Doktorunuzun yaptığı takipler

Arkadaşlar 11 haftalık hamileyim ilk doktora gittiğimde kan ve idrar tahlili yapıldı doktoru değiştirdim kese de bebek görünmüyordu sonraki doktorum 5 haftadır takipte ama hiç bir tahlil takip yapmadı şeker tansiyon ölçümü yapmadı bugün sağlık ocağına gidip kendim tahlil yaptırdım ve idrar yolu enfeksiyonu çıktı sizin doktor muayenenizde takibinizde süreç nasıl ilerliyor

2 Beğeni

Hoşgeldiniz aramıza :sun_with_face: Gebeliğiniz hayırlı olsun :cherry_blossom:

Doktorum trimester geçişlerinde tahliller yaptı bana. Onun dışında her kontrolde yapmadı. Bir sıkıntınız olmadığı sürece her ay tahlil yapılmıyor genelde

Hayırlı olsun gebeliğin canım :smiling_face_with_three_hearts:Vallaha ben her ay gittiğimde doktorum kan idrar tahlili alıyor benden canım tansiyon kilo onuda yaptirtiyor falan

Çok teşekkür ederim hoşbuldum :smiling_face: bugün sağlık ocağında ki doktorum tahlillerin eksik oldugunu söyleyince ve enfeksiyon çıkınca açıkcası yetersiz mi diye düşünüyorum yapılan tek şey ultrason muayenesi o yüzden sormak istedim

1 Beğeni

Teşekkür ederim hepimiz için :smiling_face: 11 haftalık gebelikte hiç tetkik yapmaması beni rahatsız etti

7-ya da 8. Haftada kan değerleri d vitamini ölçümü yapıldı ilk hamileliğim öğrenildiği zaman yani . İkili tarama ne zaman yapılıyor bilmiyorum ama 2li ve 4lü test yerine 11. Haftada fetal dna yaptırmıştım o kadar . Şuan 22. Haftamdayım kan değerleri ve şeker yüklmesi yapılcak bir de tetanoz aşısı oldum o kadar :smiling_face: zaten öyle her ay bir test olmuyor yani

1 Beğeni

İlginiz için teşekkür ederim :hugs:enfeksiyon ilerlemiş durumda kan şekerim yüksek çıktı ve ben bunları kendim tahlil vererek öğrendim doğru gelmedi bana

Merhaba bende 11 haftaligim ilk gittigimde tum kan tahlillerim yapildi idrar tahlilide. Pazartesi tekrar gidicem bakalim ne yapicaklar bende bilmiyorum dun bende saglik ocagina idrar verdim kendim idar yolu enfeksiyonu bendede cikdi

Bugün ebe bir anne olan arkadaşıma sordum tetkikleri takibi sağlık ocakları yaptıkları için kadın doğumcular ultrason değerleriyle ilgileniyormuş bir şikayet olmadıkça yapmıyorlarmış … Bana saçma ve yetersiz gelsede sanırım durum bu

Fetal DNA sonucunuz kaç günde çıktı acaba

İlk haftadan bu yana düzenli 2 kontrolde bir kan ve idrar tahlili yaptırıyor doktorum ve her gittiğimde ilk tansiyon baktırır çok memnunum gerekli herşeyi söylüyor yapılması lazım olan testleri vs gerekir hiç biseyle ugrastirmiyor sağolsun

7-8 günde çıktı sonuçlar​:smiling_face:

1 Beğeni

Genelde tahlil yapılmıyor canım sen ekstra yaptırabilirsn ama tabi

Benim dr’umda aylık kan ve idrar testleri istiyor. Testlerimi saglık ocagında yaptırıp dr’uma goturuyorum. Tansiyon ve kilo takibimde her gittiğimde yapılıyor. Doguma kadar kan degerleri demir vs normal seviyede olması cok onemli. Her iki dogum seklinde de kan kaybı oluyor ozellikle o acıdan cok onemli takip. Troid kan sekeri vs bunlarda cok onemli cunku gebelikte tum degerler yukselebiliyor. İdrar yolu enfeksiyonu veya idrarda protein kacagı olup olmadıgı da surekli takip edilmeli. Kısacası drunuz istemese bile siz saglık ocagına gidip aylık olarak yaptırırsanız cok iyi olur.

Bana da aylardır tahlil isteyen yok sağlık ocagı da istemiyor sizce sağlık ocagında yaptırayım mı ? Bir de hangilerine bakacaklarını onlar bilir dimi benim özlelikle şunlar şınşar diye istemem mi lazım

Enfeksiyona çözüm nedir belirtiniz varmıydı

Saglık ocagında yaptırın, genel kan ve idrar tahlillerimi yaptırmak istiyorum deyin. Ben gittiğimde bu hafta kontrolum var drum kan ve idrar tahlili istedi diyorum hepsine bakıyorlar ayrıca belirtmiyorum hangileri oldugunu onlar biliyor.Saglık ocağım basından beri benide aramıyor.

1 Beğeni

Bende iki kez tetenoz oldum hiç kan almadılar gerçekten saçma bu hafta bi an önce vereyim bari bende kimse takip yapmıyor

Gebe olmadan önce asm deki doktor bana b12 d vitamini gibi vitaminlere kan tahlilinde bakilmadigini söylemişti. Gebelik halinde durum değişiyor mu peki?Yani b12 d vitamini folat gibi vitaminlere bakılıyor mu?Ben de sağlık ocağına gitmedim hiç kontrol amaçlı.Bilgi verirseniz memnun olurum

Evet onlara bakılmıyor saglık ocagında. Dr’unuz ozellikle isterse devlet hastanesinde veya ozelde yaptırıyorsunuz. Bana saglık ocagında bakılan testler hemogram yani tum kan degerleri, demir, ferritin, kolesterol, troid tsh degerleri,Trigliserid, üç aylık kan sekeri, karaciğer bobrek değerleri, glukoz(seker) ve idrar tahlili. Gebelikte ucuncu aydan sonra multivitamin ve d vit baslatıyorlar içinde folat, b12 oluyor zaten doguma kadar devam edileceğinden ekstra kan degerine bakalım demiyorlar anladıgım kadarıyla.

1 Beğeni