Emzirmeyle ilgili

Kızlar merhaba bebeğim şuan 18 günlük. 36. Haftada 2280gr dogdu. İlk kilo kaybından sonra 2050gr kadar düştü. Emzirmek için kucağıma alidigimda memeyi ağzına almadan önce kafasını hızlı hızlı sağa sola sallıyor sonra kafasını geri atıyor biraz zorlayınca alıyor ama 5 dakikadan fazla emmiyor meme reddi olabilir mi bu ilk bebeğim olduğu için tecrübesizim. Nasıl çözebilirim bunu. Kilosu düşük olduğu icin sık sık emzir dedi doktorum ama emmiyor. Sütüm de gayet var, sagiyorum emmedigi için. Yardımcı olursanız sevinirim.

1 Beğeni

Muhtemelen sagdiğiniz sutu biberon ile verdiginiz icin biberona alismis olabilir. Bebeginizi sakin bir ortamda emzirin hafif rahatlatici muzik acabilirsiniz veya dua falan. Emzirme kolyesi gbi bisey de var ondan da alip kullanabilirsiniz. Siz dirayetli olursaniz o da siz de basairisinix unutmayin. Sik sik emzirmek onemli elbette ama kilo alimi icin ilk sutdegil son süt yani yagli olan kismi onemli. Onun icin de ilk basta sagip biraz sonra emzirirseniz daha faydali olur gbi

1 Beğeni

Çeşitli pozisyonlarda emzirmeyi deneyin

1 Beğeni

Evet doktorumuz avent kullanabilirsiniz demişti ilk başlarda şırınga ile veriyordum sonra avent kullandım ama biberona da aynısını yapıyor

1 Beğeni

Teşekkür ederim birde öyle deneyeyim

Hastanede bebişim beni emmediğinde hemşire şu 3 numarada emzirtmişti

1 Beğeni

O zaman degisik pozsiyonda emzirmeyi deneyin madem biberona da aynisini yapiyorsa.

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim deneyeceğim

Çok teşekkür ederimm

1 Beğeni

@Buseballi merhaba @MucizeBebek uygulamasını indirip tecrübeli annelerimizden fikir alabilirsiniz :hugs: