Gen testı yaptıranlar

Kızlar doktorum ikili test yapti risksiz grupta ciktim ama ayni zamanda netlestirmek icin gen testini de onerdi fakat baya pahali bir test kuzenim yaptirdi gen testi ama pisman oldugunu soyledi detaylı ultrasonda hersey görülüyor dedi siz ne düşünüyorsunuz yaptiran var mı

İkili tarama testin temiz çıktıysa hiç gerek yok eğer detaylıda Allah korusun olumsuz bir şey görünürse o zaman içinizin rahat olması için yaptırabilirsiniz. Ben ikili testi yaptırdım temiz çıktı sonraki aylarda bobrekte genislik vb şeyler görüldü o şekilde emin olmak için yaptırdım çok şükür temiz çıktı daha yenisiniz onemli aylardasiniz hiç böyle şeylerle kafanızı yormayın bence her doktor şimdi gen testi öneriyor kafa karıştırıyor

Evet korkuttu açıkçası oyuzden kararsiz kaldim ama cok haklisiniz detaylı ultrasondan sonra dusunmek daha mantıklı olur gibi

Ben de ikili test yaptırdım sonuc temiz cıktı, dün detaylı ultrastoyum vardı ve bebegin kalbinde bir kireclenme cıktı, üstelik koreid pleksus kisti de vardı. Doktor gececek bir durum dedi fakat bulgular bir araya gelince down suphesini arttiriyor. Biz de esimle panik oldugumuz icin doktorumuzun da iciniz rahat etsin demesiyle dün nipt testi yaptirdik. Sonuc haftaya carsambaya kadar elimize ulasacakmıs. Simdi sabirsizlikla ordan gelecek güzel haberi bekliyorum. Sizde de eger detayli da belirli bulgular olursa, doktorunuz da tavsiye ediyosa icinizi rahatlatmak icin yaptirin derim. Suan guncelde ben genoks firmasina yaptirdim 12 bin tl

1 Beğeni

Bana da ikili tarama testi yapıldı temiz ama bi hormonun sınırda icinizin rahat etmesi için yaptırın isterseniz dedi kafaya takan birisiyimdir bende doktorun önerdiği yere yaptırdım sonuç bekliyorum şuan yoksa detaylı ultrasona kadar içim rahat etmezdi

Bende bir firma ile anlastim aslinda ama kararsiz oldugumdan henuz ne yapacağıma karar veremedim simdi bende detaylı ultrasondan sonra karar verecem

Güzel sonuclar alırsınız ve gerek kalmaz hic insallah​:cherry_blossom:

Canim ya bana yuksek riski dendi. Ölçümlerim normal olmasina ragmen. Korkuttular beni. Bende nipt testi yaptirdim. Çok şükür sonuç temiz cikti ama korktuğumuzla kaldık.

Ölçümler normalse yaptırmayın diyecem ama yine sizin karariniz.

Kızlar ikili üçlü tarama testleri fasa fiso hepsi temiz çıktı ama Doğan çocuğum özel çocuk. Ha genetik test yaptırsaydım Onda da çıkmayacaktı çünkü birçok genetik hastalıklar var bu genetik testler hepsini bulmuyor. O yüzden kafanızı çok fazla yormayın hamileliğinizi rahat geçirin . Elbette ki yaptırmayın demiyorum yaptırırsanız Tabii ki güzel olur ama kendinizi çok fazla üzmeyin Rabbim özel çocuk verecekse Onun da mükafatını size verecek​:smiling_face_with_three_hearts:

2 Beğeni

Genoks firmasina 5 sene önce yaptırdım hemde çocugum dogduktan snra ve kendi kaniyla hastaliqi bulamadilar. Daha snra kani tip fak.verdim istanbula qitdi orda teşhis ettiler.

1 Beğeni