Gece uyuyamayan hamişler

Off kızlar geceleri hep bir tedirginim.ilk gebeliğim olduğu için herhalde. Sanırım 3.trimester yüklemesi bu. İkizler gayet sağlıklı dedi doktorumuz ama geceleri hiç uyutmuyorlar. Ahh o minicik ayaklarıyla attıkları tekmeler… :smiling_face_with_three_hearts: Sanırım Rabbim uykusuzluğa alıştırıyor böyle böyle. Bazen gün içerisinde ve özellikle geceleri karnımda inanılmaz bir gerilme oluyor. Kasıklarıma sancı giriyor. Diyorum kendi kendime daha erken diye ama yalancı sancı sanırım :grinning: Bir de iki böbreğimde hamileliğe bağlı şişme olduğu için ağrıdan dolayı ne sağa ne sola yatabiliyorum. Acayip zorlanmaya başladım ama işte biz buna annelik diyoruz :rose: Sizlerin nasıl gidiyor ?

3 Likes

Benimde ilk gebeliğim bugün 26 haftalık olduk ama ben yaklaşık iki aydır geceleri uyuyamıyorum sabaha kadar sabah 5-6 bazen 7 yi de geçiyor öyle uyuyorum öğlen 1-2 gibi anca uyanıyorum beni en çok zorlayan bu uyku problemleri gebelikte Allah yardımcımız olsun dediğin gibi böyle böyle uykusuzluğa alışıcaz herlade

Bende öyle , sabahlara kadar uykusuzluk. Öğlene kadarda top patlasa uyanmayacakmışım gibi :joy:

1 Like

28 haftaligim bende geceleri dönmekten uyuyamiyorum. Gece uyaniyorum don don derken saatler geviyor falan. Sicaklar da etkiliyor tabi.

Zaten sıcaklar mahvediyor. Evdeyken bile ayaklarım şişmeye başladı sıcaklardan. Kendimi soğuk suların altına atıyorum sürekli.

1 Like

Canım senin kaç haftalık.Cift yumurtami.Benim 34+3haftalik çift yumurta ikizleri.Geceleri sık sık idrar çıkmalar başladı.Bide yatakta sağ sola dönerken kasıklarım aşırı acıyor.Karnim aşağıya doğru inmeye başladı.Bebeklerin hareketleri çok azaldı.Bel ağrılarım başladı.Karnim sertleşiyor.Artik son haftalar zorlu geçiyor.Rabbim yardımcımız olsun ve bebeklerimizi sağlıklı bir şekilde kucağımıza almayı nasip etsin.:palms_up_together::palms_up_together::palms_up_together:

2 Likes

Bnde boyleyim​:face_with_diagonal_mouth:

Benim tek yumurta ikizleri. 30haftalığım ama sırt ve kasık ağrılarım arttı. 34 e kadar dayanabilir miyim onu bile bilmiyorum :rofl:

1 Like

Ben tekim saniyordum bu konuda geceleri sabahlara kadar baykuş gibiyim sabah uyuyorumkeeee öğlen 3 de kalkıyorkeee tek kötü tarafı kaynanamlarla oturuyor olmam rahat edemiyorum işte

Benimde ramazanda 1 ay kayınvalidemler bizdeydi. Yemek kokusu beni çok rahatsız ediyor diye sağolsun yardımcı olmuştu. Hatta doğuma kadar kalayım dedi ama allahtan eşim güzel dille karı koca başbaşa kalmak istediğimizi söyledi. Sürekli beraber kalanlara şaşırıyorum ve sabırlarına hayranım gerçekten. Sizi tebrik ederim bu konuda :tulip:

Teşekkür ederim ama mecburen dayanmak zorundayım üniversite okuyorum bir yılım kaldı bitmesine çocuğuma kaynanam bakicak ayrıca kayınpederim evde fazla kalmıyor. Kaynanamda maşallah Allah razı olsun ki genç kafadan anlıyor temizliği felan bana bırakmıyorlar şanslıyım sanırım :pray:t2::smiling_face: rahatlık evimde olsam ne yaptığımı bilmeyecekler eşimle mahrem alanları kısıtlı oluyor sadece açık biriyim ama kaynanamın yanında bile şort giymek istemiyorum ama kendi evimde olsam şort atletle odam dışına da çıkarım kötü tarafı bugg

1 Like

Gerçekten şanslısın , umarım sağlıkla kucağına alırsın :tulip:

1 Like