Bebekte Ateş

Merhaba arkadaşlar 4 5 gundur atesli bi sekilde hastaydim bebegi emzirdigim için ilacta kullanamıyorum malum her ne kadsr uzak durayim desemde maalesef bebegime de bulasti hastalik dunden beri direncli atesi var surup ve fitili donusumlu kullaniyoruz ama en az indigi ateşi 37.2 falan … ince giydiriyorum ev isisini dusurdum ama baska bildiginiz dogal yöntemler var mi acabaa? Ya da basina boyle bir durum gelen tecrübeli anne var mi yardimci olabilir mısınız

1 Beğeni

Ilık duş aldırın bide çok geçmiş olsun

2 Beğeni

Cok teşekkür ederim aldırdım biraz duser gibi oldu tekrar yükseldi

1 Beğeni

Kaç günlük bebeğiniz?

2 Beğeni

37.5’ e kadar normal kabul ediliyor canım. 38’ den yukarısından kork :blush:

2 Beğeni

Maxi 36.5 37.5 arasi normaldir benim ilk dogdugu gun ler vucudunu isitamiyordu. Bazi seyler uyguladik kac olmasi lazim diye sormustum. 36.5 37.5 normal dedi suan bebeginin atesi cok Iyi. Endise etme. Ten tene temas yap diycem ama sen de hastaymissin ne kadar dogru olur. Evin isisi 21 olsun demisti.

2 Beğeni

4 bucuk aylık

Cok teşekkür ederim canim dun gece 38 i geçmişti acile gittiğimde fitille falan 37.5 e anca dustu

1 Beğeni

Evin ısısını düşüreyim o zaman su an 24 dereceyi gösteriyor… maalesef cok.yaklasmim dedim ama benegime de gecmis o da infuluaza olmus miniğim insallah bir an once toparlanır

2 Beğeni

Inshallah canim biran once toparlanirsiniz. Bide ilk bebisin ya daha cok evyam yapiyorsun. Korkma ama bisey olmaz.

2 Beğeni

Çok geçmiş olsun çiçeğim :purple_heart::star_struck:

1 Beğeni

Geçmiş olsun.ılık duş,fitil ve bol bol emzirmek bunları biliyorum bende sadece :slightly_frowning_face:

1 Beğeni

Ah arkadaşım geçmiş olsun biz 4 saatte bir calpol verdik koltuk altı kasık kafasina ıslak pamuk koyunca daha hızlı düştü 2 gün sonra doktora gitti grip başlangıcı. Fitili düşmeyen inatçı ateşte uygulamalısın son çare gibi düşün

1 Beğeni

Insallah cok teşekkür ederim valla evet ilk defa boyle olunca tedirgin oldum açıkcasi​:sweat_smile:

@NURAN Cok teşekkür ederim kuzucum​:heart::heart::smiling_face_with_three_hearts:

@FidanUğur Cok teşekkür ederim canim… emzirmek ben de daha cok viruse sebep oldu sanirim malum ben de hasta olunca :grinning:

1 Beğeni

Arkadasiimmm cok teşekkür ederik size de gecmis olsun oncelikle :sweat:

Evet calpol falan bayahi dusurmeyince doktorun kendisi verdi dun acilde fitili eger gece direnc gösterirse atesi o sekilde ver dedi simdilik calpolle devam ediyoruz bakalim

2 Beğeni

Calpol en fazla 3 gün 4 saat ara ile kullanılabilirmiş ben bunu bilmiyordum

1 Beğeni