Gebelikte saç boyatma hakkında herşey 🤰🏻

Ben 5. Ayda boyadim simdi 9. Aydayim dogumdan once boyucam insallah​:rofl:

Ben oğlumda boyatmıştım aslında bişey olmadı çok şükür ama bu doktorum öyle kestirdi attıkı hayır hayır kesınlıkle tehlıkelı diyınce üsteleyemedim​:sob:

1 Beğeni

Bende ilk gebeliğimde 3 aydan sonra boyattım organik boya ile

Bende tepem bembeyaz oldu​:smile::smile:

Valla dedim doktora bitkisel le boyicam diye ama malesef ona bile izin cikmadi​:grin: o yuzden malesef saglik olsun diyip geciverdim​:rofl:

1 Beğeni

VLla ben iki hamileligimdede evde kendim boyadim bi sıkıntı cikmadi ama bu demek degil ki sizinkindede cikmayacak doktorunuza danisin kuaforunuze danisin daha iyi bence

Kuaforler hepsi boyariz diyor valla :grin: çünkü boyaya gelen hamileler oldugu icin. Doktorumu dinlicem sonucta bir can tasiyorum şurda 4.5 ay daha dayanirim bisey olmaz napalim riske atamam

1 Beğeni

Doktor yok diosa dinlemeniz gerekiyor bencede bilmiyorum ben 2 kizimda da boyadim cok sukur sıkıntı cikmadi

Hint kınası var onu bir süreliğine kullanabilirsiniz hem saçıda besliyor

Siyahmi oluyor o hiç denemedim

1 Beğeni

Evet siyah var hatta her renk var

1 Beğeni

Aaa bunu bilmiyordum​:thinking: beyazlari kapatirmi acaba ve kimyasal yoktur icinde dimi​:thinking:

1 Beğeni

Hint kınası saça faydaları nedir denildiğinde öncelik olarak saça doğal bir renk veriyor. Sonrasında ise yine doğal bir ışıltı katıyor. Tüm bunların yanı sıra saç diplerinin güçlenmesine de katkı sağlayabiliyor. Saç dökülmelerini azaltabiliyor ve daha güçlü saçların çıkmasına yardımcı olabiliyor.

Hamileyken kına yakmanın mevcut bilimsel veriler doğrultusunda bilinen bir zararı yoktur yazıyor canım

1 Beğeni

Teşekkürler canım :hibiscus:

1 Beğeni

Kina suruncede birdaha boyayi tutmuyor saç canim

1 Beğeni

Ben bayan kuaförüyüm Saç boyası birçok kimyasal bileşenin bir araya gelmesi ile oluşuyor. Doğal ve organik boyalar da bu kategoriye dahildir. Kına ile saçlarınızı boyarsaniz da bidaha asla saçlarınızı başka bir renge boyamak gibi bir imkanınız olmuyor bence hem bebekleri hemde saçlari riske atmaya gerek yok tabi seçim sizin size kalmış bişey :hugs::smiling_face_with_three_hearts:

1 Beğeni

Yooo valla öyle güzel tutuyor ki zaten 1-2 ay sonra akıp gidiyor canım ben kendimden biliyorum :hugs:

Valla tebrik ederim sizi bir cok kuafor boya hic bisey olmaz diyor

1 Beğeni

Para için diyorlar ama insanın karnındaki bebeğin annenin sağlığını düşünmüyorlar

1 Beğeni

Ben doktoruma danışarak 7. Ayda mecbur boya yapmıştım doğal bitkisel boya kullandım hiç kokusu yoktu

1 Beğeni