yine miydem bulaniyor.almam lazım… Birde sen yağlı yeməklər yeme ve acı yeme.cunki miydeni fena bulandiriyor.ve sigara kullaniyordum dedin.sigara kokusu olan yerde oturmak bebeğe zararken çekmek daha zarar…bide yukarida haşlanmiş yumurta iyi geliyor dedin…bende hep haslanmis yiyordum yiyorumda… haşlanmiş patateste yemeyini oneririm hem zararsiz rahatsız etmiyor miydeni.hemde bebeğe iyi geliyor

Artık sigara olan ortamda bile durmuyormuş. :innocent: @Cəsurumm

@Cesurumm 2 ay oldu sayılır artık yarın 7+6 Evet sigarayı bebekten önce bırakmış oldum kokusu bi kadına yakışmıyor daha doğrusu saçlarım şampuan değil de sigara kokuyor dişlerimi fırçalasam bile ferah kalmıyor hemen sigara tadı oluyor diye elektronik sigaraya geçmiştim Meyveli olunca koku da kötü tat da yok Sonra keyif almamaya başladım içiyorum ama ilk satın aldığımdaki gibi keyifle değil 6 mgdı bendeki likit Kullanım aralığı açıldı açıldı en son cihazı kapatıp kaldırdım Şu an bulantı kusmadan dolayı hiç aramıyorum yokluğunu ama bu süreç geçince nasıl olur bilemiyorum tabi istek konusunu Bu gidişimde doktora bulantıyı söylicem Sabah uyanır uyanmaz başlıyor Su içmem gerekiyor balık yağı ve vitaminler için Suyu içtiğim an zirve zaten bulantı Yarım saat bastırmaya çalışıyorum kusmayı saçma sapan pozisyonlarda yatıp derin nefes almaya çalışıyorum Süre dolunca tutmuyorum kusuyorum ama sonrasında akşama kadar geçmiyor 11 12 gibi uyanıyorum yemek yiyip kendimi toparlamam 4 5 i buluyor Bazen 7 Belki geçer dedim ama şu an için pek geçecek gibi değil Hayırlısı olsun artık

1 Beğeni

Teşekkürler @Cansu :blush:

1 Beğeni

7 haftalık hamileyim bu zamana kadar hiç durmadı. 3 kiloya yakın kilo verdim. Hayat enerjimi alıyor bunaltı, kusma hali. Tuhaf bir şekilde benim geceleri oluyor. :pensive:

2 Beğeni

Evet ya həm kadın sigara cektiginde ses teli cabuk kalinlasiyor.ve disler ister istemez yikasan bile saralıyorm…Soyledigin bulantı aynı bende oluyordu…sabahları yerimde başliyordu yiyordum kendime hala gelemiyordum tabiki…bebeğin cinsiyetini ogrene bildinmi?hac haftaydın

Bende gece değil 24 saat hepsi oluyordu 3 ayımı tamam etdikden sonra yavaşlamaya başladı ama hala bulantım kecmedi var yinede oncekine nisbeten azaldı

17 haftalık hamileyim. Bulantılarım gecti çok şükür. Cok nadir oluyor. Zaten kusan biri degildim ama bulanti gercekten insani ruhen, bedenen cok etkiliyor. Benim daha cok aksam yemeklerinden sonra oluyordu o yüzden bi tık daha rahattim çünkü gündüz olduğunda tüm gün mahvolabilir. 4.aydan sonra cogu insanda duzelme oluyormus. Umarim herkesin bulantısı en yakin zamanda geçer :palms_up_together:t2:

5 Beğeni

Gerçekten öyle @kübrasldz Kilo kaybetmedim çünkü bulantı geçsin diye sürekli bi şeyler atıştırıyorum atıştırdıkça bulanıyor kısır döngü şu an :unamused:

8 olacak İnşallah @Cesurumm İnşallah en yakın zamanda hafifler

Sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin Rabbim hepimize @elifdrcnyrk evet tüm gün gidiyor bu şekilde Ve bugün bi şey farkettim uyanınca su içmedim bi bardak su içmeye çalışıyordum kabızlık problemi için genel metabolizma çalışması için Şaka gibi bulantı minimumda kaldı ve bugün sabah kusmadım Kahvaltı yaptık. Akşamüstüne kadar sakin geldim akşamüstü balık yağı ve vitaminleri aldım bi bardak suyla bulantım hala aşırı kusmamak için direniyorum Yani su içmeye çalışınca kusuyomuşum burdan o çıkıyor ve bol su tüketmek gerekiyor nasıl yapıcam şimdi ben

1 Beğeni