Gebelikte saç boyatma hakkında herşey 🤰🏻

12.haftadayim benim beyazlarım yoğun genetik ten dolayı. Daha önce saçını boyayıp bebeğine zarar gelmeden doğum yapan anne var mı. Bir yandan korkuyorum bir yandan da kendimi bakımsız kötü gördüğüm den moralim bozuk

Kızlar dün bir hevesle kuaföre gittim artık doğum yaklaştı beyazlarımdan kurtulurum diye amonyaksız boya muhabbetine kuaförüm pek güvenmiyor beni kapı dışarı etti çabuk çık buradaki kokuyu bile soluma diye başka kuaföre gittim amonyaksız yok amonyak değeri düşük boya var diyor boyatamadım her ne kadar bakımlı olmak istesem de risk alamam saçını boyatan var mı ne önerirsiniz ?

2 Beğeni

kınada mı yasak? bence onun bir zararı olmaz

1 Beğeni

Kına yasak değil ama o tam bela ona bulaşamam :smirk:

1 Beğeni

Bende yaptırmak istemiştim ama olmazmış. Bebeğe zarar. O yüzden yaptırmamıştım.

2 Beğeni

Doğumdan sonra 6 ay daha yapmıyoruz dediler

3 Beğeni

Ben doğumdan 20 gün sonra yaptırdım hemde 8 tane boya yaptırdım

2 Beğeni

8 mi​:rofl: neden o kadar

2 Beğeni

İstediğim renk olmuyordu diye :rofl:

1 Beğeni

ben ombre yaptırıyorum oğlumun 1 yaşında yaptırıcam yine.1 2 yıl geçti yaptıralı.Hem de saçlara zararlı yakıyor

1 Beğeni

Ombre kötü diyorlar,saçı yakıyor kırılıyor dediğin gibi. Görümcemde saçları çok berbat hale geldi,kestirdi şimdi kendi saçını uzatıyor.

2 Beğeni

Boya yapmadım ve beyazlarımda çıkmaya başladı ama ben o beyazları çok seviyorum​:grin::star_struck:

2 Beğeni

Bebeğinizin size sunduğu güzelliktir bence beyazlıklar da :blush:

Lohusalıktan sonra boyatırsınız olmaz mı

4 Beğeni

Bitkisel boya yaptirin diyorlar medipol hastanesindeki doktor süte geçiyormuş bende dogum sonrasi gidecektim ama dr oyle dedi dogumdan sonra 6-12 ay yasak ama cok mecbursan bitkisel boya tercih etmelisin dedi

1 Beğeni

Ben de yaptırmak için çok çekindim

1 Beğeni

Beyaz çok olunca psikolojik olarak insan bi değişim istiyor ama yapacak bişey yok

2 Beğeni

Selam kızlar bugun doktoruma saçımı boyatmak istediğimi soyledim izin vermedi :slightly_frowning_face::slightly_frowning_face: saçlarimda beyazlar olmasa zaten boyamam ama boylede cok bakimsiz oluyor​:rofl: sizler boyuyormusunuz? :thinking:

Doğal yöntemler düşünebilirsiniz cebiz gibi

1 Beğeni

Benim saclarda ayni boyamadin bembeyaz geziyom​:expressionless:

1 Beğeni

Aynı durumdan çokk muzdaripim saclarım aşırı beyazladı yakında komple beyaz olacak gibi ve çalışıyorum bu beni aşırı etkılıyor bende 3 aydan sonra doktoruma sorucam şnşallah boyatma demez​:slightly_frowning_face:

1 Beğeni