Erken doğum mu?

Merhaba. Şu an 34+3 . Doğum zamanı için Kasım sonu Aralık başı dedi doktor. Uygulamaya göre 3 aralık. İlk bebeğim olacak sağlıkla gelsinler inşallah. Doğuracağım zamanı hissedemem diye düşünüyordum öncesinde. Son iki gündür bi şeyler değişti. Hep çok hareketliydi hatta eşimle düşünüyoduk anne karnında sık sık uyuyolarmış ne ara uyuyor sürekli bi hareket halinde diye. Bu son 2 gündür hareketleri maksimum. Sürekli göbeğim yırtılacakmış gibi resmen son gücüyle itiyor :sweat_smile: Sadece ittiği yerlerde sertlik olurdu göbeğimin kalanı yumuşaktı dünden bu yana bi anda bütün göbeğim sertleşti taş gibi. Kesintisiz sürekli devam eden bi sancı var ama regl olmadan önceki yoklama sancısı gibi. Şiddetli olmadığı için varlığını bile unutuyorum ara ara. Bel çukurumda bi ağrı var ve ayakta bi süre durunca yemek filan hazırlarken artıyor bunlar. Ve sürekli bi basınç hissi var. Aşırı idrarım varmış gibi. Gidiyorum bakıyorum bi damla bi şey ama o bi damla saatlerdir lavaboya çıkmamışım gibi baskı yapıyor. Bilmiyorum net anlatabildim mi ama acaba erken mi doğum yapıcam diye düşünmeye başladım. Aynı ya da benzer şeyleri yaşayan var mı diye merak ettim. Bu arada cuma günü doktora kontrole gidebilicem eşim çalıştığı için iznini bekliyorum.

2 Beğeni

aynı şeyleri yaşamıştım gece boyunca.Sabah kalktm suyum nişan hepsi gelmiş:rofl: İnşaAllah sağlıklı olur bebeğiniz kolay doğum dilerim​:smiling_face_with_three_hearts:

2 Beğeni

Çok teşekkür ederim bekleyen herkes için inşallah :blush: tayin çıktı şu an cizredeyiz ama doğum için Adana’ya geçicez memlekete. Doktor 10 Kasım’da gidebilirsiniz demişti biz garanti olsun diye 1 Kasım’da yola çıkalım dedik ama erken olma olasılığını hiç hesaplamamıştım. Hatta gecikmesin diye hurma aldık 37. Haftada hurma başlayacaktım ama hayırlısı olsun artık. Yolda doğurmayayım da :sweat_smile:

2 Beğeni

dikkat edin belirtileri var çünki

1 Beğeni

Şu an için hazırlık da tamamlanmadı vakit var diye ama… sizin kaçıncı haftada doğdu?

1 Beğeni

Bendede oluyordu ama ben sezeryanle oldum Bebek gelmedi oyle yapsa bile. 10 gün boyle sürdü bende. Durum bazen değişe biliyor Ama yinede dikkat edin siz lütfen.

Saglikla kucağınıza alın inşallah.

2 Beğeni

39 haftamda sezaryenle

1 Beğeni

Son 2 kontrolde pozisyon olarak normal doğuma uygun demişti ama bakalım. Uyuyakalmışım şimdi uyandım yarın gün içinde gözlemlicem sonraki gün doktora gidicez zaten hakkımızda hayırlısı olsun. çok çok teşekkürler cevapladığınız için

1 Beğeni

Belki kanala girmek için hareket ediyordur :grin: sanki çok beklemek istemiyor

2 Beğeni

Çok acele ediyorlar dünyaya gelmek için halbuki soğuk kış içerisi daha sıcak günlerini bekleseler​:relieved::relieved:

2 Beğeni

Belki de :sweat_smile: sağlıklı olsun gelişimi tamamlansın erken gelmesi sorun değil aslında eksikler bi anda tamamlanır. Hazır olmaması korkutuyor beni sadece. Güzel düşüneyim güzel olsun :blush:

2 Beğeni

Ben de kış bebeğiymişim 30 yaşıma geldim hala sıcaktan nefret ederim babası da bi o kadar sıcak sever. Bakalım kime benzeyecek :grin: Bi yönden de haklı çocuk boyum 153 öyle dışardan bakınca büyük bi karnım yok içeri de aynı şekildeyse bebeğime ufacık bi alan kalıyor demektir yer açamadıkça bunalıp erken gelmek isteyebilir belki :grin:

2 Beğeni