Gebelikte spor

Merhaba güzel Anneler :hugs:
Ben su içse yarayan bir Anne adayıyım. Henüz 1 aylığız daha. Gebelikten önce her sabah Eliptik yapardım. Devam etsem mi bilemedim. Doktor randevuma daha var. Buraya yazmak istedim. Gebeliğinizin ilk haftalarında veya aylarında Spor yaptınız mı ? Yaptıysanız neler yaptınız ? Kilo almaya şimdiden başladım. Buna biraz engel olsam daha iyi olacak bizim için :sweat_smile:

Merhaba @Betuesk. İlk doktor kontrolünde doktoruna sorman daha mantıklı gibi. Daha önce düşük, riskli gebelik falan oldu mu hiç?

Bu habere bakar mısın?
Halterci annenin bebeği kaslı doğmuş :slight_smile:

@Betuesk Ben hamile kalmadan önce düzenli olarak spor yapıyordum. İlk randevumda doktora sordum. Düşük riskim olduğu için Hayır dedi.
Kimi hamileler vardı ilk 3 ayında bol bol geziyordu.
Bende durumlar tam tersi oldu. Yarım saat yürüsem belim ağrımaya başladı.
Ben bu konuda çok üzüldüm zaman zaman da kendimce kıskandım.
Doktorum da yasak getirince evde tıkıldım kaldım.
14+1 oldum hala düşük riskim devam ediyor.

Son üç ay için doktorlar bol bol hareket et diyormuş. İçimdeki acıyı o zaman çıkarıcam pusuya yattım bekliyorum

Moana ebelere sormuş ebeler güvenli demiş. Kıyaslama yapmak hiç hoş değil biliyorum ama ben kanamam olduğunda acile gittiğimde ebe kanama normal hamile olduĝunu nerden biliyorsun dedi.
Bu sözü içimi yara etti.

@Cansu Sağlıkla kucağınıza alın İnşallah :heart: Ben de düzenli Spor yapıyordum. Çok hızlı kilo aldığım için mecbur dikkat etmem gerekiyor. Perşembe randevum var doktorda ama sabırsızım bekleyemiyorum Spor yapmak istiyorum. İnsan Sporu gerçekten çok özlüyor alışınca. Sizi çok iyi anlıyorum. Ama sağlıklı olsun da yavrularımız :heart:

1 Beğeni

Amin. Hamile kalmadan önce 5 hamile kaldıktan sonra 5 kilo verdim. Hamile kaldıktan sonra sadece yediklerime dikkat ettim. Doktor ilk randevuda neler yememen gerektiğini anlatıyor. Benim doktor patatesi de yasaklamıştı ( kilo yapmasın diye) ilk 3 ay ister istemez iştah kapanıyor. Koku hassasiyeti de artınca yemek yeme isteği azalıyor. Ben hafif kilolu grubunda olduğum için kilo vermek zorunda kaldım. Siz, ideal kilodaysanız kendinizi zorlamayın. Uygulamada haftalara göre kilo alım çizelgezsi vardı. Tekrar görürsem sizi etiketlerim.

@Cansu çok teşekkür ederim :relaxed: Maşallah hamilelikte kilo verenlere çok imreniyorumm

1 Beğeni