Erkekde sıkıntı olup çocuğu olanlar var mı

Merhaba arkadaşlar hayırlı geceler bir tanıdığım bir buçuk yıldır evliyim affedersiniz eşinide azosperm 0 çıktı doktor çocuğun olması imkansız demiş tüp bebek direk deneyin acaba sıfır olduğu halde tüp bebek tutar mı etrafınızda bildiğiniz böyle sıkıntısı olup çocuğu olan var mı Allah herkese hayırlı evlatlar nasip etsin kimsenin kucağına boş bırakmasın :palms_up_together:

1 Beğeni

Bir süre iğne ilaç tedavisi gordukten sonra tese ameliyatı ile testislerden sperm hucresi alınıyor. Bu sekilde eğer ameliyatta sperm bulunursa embriyo dollenebilir. Azolu olupta pozitif sonuclanan cok hikaye okudum. İns Rabbim onlarıda sevindirir.

3 Beğeni

Çok güzel açıklamış arkadaş bende güzel hikayeler duydum inşallah olur

1 Beğeni

merhaba benim esimdede azosperm vardı 0 dı 0 olan bir azospermde tüp bebek olmaz yapilmazda cunku canli hucre yok neyi aşılayacakki dr sana tese ameliyati olup damar genisliginden dolayi penisten degil canli hucreler torbalarda birikebiliyor torbalardakide tese ameliyatinda cıkıyor ki insallah vardir bizde torbalardada cıkmadı o yuzden tedaviyi birakmistik mutlaka tese olmasi lazim canim 0 olan bi azospermiyi tup bebek yapalim derse inanmayin kesinlikle para odaklidir cunku tohum yok neyi asilayip tup bebek tutacak birebir yasadim bu yasantinizi canim

Merhaba Esim azospermdi sizde oldugu gibi sperm sayimiz 0 di.Hicbir tedavi vs gormedi.Tese ameliyati oncesi esimden hormon ve kromozom testleri istediler.Genetik doktoru eger kromozomsal bir sikinti varsa yolunuza cocuksuz devam edersiniz demisti.Sonuclarin cikmasi 3 ayi buldu herhalde hayatimizin en zor zamaniydi.Cok sukur tum sonuclar temiz cikti.Doktor %80 sperm bulunur dedi.Yumurta toplama sirasinda esimi 15 dk suren tese ameliyatina aldilar ve fazla fazla sperm bulundu hatta kalanlari dondurttuk.Suan 13+3 ikizlerime hamileyim rabbim nerde isteyen varsa nasip etsin.

2 Beğeni

Peki şu an çocuğunuz var mı ?sonradan nasıl bir tedavi oldu nasıl hamile kaldınız. Kusura bakmayın kardeşim için soruyorum .

evet suan hamileyim ama 2.evliligim o yuzden sorun bende olmadigi icin hemen hamile kaldim ilk bebegim canim ilk 23 yillik evliligimde olmadi :pensive: