Gebelikte kan sulandırıcı iğne

Arkadaşlar merhaba, herediter sferositoz hastasıyım ve ilk hamileliğimi yaşıyorum, hastalığımdan dolayı damarda pıhtı olma ihtimali varmış, aranızda kan sulandirici iğne kullanan var mi ?

1 Like

Ben günlük oksapar 4000 subgutan iğne kullanıyorum. Sana yardımcı olabilirim

Bugun doktorumla konusucam, sizinde mi pihti olma ihtimali vardi

Tıbbi genetik testi sonucunda pıhtılaşma yatkınlığım olduğunu öğrendim.
Kan sulandırıcı kullanmaya başladıktan sonra pıtilaşma testi yapılmasını öneririm.
Ben 3. Haftamda kullanmaya başladım. 6. Haftamda plt(pıhtılaşma) degerime bakıldı.
Saat 08’de o günlük kan sulandırıcımı vurdum. Saat 12’de kan verdim.
Burdaki amaç kan sulandırıcı yeterli geliyor mu dozu yeterli mi diye bakmak. @Derya

Hemogram bakılırken plt değerine de bakılıyor. Kan sulandırıcı iğne kullanıyorum bir yerim kesildiğinde, düşük tehlikesinde kanamayı durdurmakta zorlanırsam diye endişelerim vardı. Daha önceki plt değerlerime baktım. Kan sulandırıcı kullandığım ile kullanmadığım zamanlardaki değerim aynı. Çok şaşırmıştım. Demek ki bende hamilelik plt değerimi düşürmüş ki kan sulandırıcı dengeyi sağlıyor. Temmuzda kan sulandırıcı iğne kullanmıyordum.
Nasıl böyle oluyor hiç anlamadım

1 Like

Bilgi icin cok tesekkur ederim :hugs: cok isime yarayacak :smiling_face:

1 Like

Rica ederim. Kan sulandırıcı iğne uygulanmasındaki püf noktalar ile ilgili youtube’da videolar bulmuştum. İhtiyacın olduğunda onları da gönderebilirim

Cok tesekkur ederim, soyledigin bilgiler beni cok aydinlatti simdi icim rahat etti

1 Like

@Esrarengizanne burada kan sulandırıcı iğne sorusuna detaylı cevap bulabilirsin

Bana gonderebilir misiniz o videolari